מאמרים וראיונות

כחומר ביד היוצר

גולשים כותבים | הלנה פרץ | כ' סיון התשע"א | 2071 | 0 | |

כחומר ביד היוצר

שואפים לחזור לכור מחצבתנו לעיתים שוכחים גודלנו ותפקידינו. לא מבינים את מעמדנו ומקלקלים במעשינו.

מתגאים  בצדדים הלא נכונים. משתמשים בכוחות המיוחדים שניתנו לדברים טפלים.  מבזבזים זמן יקר וסוטים מהמסלול. בני מלך אנו נסיכים ונסיכות . נועדנו לגדולות ....אנו עם רם ונישא . כיהלומים ואבנים יקרות ניתנו לנו מצוות קדושות לפאר את יוצרינו ולהאדירו  בעולם. הבה נתאחד כמשפחה אחת ונהיה אחים זה לזה באהבה התחשבות וניקר כל אחד ואחד מאיתנו. 

בני האדם שכחו את המקור הראשון שהוא יצר את הכול ומסדר הכול בחוכמה ובדעת.

עם ישראל עם סגולה שניתן לו כוח ומסוגל להיות מורם מכל העמים והכי קרוב לאבא שבשמים. ברגע שמכירים בעובדה מי יוצר העולמות כולם נוצר קשר הדוק יותר.

מי ברא את האדם? כוח נסתר המטפל עד הפרט האחרון במנגנון המשוכלל בלי להחסיר פרט הזעיר בזעירים. כל העולמות כולם נבראו למען האדם לזון אותו ולפרנסו. כל הברואים קשורים אחד לשני והקשר האחיד מוכיח על אחדות יוצרם.

בני האדם דומים זה לזה במהותם, בכוח העצום והאדיר שמושרש בהם. הם אומנם שונים בחיצוניות ובמימדים, אך הם דומים בשורש בריאתם. החומר ממנו כולנו נוצרנו הוא אותו חומר אצל כולם. עלינו להבין שאין "אחר", "הם" ו"אנחנו" כולנו אחד. כולנו נולדנו כבני אדם, ולא כשמנים, רזים, עשירים, עניים, קמצנים, מוצלחים, מוכשרים או כל דבר אחר. אלה הם כישורים והכשרות שרכשנו עם החיים, ושעיצבו את אישיותנו כל אחד במסלולו הוא. וכך למדנו להבין, להבדיל בין טוב ורע, אסור ומותר, אמת ושקר, חזק וחלש  וכ"ו.
עלינו לחזור ולהכיר באחדות השלמה ממנה נוצרנו, ממנה באנו. עלינו לחזור לאותה אחדות מושלמת, כי כל עוד נמשיך לחיות עם אותן דפוסי התנהגות וחשיבה שאני כל יכול ומיוחד,     ואני בלי לחשוב ולקחת בחשבון את יתר בני האדם, לא נדע שלמות מהי. לא נדע שקט שלווה, שלא לדבר על השלום המיוחל. על כולנו לפקוח עיניים ולראות את האמת האמיתית באמת! 
זהו צו השעה, לקרוא לנוסעים לעלות על רכבת החיים כיחידה אחת מושלמת באהבה ונתינה אחד לשני.  יהיו מי שיגידו אלה שטויות אנחנו חיים את חיינו כאן ועכשיו. לי משפחה חמה ואוהבת אני נהנה מהחיים וטוב לי, לא חסר לי דבר. האומנם כך?! האומנם לא חסר דבר? האם זוהי תכלית חייכם משרה בכירה ומשכורת מכובדת, טיול משפחתי בארץ, בחו"ל יום רודף יום עבודה, משפחה, חברים, חשבונות בנק, מינוס, צחוק, בכי, עצב, שמחה, קידום, עצמאי, שכיר ו . . . מה הלאה? איפה טעם החיים? 
כל זה קורה כדי לזעזע ולגרום לפקיחת עיניים לאנושות כולה, שתתחיל לפתוח את הלב ולעשות בו שימוש על באמת- ואהבת לרעך כמוך. 
הכול הוא קינינו של הבורא עולם וזה מה שאנו מברכים בברכת הנישואין: שהכול ברא לכבודו....יוצר האדם. 

הרפואה האמיתית נמצאת בזה שנפסיק לאלתר ממידותינו הרעות: כעס ולשון הרע בכדי להיות בריא, ולחזור למוטב, עלינו   לקיים את עשרת הדברות ולקיים מצוות "ואהבת לרעך כמוך".   הריפוי הוא אך ורק מאבינו שבשמים, ורק הוא רופא כל בשר ומפליא לעשות.
השבת וקדושתה חשובים מאוד לבריאותנו, ולאיזון נפשנו וגופנו מעמל חיי החומר וההבל.
עלינו לשוב באהבה אל בוראנו ממנו כל  מקרה, הוא  הנותן  בריאות  לאדם, הוא גורם  המחלות כפי   תיקון  האדם ועוונותיו.   
על  האדם  להרבות  ולהגביר את  השמחה  ככל  שיכול, וללמוד לשמוח  במנת  חלקו.  

"ויאמר  אם  שמוע  תשמע  לקול  ה'  אלהיך  והישר  בעיניו תעשה והאזנת  למצוותיו  ושמרת  כל  חוקיו,  כל  המחלה  אשר  שמתי  במצרים לא  אשים  עליך כי  אני  ה'  רופאך:"  (שמות ט"ו)
  
נדבק במלכות השם- נדבק למקור החיות הבלתי מוגבל ובזה יארכו חיינו. התקרבות לבורא היא מלשון בריאות-נמנע את המחלות ונראה את הגאולה השלמה בקרוב ממש.

 

 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר שלנו? שלחו אלינו את המאמר ובמידה ויימצא מתאים אנו נפרסם אותו - לשליחת מאמר לחצו כאן

תגובות הגולשיםאתר של שמחה
עמוד הבית
דברי הרב אברהם ס. ציון נ"יספר הרב דבש מסלעליקוטי מוהר"ן בשפה ברורהדרושים מתנדבים לאתריצירת קשרתמיכה באתרהיה שותף להפצת האתרשיעורי הרב ברצף (אודיו)לוח שנה עברי / לועזימספרי טלפון ומידע חשובRSS
רדיו קול הנחללוח שידוריםתוכניות מוקלטותהאזנה בטלפון 0722-748748אפליקצייה בAppStoreאפליקצייה בGooglePlayחדשות מוסיקה יהודית
היכרויות לציבור הדתיהרשמה לאתר בחינםמצאו זיווג באתרתמיכה באתרמאמרים משפחה וזוגיותפורום משפחה וזוגיות
חסידות ברסלבפרשת השבועחגים ומועדיםמשפחה וזוגיותטיפים ועצותאמונה והשקפהנקודות טובותתורה ומצוותסיפורים מהחייםפגוש את הרב הילולת הצדיקיםאמרות חז"ל ומשליםמוסיקה יהודיתאומן ראש השנהגולשים כותביםסיפורי ישועות - הצדיק מיבניאל זצ"ל
תורה נביאים כתוביםפרשות השבוע (בתנ"ך)תהיליםפרקי אבותקיצור שולחן ערוך (ליוצאי אשכנז)שמירת הלשון - החפץ חייםתפילות וסגולות
ליקוטי מוהר"ןליקוטי מוהר''ן תנינאקיצור ליקוטי מוהר''ן השלםקיצור ליקוטי מוהר''ן השלם תנינאליקוטי תפילותסיפורי מעשיותליקוטי עצותשיחות הר"ןספר המידותשמות הצדיקיםמשיבת נפש
כל הפורומיםפורום שאלות לרב אברהם ציון נ"יפורום חסידות ברסלבפורום דברי תורהפורום דברי שמחהפורום משפחה וזוגיותפורום חדשות מוסיקה יהודיתפורום חדשות ואקטואליה
תהילים יומישידור ישיר - אומןגלריית תמונותיארצייט יומיהדף היומי מזג האוויר