מאמרים וראיונות

ילדים זה שמחה - ילדים זה ברכה

משפחה וזוגיות | יהודה בן סעדון | ל' סיון התשע"ה | 3162 | 0 | |

ילדים זה שמחה - ילדים זה ברכה

תינוקות של בית רבן היקרים והחשובים הם העדות הנאמנה והקיימת שאנחנו מקושרים ומחוברים אל בורא עולם בקשר נפלא ונורא מאוד.
תינוקות של בית רבן הערבים שלנו וההוכחה הקיימת להיותנו עם קדוש מכל אומות העולם.להזכיר שקדוש זה אחר, שונה, מובדל.
כל אדם שחותם על על מסמך ערבות לחברו, יודע בוודאי שהוא אחראי לכך שאם חברו לא ישלם, אז הוא יצטרך לשלם. זאת נקראת ערבות. זה ברור. ידוע שכל ישראל ערבים זה לזה.

מובא במקורות שכאשר רצה ה' לתת את התורה לישראל, שאל ואמר, תקבלו תורתי?, אמרו לו כן. אמר להם, תנו לי ערב שתקיימו אותה. אמרו לו אבותינו אברהם יצחק ויעקב יהיו ערבים לנו. אמר להם, אבותיכם בעצמם צריכים ערבים. אמרו ישראל, בנינו ילדינו יהיו ערבים לנו. מיד קיבל אותם הקב"ה ונתן לישראל את התורה. אומר על זה דוד המלך בתהילים "מפי עוללים ויונקים יסדת עוז".

לצערינו הרב הרבה מאוד מישראל עזבו מקור מים חיים והלכו לחצוב בבורות נישברים, וגם על זה אומר דוד המלך "ויתערבו בגויים וילמדו מעשייהם". מצב קשה וכואב שמוביל אותנו אל שואה רוחנית, אל תהום רבה ממש.
השואה הרוחנית גורמת לנו לצרות רבות. עד לפני חמישים שנה, לא היה אחד מישראל שלא ידע מזה קריאת שמע או שבת או תורה ומצוות. לכל אחד מבלי יוצא מן הכלל היה איזשהו ידע בסיסי ביהדות. היום יותר ממליון ילדים לא יודעים להגיד שמע ישראל! זה פשוט אסון, זאת שערוריה, זה בדיוק מה שעשה פרעה שאמר, כל הבן היילוד היאורה תשליכוהו.

כל הקילקול וההזנחה הרוחנית הם תוצאה של רוח שטות שקיימת בגלל אותם אלה שהולכים בעצת הגויים, שסוברים שאם נלך בעצת הגויים אז תהיה לנו כלכלה טובה יותר, בטחון, התיירות תפרח, המדע ישגשג ובכל התחומים יהיה טוב יותר. והנה אנחנו רואים לצערינו שבמצב כזה של אסונות קשים, פיגועים מזעזעים, קטיושות וקאסמים מכל הכיוונים, תאונות והרוגים בכל מקום ויחד עם זה הצניעות והערבות ההדדית בנינו נישכחה. ערבות הפכה לדבר זניח ביותר וזה כתוצאה מזה שפשוט נירדמנו בשמירה.

צריך לדעת. ממש לדעת שכל הורה מחוייב ללמד את בנו להאמין בה' יתברך, ללמד אותו תורה או שלכל הפחות ידאג שבנו ילמד וידע כמה מושגיי יסוד ביהדות,והכי חשוב ללמד כל ילד לומר "שמע ישראל ה' אלוקינו ה' אחד".
עם ישראל עם של מאמינים בניי מאמינים שולחים את ילדייהם לתלמודי תורה, מקיימים את הברית בנאמנות.
מחנכים את ילדייהם ליראת שמיים והנה מסתבר שזה החינוך היקר והמזוכך ביותר שיש בעולם. בנושא הזה צריך ממש להרחיב ונסות לדבר ולשכנע את כולם מבלי יוצא מן הכלל.
כולנו רואים מהן תוצאות החינוך הפתוח,הכאילו מודרני. היום בבתי הספר אפילו קבלת שבת כבר לא עושים, בוודאי שלא כאן המקום לכתוב על כל מחדליי החינוך. בית הספר הפך להיות רק מקום מסגרת לילד עד הצהריים, משם הוא הולך היישר אל הרחוב או המחשב, אל מסכיי הטלויזיה ועוד כמה נוראות...

מסופר בתנ'ך על חיזקיהו שהיה מלך בישראל וציווה ללמד את כל עם ישראל תורה ויראת שמיים. כל שנות מלכותו לא עברה חרב בישראל ולא התלונן אף אחד בישראל שחסר לו משהו ברוחניות או בגשמיות. אפילו לעניים היה שפע.

רבי נחמן מברסלב אומר "אם אתה מאמין שיכולים לקלקל, תאמין שיכולים לתקן". התיקון למצבנו יהיה רק על ידי שנרבה באהבת חינם ויראת שמיים, שאלו הדברים החסרים לנו ביותר, וצריך ממש לדעת זאת לא רק להאמין, רק בזכות אהבת חינם ויראת שמיים נזכה להצלחה, שגשוג, שלום ורעות.
הקב"ה אומר "אם בחוקותיי תלכו ואחר מצוותי תשמרו,לא תעבור חרב בארצכם". על כולם כולל כולם מוטלת חובה להתחבר לצדיקים האמיתיים שמגלים את מלכות ה' בעולם ואת מצוות התורה הקדושה, והעיקר העיקר לשמור מכל משמר על תינוקות של בית רבן, כי רק בזכותם קיים העולם.

רבי יהודה מתיר. יש על מי לסמוך

מעוניינים לפרסם מאמר באתר שלנו? שלחו אלינו את המאמר ובמידה ויימצא מתאים אנו נפרסם אותו - לשליחת מאמר לחצו כאן

תגובות הגולשיםאתר של שמחה
עמוד הבית
אודותדרושים מתנדבים לאתריצירת קשרלוח שנה עברי / לועזי
רדיו קול הנחללוח שידוריםתוכניות מוקלטותהאזנה בטלפון 077-2218-148אפליקצייה בAppStoreאפליקצייה בGooglePlayחדשות מוסיקה יהודית
היכרויות לציבור הדתיהרשמה לאתר בחינםמצאו זיווג באתרתמיכה באתרמאמרים משפחה וזוגיותפורום משפחה וזוגיות
חסידות ברסלבפרשת השבועחגים ומועדיםמשפחה וזוגיותטיפים ועצותאמונה והשקפהנקודות טובותתורה ומצוותסיפורים מהחייםפגוש את הרב הילולת הצדיקיםאמרות חז"ל ומשליםמוסיקה יהודיתאומן ראש השנהגולשים כותביםסיפורי ישועות - הצדיק מיבניאל זצ"ל
תורה נביאים כתוביםפרשות השבוע (בתנ"ך)תהיליםפרקי אבותקיצור שולחן ערוך (ליוצאי אשכנז)שמירת הלשון - החפץ חייםתפילות וסגולות
ליקוטי מוהר"ןליקוטי מוהר''ן תנינאקיצור ליקוטי מוהר''ן השלםקיצור ליקוטי מוהר''ן השלם תנינאליקוטי תפילותסיפורי מעשיותליקוטי עצותשיחות הר"ןספר המידותשמות הצדיקיםמשיבת נפש
כל הפורומיםפורום שאלות לרב אברהם ציון נ"יפורום חסידות ברסלבפורום דברי תורהפורום דברי שמחהפורום משפחה וזוגיותפורום חדשות מוסיקה יהודיתפורום חדשות ואקטואליה
תהילים יומישידור ישיר - אומןגלריית תמונותיארצייט יומיהדף היומי מזג האוויר