מאמרים וראיונות

צינורות להתגשמות

טיפים ועצות | הלנה פרץ | ו' אב התשע"ה | 3167 | 0 | |

צינורות להתגשמות

צינורות להתגשמות - מילה זה כל הקסם
הכל נעשה לטובתינו בזמן הכי מתאים ובמקום הכי מתאים. 
תפילה קטנה לאלוקים משברת רקיעים.  
כוח הדיבור הוא אחד הכוחות הגדולים שניתנו לאדם והוא הכח המבדיל  אותו מכל שאר הבריות. 

כמו שאומר הפסוק - "ויהי האדם לנפש חיה" אומר האונקלוס: "לנפש ממללה". עליונותו של האדם על כל יושבי תבל, מדרגת דומם ועד לחי, היא בזאת שהוא - מדבר.ילוד אשה הוא הבריאה היחידה הנושמת חושבת ומדברת. בעזרת המילים שאנו מוצאים מפינו אנו בונים עולמות ולעיתים הורסים. כל מילה יש לה מובן בכוח אותיותיה .

כל מה שחושב האדם וכל מה שהוסכם בליבו, לא עושים את פעולתם במציאות עד שיוציאם בשפתיו. האדם מכוון לאותה מילה שהוא מוציא מפיו, ואז היא בוקעת ועולה בעולם באמצעות הקול, ואת הקול נוטלים בעלי הכנפיים (המלאכים) ומעלים אותה לפני מלך מלכי המלכים. ולכן, כל מילה, תפילה וכל בקשה שהאדם מוציא מבין שפתיו, צריכים להיות בדיבור ובקול בבחינת "שיהיו אוזניך שומעות מה פיך אומר", אחרת הן אינן מתקבלות.

 ר' נחמן ביצירתו ליקוטי מוהר"ן מדגיש את חשיבותו וכוחו של הדיבור ואומר: "וְאַף שֶׁאֵין הָאָדָם מַרְגִּישׁ זאת... כָּל מַחֲשָׁבָה שֶׁבָּעוֹלָם שֶׁיֵּשׁ לָאָדָם, כֻּולָּם מֻוכְרָחִים לָבוֹא בְּתוֹךְ הַדִּבּוּר בִּשְׁעַת הַמַּחֲשָׁבָה, רַק שֶׁהוּא בְּדַקּוּת [בצורה בלתי מורגשת] מְאוד. וְלָכֵן כָּל עֲשִׂיָּיה שֶׁעוֹשֶׂה הָאָדָם צְרִיכָה לָבוֹא בַּתְּחִילָּה בְּתוֹךְ הַדִּבּוּר, כִּי כָּל הַדְּבָרִים צְרִיכִים לָבוֹא בִּבְחִינוֹת מַחֲשָׁבָה דִּבּוּר וּמַעֲשֶׂה. נִמְצָא שֶׁעַל יְדֵי הַדִּבּוּר, נִגְמָר הַמַּעֲשֶׂה וְיוֹצֵא מִכּוחַ אֶל הַפּעַל".

עוצמתו של כח הדיבור מחייבת שנשמור עליו בקפידה ולא נאבד שליטה. במקרים בהם אדם מזלזל בכך ומתיר את חרצובות לשונו ככל העולה על רוחו ללא הגבלה , הרי שזהו מדרון חלקלק שבו האדם יכול ליפול עד לשאול תחתית רוחנית. הדיבור השלילי רותם את העוצמות הגנוזות בו לצדדים אפלים וכך הוא גורר את האדם אל מחוזות שהוא עצמו מראש לא חשב להגיע אליהם.
לדיבור יש צד רוחני נוסף. הדיבור יכול לפעול פעולות בעולם. היות שהאדם נברא בצלם אלוקים הרי שלדיבורו יש כח מיוחד לטוב ולרע. כשמדברים טוב על אדם אנו פועלים לגלות ולחזק בו את הטוב שבו. והפוך כשמדברים שלילי על מישהו אנו מגלים בו את הרע. זהו בעצם עומק האיסור לדבר לשון הרע, ולחילופין החשיבות לדבר בשבחו של כל אדם.
על שלושה דברים העולם עומד:
על התורה - על כח הדיבור, שבכח הדיבור לומדים תורה. רבי חיים מוולוג'ין תלמידו של הגאון מוילנא כתב בספרו "נפש החיים": שאם העולם היה פנוי אפילו לרגע אחד מלימוד התורה, מיד היו נחרבים כל העולמות כולם, כל העולמות העליונים והתחתונים. כח התורה - כח הדיבור   מחזיק את כל העולמות, למילים יש כח עצום ביותר!
על העבודה - עבודת הקורבנות וכיום זו התפילה - בכח הדיבור - מתפללים. בזמן שבית המקדש היה קיים, כל העולם עמד והתקיים על עבודת הקורבנות בבית המקדש, שהיו מכפרים על כל עוונותיהם של ישראל. לא היה יהודי או יהודיה מישראל שהלכו לישון ועוונם בידם. 
משחרב בית המקדש, כל העולם עומד על העבודה - כלומר על התפילה לה' יתברך, עבודה שבלב. איזו היא עבודה שבלב? - זוהי תפילה, כח הדיבור.
על גמילות חסדים - שאפשר כמובן לעזור ולעודד גם בכח הדיבור ובכל עזרה שהיא: צדקה, נדיבות לב, הלואה ללא ריבית, ביקור חולים וסיוע להם ולמשפחותיהם, סיוע לעניים, ליתומים ועוד...

אומרים חכמינו ז"ל: "ברית כרותה לשפתיים". כלומר שיש ברית וקשר ישיר בין המילים היוצאות מפינו, לבין מערכות הבקרה השמימיות המייצרות את המציאות. ועוד הוסיפו רבותינו הקדושים: "לעולם אל יפתח אדם פיו לשטן", כאשר אדם מוציא מפיו דבר שלילי על עצמו ועל חייו, או כאשר הוא מדבר לשון הרע על אדם אחר, מגלה הזוהר הקדוש, שהשטן משתמש במילים אלו בשעת סכנה ומקטרג על האדם על-ידם.
 
לדוגמא, כאשר האדם אומר: "אין לי כוח" או "אין לי חשק" "אין לי כסף", הוא יוצר בחיבור ישיר דרך המילים והצירופים, מציאות של חוסר כסף וחוסר כוח. צרופי המילים הללו יפעלו בספירות הקשורות למערכות חייו וייצרו מציאויות ומחסומים, שיגרמו לחוסר. כמו-כן כאשר האדם אומר: "קשה לי לעשות את הדבר", "אין אני יכול" וכו', למעשה הוא יוצר בפועל קשיים ומחסומים, אשר יעכבו אותו מלהשלים את משימתו.
וכן להפך, כאשר האדם מדבר בצורה אופטימית וחיובית - "אני מסוגל לעשות זאת", "יש לי את הכוחות", "בעזרת השם אצליח" הרי הוא פועל ישירות על עצמו ועל המציאות, שתעזור לו ותפתח לו דרכים להצלחה. המילים שאנו אומרים ראוי שתהיינה חיוביות ותאמרנה בנחת.

דרך התורה ללכת על הדרך החיובית כמו למשל כתוב הבהמה שאינה טהורה ולא מוזכר בשר טרף.
רצון הוא צנור להתגשמות החלומות שלנו. יש זמנים שאנו צריכים לעשות שינוי בהתנהגות שלנו ויש עיתים שהנוסחא הנכונה היא להמתין לזמן הנכון. ברצון אמיתי כולם נחלצים לעזרתינו.
אנו באמת לא יודעים מה הכי טוב בשבילינו. כל הרצונות שלנו הם טובים ומתגשמים בעזרת השם כי רק ממנו כל הטוב והוא היחיד שיודע מתי הכי מתאים שיתגשם אותו רצון פרטי.

במילים המתאימות  נביע את תפילותינו ונקווה להתגשמות הרצונות בכוחו יתברך. נתמיד בבקשות חיוביות ונשתדל לעבוד על מידת הסבלנות והוא בכוחו הגדול יבשרינו בשורות טובות.

אשה רוצה ילדים זה כל מהותה. היא נבראה למטרה לגדל את הדור הבא. לא נצטוותה על פרו ורבו כי הרצון שלה כה עז להביא ילדים לעולם. הנה אפילו המקום בו מתפתח העובר הוא מקום של שיא הרחמים רחמה של האשה. שם מאחורי הקלעים מתפתחים חיים חדשים קורמים עור וגידים . מנקודה זעירה מתפתח יצור נפלא ומשוכלל בעל יכולות כבירות.
נלמד עצמינו ללכת על הדרך החיובית להיות בשמחה והשם יפתח לנו את צינורות השפע ונזכה להוריד נשמות טהורות מתחת לכסא הכבוד.

נכתב לזרע בר קיימה ולרפואה שלמה למירית בת יפה ולרפואה שלמה לאורנה בת פנינה בכלל כל בנות ישראל.

מעוניינים לפרסם מאמר באתר שלנו? שלחו אלינו את המאמר ובמידה ויימצא מתאים אנו נפרסם אותו - לשליחת מאמר לחצו כאן

תגובות הגולשיםאתר של שמחה
עמוד הבית
אודותדרושים מתנדבים לאתריצירת קשרלוח שנה עברי / לועזי
רדיו קול הנחללוח שידוריםתוכניות מוקלטותהאזנה בטלפון 077-2218-148אפליקצייה בAppStoreאפליקצייה בGooglePlayחדשות מוסיקה יהודית
היכרויות לציבור הדתיהרשמה לאתר בחינםמצאו זיווג באתרתמיכה באתרמאמרים משפחה וזוגיותפורום משפחה וזוגיות
חסידות ברסלבפרשת השבועחגים ומועדיםמשפחה וזוגיותטיפים ועצותאמונה והשקפהנקודות טובותתורה ומצוותסיפורים מהחייםפגוש את הרב הילולת הצדיקיםאמרות חז"ל ומשליםמוסיקה יהודיתאומן ראש השנהגולשים כותביםסיפורי ישועות - הצדיק מיבניאל זצ"ל
תורה נביאים כתוביםפרשות השבוע (בתנ"ך)תהיליםפרקי אבותקיצור שולחן ערוך (ליוצאי אשכנז)שמירת הלשון - החפץ חייםתפילות וסגולות
ליקוטי מוהר"ןליקוטי מוהר''ן תנינאקיצור ליקוטי מוהר''ן השלםקיצור ליקוטי מוהר''ן השלם תנינאליקוטי תפילותסיפורי מעשיותליקוטי עצותשיחות הר"ןספר המידותשמות הצדיקיםמשיבת נפש
כל הפורומיםפורום שאלות לרב אברהם ציון נ"יפורום חסידות ברסלבפורום דברי תורהפורום דברי שמחהפורום משפחה וזוגיותפורום חדשות מוסיקה יהודיתפורום חדשות ואקטואליה
תהילים יומישידור ישיר - אומןגלריית תמונותיארצייט יומיהדף היומי מזג האוויר