מאמרים וראיונות

ראיון עם הזמר בני אלבז

מוסיקה יהודית | יהודה בן סעדון | ל' סיון התשע"ה | 4579 | 4 | |

ראיון עם הזמר בני אלבז

בכתבה הזאת הושקע הרבה זמן, חשיבה, כתיבה, איסוף אינפורמציה, שיחות ועוד...
הזדמנות מצוינת עבורי לספר לכולם ברמה האישית שהזמר בני אלבז הוא מורי ורבי, אלופי ומיודעי, אחי אהובי, חברי הטוב והנאמן. בני ואני זה בדיוק כמו יהודה ובנימין, כמו בתנ'ך גם כאן יהודה ערב לבנימין...
את בני אלבז פגשתי לראשונה לפניי יותר משבע שנים בישיבת שאגת אריה בסמוך לכלא מעשיהו ברמלה. ישיבה שהוקמה מיד ביום כניסתו של הרב אריה דרעי לכלא. היו אלה ימיי התשובה הראשונים שלי וכמתנה קיבלתי מה' חבר חדש, הטוב והמובחר מבין חבריי, הזמר בני אלבז. בשמחה שימשתי לא פעם כדובר של בני, יועץ, זמר חימום, עגלון, אורח לשבת, חברותא ללימוד ועוד... הייתי כתלמיד המשמש את רבו.
בני אלבז זמר מחונן זכה לתואר זמר הבית של תנועת ש'ס.
הזמר הראשון שדן לכף זכות, ששר לכף זכות, קיבל כתואר את "נעים זמירות עם ישראל" מפיו של הרב עובדיה יוסף שליט'א בגן סאקר לפניי יותר ממאה וחמישים אלף איש. בני כבר אז הכין את השיר "תאמינו תאמינו" לכבוד גדול הדור, פוסק הדור, שיר שהופץ בנוסף ללהיטים נוספים במליוני עותקים.
לפניי מס' חודשים יצא דיסק חדש שלו. יב' הפסוקים של הרבי.
דיסק מושקע ביותר, יפה ומרגש, מחולק בחינם בכל העולם. בכל מקום ששליח של הרבי ישנו שם.

לא פעם השמיע את דעתו על מצעד הגאווה, התעמת חזיתית עם טומי לפיד, הוציא שניי דיסקים שלמים על אריה דרעי, געגועים לאריה ודסי {ביתו של אריה}.היה ראש וראשון בשאגת אריה בכל העיניינים.
כאדם וכזמר בחר באופן אבסולוטי להתחבר ולהצטרף לגיבורים ולהיות מן המשפיעים ואנשיי החייל בעם ישראל.
השתתף בכנס הגדול של כל תנועות הימין בארץ בכיכר רבין עם השיר שכתב במיוחד "לא יורדים מהגולן".
כתב באופן מיוחד שיר לאמנון דנקנר שבא לשאגת אריה כאיש שמאל כמעט בודד והביע את תמיכתו ברב אריה דרעי ובכל שומריי התורה והמצוות.
הוא השתתף בכל הכנסים של גוש קטיף בכל מהלך ההתנתקות. שר את השיר המפורסם זה לא יהיה, זה לא יקרה, זה יביא אסון עלינו.
המסר "יהודי לא מגרש יהודי" הוא פרי יצירתו הבלעדית. אפשר גם לומר שכל הג'ינגלים, המסרים, הרעיונות והסלוגנים של תנועת ש'ס הם גם כלי יצירתו.
את ערוץ הקודש הראשון במדינת ישראל הקים בני אלבז. אחריו קמו ערוצים נוספים. כדאי להזכיר שעוד לפניי יותר מעשור פעל מידי ערב בכנסי התעוררות בכל הארץ יחד עם הרב אמונן יצחק. כנסים שזכו להצלחה גדולה. בני אלבז שהיה אז זמר מאוד מפורסם בעולם החילוני חזר בתשובה. זה היה חידוש גדול בעולם התורה. הוא הוזמן לכל הישיבות ולכל תלמודיי התורה. הוזמן ובא. והכל לשם שמיים.

בני אלבז אומר שבכל מה שקשור בתורת ישראל, עם ישראל וארץ ישראל אעשה כל שביכולתי. אמסור את נפשי. כעת צריך להפסיק ללבות את לפיד השנאה נגד תורת ישראל. הלוואי ונזכה לפעול רק על פי דעת תורה. רק כך נתלכד ונתאחד. אין דרך אחרת. דרך התורה היא דרך האמת. צריך לדבר רק על זה ולהרבות כמה שיותר אהבת חינם ויראת שמיים בישראל.

בני אלבז חבר מועצת עיריית רמלה, יו'ר תנועת ש'ס בעיר אומר. מצער אותי שתנועת ש'ס בעיר רמלה אשר זכתה להצלחה הגדולה ביותר מכל הערים האחרות בארץ. דווקא כאן החליט ראש העיר מר יואל לביא לשים אותי ואת חבריי לתנועה בצד ופשוט לעקור כל דבר שבקדושה. הכוונה היא שלא יעלה על הדעת שבארץ ישראל ובטח לא ברמלה יכהן ראש עיר שמתיחס בבוז ובזלזול אל רבניי העיר ואל צדיקים נוספים. גרוע מכך הוא שחבר הכנסת מתנועת ש'ס אמנון כהן משתף עימו פעולה, לצערי הרב עם כמה שזה נשמע נורא.
חבר הכנסת אמנון כהן הוא נשיא העדה הבוכרית ברמלה. מכיוון שכך כאב לו מאוד שבמשך כל השנים לבוכרים היו ארבעה מנדטים בעיר, ולש'ס שני מנדטים. כאשר התמודדתי לראשונה ברמלה, נוצר מצב מצב שלבוכרים נהיו שניי מנדטים ולש'ס ארבעה מנדטים.
כנציג של תנועת ש'ס בעיר, התודה שקיבלתי מנציג ש'ס בכנסת היא בוקס פיזי לתוך הפנים {איזו הגדרה}. ועל מה?, על זה שיום לפניי הבחירות הוצאתי פלייר שאומר אמנון כהן מכריז הצביעו ש'ס יחד עם תמונתו ותמונת הרב עובדיה יוסף. ח'כ אמנון כהן שאל אותי בפניי כל רבני התנועה מי הוציא את הפלייר הזה?, אמרתי לו בשמחה- אני. לצערי הרב הוא כעס מאוד ובחר להרים עליי יד לפניי כל הנוכחים אז. יכולתי להגיב בחזרה אבל בחרתי שלא לעשות זאת מפניי שזה יהיה חילול ה' הכי גדול שיכול להיות. רבנים ידועיי שם הציעו לי ללכת למשטרה ולהגיש נגדו תלונה, בחרתי לומר להם שיש רק שוטר אחד בעולם והוא זה שעושה צדק ומשפט. זה לא חדש שיואל לביא ואמנון כהן הם חברים ומאוד מקורבים. עם הדברים האלה לצערי אני מתמודד ברמלה. הפוליטיקה והבילבול הגדול שקיים בכולנו, הורסים כל חלקה טובה, דתיים וחילוניים. אצל החילוניים הבילבול הוא בצבע- אצל הדתיים הוא בשחור לבן. יו'ר תנועת ש'ס. סגן ראש הממשלה אלי ישי שיודע ומודע לכל המחדלים הללו, מעדיף למלא פיו מים, לשתוק ולא לעשות דבר וחצי דבר בעיניין. היום ברוך ה' כשאני יותר משופשף ויותר מחוספס אין בכוונתי להרים ידיים ולהכנע. אני רוצה ומתכוון להיות שליח נאמן שמוסר את נפשו עבור תורת ישראל וציבור המאמינים. לא פחדתי ואיני פוחד מאיש, רק ממי שאמר והיה העולם. אני מאמין באמונה שלמה בצידקתי. ידוע שאני פועל רק על פי דעת תורה.

לאחרונה התפרסמו שניי שירים חדשים של בני אלבז כולל שניי קליפים. אחד על הגביר גיידמאק והשני שיר אליפות לכבוד קבוצת הכדורגל, האלופה בי'תר ירושלים.

 


בני וגד במופע משותף...
השאלון:

מה זה הקליפ על גיידמאק? מה פירושו? קיבלת על זה כסף? מישהו ביקש מימך לעשות שיר על גיידמאק?
בזמן המלחמת "שלום הגליל 2", כאשר ראיתי את מצוקת תושביי הצפון, את הבריחה שלהם למרכז הארץ, בתוך תוכי אמרתי לעצמי שאם היה לי את ההון שיש לגיידמאק זה בדיוק מה שהייתי עושה בפועל ממש. לכן עלה בדעתי להודות לאיש יקר ומוערך כלפיי עם ישראל. להודות לו, לא בפרחים ולא במכתבים, אלא בשיר . להודות לו בשם כל עם ישראל על מעשיו הגדולים והמוצלחים.
ברצוני לציין שמעולם לא נפגשתי עם גיידמאק ולא כתבתי את השיר על מנת לקבל פרס, אלא רק על מנת לומר תודה אמיתית וכנה על מעשיו הניפלאים.


טוב זה על גיידמאק. מה עם קבוצת הכדורגל בי'תר ירושלים?
כתבת להם שיר אליפות בו בזמן שבעולם הדתי כך ידוע לפחות, שכדורגל זה כדור עגל. מה לך ולעגל?

הדבר שהכי התרגשתי ממנו בכדורגל הוא אוהדי בי"תר ירושלים שלדעתי עושים את קידוש ה' הכי גדול שיכול להיות, ואת כל זה הם עושים מבלי להרגיש. יש שיר שצימרר אותי בצורה מטורפת. השיר המפורסם והלהיט הגדול של אוהדיי בי'תר אותו הם שרים כאשר בי'תר מבקיעה גול. מתפרץ לו הר געש. כולם שרים אנחנו מאמינים בניי מאמינים ואין לנו על מי להישען אלא על אבינו, אבינו שבשמיים. רק לכבוד זה אני שר להם שיר אליפות. נתתי להם את זה במתנה ללא תמורה כספית. בקליפ עצמו כל האוהדים שרים אנחנו מאמינים בניי מאמינים, יש קידוש ה' יותר גדול מזה?.


לא מוותרים על שאלון אישי..

אם היית יכול, מה היית משנה בך?
הייתי משנה בי את התמימות היתרה שלי.


מה מביך אותך?
שאומרים לי איזה צדיק אתה.


על מה בחיים לא היית מוותר?
על הכפות מהרב עובדיה יוסף.


מה מצחיק אותך?
לראות חלק מחבריי הטובים בטיסה, אוחזים בספר התהילים ומתפלילים בדבקות לה'.
וזה מצחיק?
כן. בגלל שהם לא מתנהגים כך כאשר הם על הקרקע. זה כולל גם אותי כמובן.


מה מעציב אותך?
שלא תמיד עולה בידי לעשות יותר לכבוד עם ישראל.

ספר על יום שיגרתי בחייך?
קם בבוקר. תפילת שחרית, פת שחרית. הדף היומי. הרבה טלפונים בעזרה לזולת. שעות אולפן ואין סוף שירה וניגון על הגיטרה. בבית יש מקהלה גדולה ברוך ה'.

אני מוסיף משל עצמי ואומר "עת הזמיר הגיע, הניצנים נראו בארץ".


איזה מסר אתה רוצה להעביר?
ללמד זכות על כל יהודי ולהרבות במה שהכי חסר לנו כאן, אהבת חינם ויראת שמיים.


האם אתה משתייך לחסידות מסוימת?
לא מכיר מושג כזה.


היית באומן?
ודאי ודאי, איזו שאלה.
מה למדת באומן?
למדתי שרבי נחמן אומר, שכל מי שיבוא אליו לציון, הוא יוציא אותו משאול תחתיות. שזה אמת ויציב ונכון וקיים.


על מה אתה מתחרט?
שנישקתי ידייהם של אנשים שחשבתי בתמימותי שהם צדיקים שלא יפגעו לעולם באף יהודי. בכל זאת אני דן אותם לכף זכות.


אם לא היית זמר, מה היית עושה?
הייתי מת.


בדיוק כאן אני בוחר לספר לכם אורחיי האתר היקרים, שבראש השנה אשתקד הקלטנו בני אלבז ואני שיר דואט שהתקבל בחום בערוצי הקודש השונים. ערכנו ראיון מצולם שתועד בוידיאו, מתוך תוכנית "מועדים" . תוכנית שצולמה בחג ראש השנה שעבר.


 

אתם מוזמנים להנות מהקליפ והראיון המצולם:עוד מילה אחת לסיום רבי יהודה. אני יודע שאתה לא אוהב שמשבחים אותך אבל אני חייב לפרגן לך על הראיון הזה ובכלל. נהנתי מאוד. יהי רצון שה' ימלא את כל משאלות ליבנו לטובה, לברכה והצלחה. שנזכה לגאולה בקרוב. אמן.

בני אלבז אני מודה לך בשמי ובשם צוות האתר על הראיון, בתקווה שנהיה בקשר תמיד ונזכה לעשות עוד דברים נוספים יחד בעתיד.

 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר שלנו? שלחו אלינו את המאמר ובמידה ויימצא מתאים אנו נפרסם אותו - לשליחת מאמר לחצו כאן

תגובות הגולשים4. גוש קטיף אני נשבע!
מאת: שחר גורן | 24.08.2023 | 18:15:35
3. גוש קטיף אני נשבע!
מאת: שחר גורן | 24.08.2023 | 18:15:35
2. אין מילים כדי לתאר
מאת: בנימין אלבז | 03.05.2012 | 01:33:05
נשמה טהורה כמה טוב ואהבה לכו-לם!
1. הדרך להצלחה...פעולה....
מאת: *** | 20.07.2009 | 02:35:35

צופה אדם בקו האופק ומדמה בנפשו כי בו במקום נושקים הארץ והשמים זה לזה. כשמגיע למקום, מגלה כי התרחק האופק ומקום החיבור בין הארץ והשמים, עודנו רחוק כבתחילה........ סוברים אנשים כי באמצעות מספר פעולות בלבד ישיגו גדולות ונצורות. כשמסיימים את פעולותיהם, נוכחים כי ההצלחה עודנה רחוקה כבתחילה.....

אתר של שמחה
עמוד הבית
אודותדרושים מתנדבים לאתריצירת קשרלוח שנה עברי / לועזי
רדיו קול הנחללוח שידוריםתוכניות מוקלטותהאזנה בטלפון 077-2218-148אפליקצייה בAppStoreאפליקצייה בGooglePlayחדשות מוסיקה יהודית
היכרויות לציבור הדתיהרשמה לאתר בחינםמצאו זיווג באתרתמיכה באתרמאמרים משפחה וזוגיותפורום משפחה וזוגיות
חסידות ברסלבפרשת השבועחגים ומועדיםמשפחה וזוגיותטיפים ועצותאמונה והשקפהנקודות טובותתורה ומצוותסיפורים מהחייםפגוש את הרב הילולת הצדיקיםאמרות חז"ל ומשליםמוסיקה יהודיתאומן ראש השנהגולשים כותביםסיפורי ישועות - הצדיק מיבניאל זצ"ל
תורה נביאים כתוביםפרשות השבוע (בתנ"ך)תהיליםפרקי אבותקיצור שולחן ערוך (ליוצאי אשכנז)שמירת הלשון - החפץ חייםתפילות וסגולות
ליקוטי מוהר"ןליקוטי מוהר''ן תנינאקיצור ליקוטי מוהר''ן השלםקיצור ליקוטי מוהר''ן השלם תנינאליקוטי תפילותסיפורי מעשיותליקוטי עצותשיחות הר"ןספר המידותשמות הצדיקיםמשיבת נפש
כל הפורומיםפורום שאלות לרב אברהם ציון נ"יפורום חסידות ברסלבפורום דברי תורהפורום דברי שמחהפורום משפחה וזוגיותפורום חדשות מוסיקה יהודיתפורום חדשות ואקטואליה
תהילים יומישידור ישיר - אומןגלריית תמונותיארצייט יומיהדף היומי מזג האוויר