מאמרים וראיונות

ספרי ברסלב

חסידות ברסלב | הרב אברהם ציון | כ"ז סיון התשע"ה | 3623 | 2 | |

ספרי ברסלב

לקוטי מוהר"ן
הספר היסודי של רבי נחמן מברסלב שבו כלולה כל תורתו שהיא אתחלתא דגאולה, כדבריו. הדרך לגאולה הפרטית, גאולת הנפש, והגאולה הכללית של כל העולם בכלל, וגאולת ישראל בפרט.

קיצור לקוטי מוהר"ן
קיצור של הליקוטי מוהר"ן, שלמעשה אינו קיצור, אלא פקודת מורנו הרב רבי נחמן זצוק"ל לתלמידו רבי נתן, ללקט מתורותיו וממאמריו, את קיצור הדברים הנוגעים למעשה. כי כל כוונתו בכל התורות והמאמרים שגילה, הייתה רק כדי להביא את האנשים לידי מעשה.

ספר המידות
הספר התחבר בילדותו של רבי נחמן. על הספר הזה אמר: זה עשה אותי יהודי. הספר בנוי במשפטים קצרים ממעלת המידות.

סיפורי מעשיות
שלוש עשרה סיפורים נפלאים, שבהם גנז רבי נחמן מברסלב את עיקרי תורתו.
אמר: ..."יש מי שנפל מכל השבעים פנים לתורה ונפילתו גדולה מאד עד שאי אפשר לעוררו בשום פנים מהשבעים פנים שהם בחינת שבעים שנים כי אם על-ידי סיפורי מעשיות של שנים קדמוניות" (ליקוטי מוהר"ן ח"א ס).

חיי מוהר"ן
סיפור חיי רביז"ל - אמר רבי נתן: "וכל מה שאנו מספרים ממנו הכול נחשב לגנות אצלו בערך עצם הפלגת מעלתו. כי אלו כל הימים דיו וכו' אי אפשר לספר אפס קצהו מעצם מעלתו וקדושתו, הן גדלת חכמתו ותורתו המפרסם, והן עצם קדושתו"

שיחות הר"ן
שיחות שנאמרו לתלמידיו, ואמר רבי נתן: "מתוך שיחתו שהיה משיח ומדבר עמנו הרבה מעסקי העולם... זכינו לשמוע ממנו תורה הרבה, והתורה הייתה מעין כל השיחות שספרנו עמו... עד שהתחלנו להכיר בעינינו ממש שכל שיחתו היא כולה תורה... עד שהתחלנו לכתוב כמה שיחות שלו, אבל לא נכתב חלק מאלף ורבבה..."

ליקוטי עצות
המחיים את כל הנפשות מקטן ועד גדול, מרום כל דרגין עד תכלית מדרגה התחתונה. אין דבר עצה קדושה נעלם ממך אשר לא תמצאהו בספר הזה, וכל אשר תשאלך נפשך לא יאצל ממך הרך הקטן הזה.

ליקוטי הלכות (8 חלקים)
ספרו הגדול של רבי נתן (תלמיד רביז"ל) על פי סדר השולחן ערוך, שעל סיפרו זה אמר: העולם אומרים שספר השל"ה הוא אוצר של הגן עדן, ואני אומר שספרי ליקוטי הלכות שלי הם הגן עדן בעצמו!"

ליקוטי תפילות
תפילות נפלאות ונוראות המבוססות על התורות שבליקוטי מוהר"ן, יסודן של התפילות בנויות על עצת רבינו היסודית "התבודדות", שהאדם ישיח עם בוראו את כל אשר עם לבבו, כשהוא יושב יחידי לפני ה', כדבר איש אל רעהו.

ימי מוהרנ"ת
יומן חיים, מה שרשם רבי נתן לעצמו סיפורים קדושים ממה שעבר עליו בימי חייו הקדושים, ומעניין ההתקרבות אל רבנו נחמן זצ"ל.

עלים לתרופה (שני חלקים)
קובץ המכתבים המופיעים בספר הגדול והנפלא "עלים לתרופה" מופנים לבנו רבי יצחק. מכתבים אלה הם המקור העיקרי לחמש עשרה שנות חייו האחרונות של מוהרנ"ת עלי אדמות , ובו הוא מגולל לבנו את הסבל שעבר עליו.

שמות הצדיקים
אוסף ענק ועצום מכל שמות הצדיקים מאז אדם הראשון ועד ימינו. על זה אמר רבי נחמן: 'על ידי הזכרת שמות הצדיקים יכולים להביא שינוי במעשה בראשית ". אומר רבי נתן: הן המה הדברים אשר העירוני לזה לטרוח ביגיעה גדולה לאסוף ולקבץ בכרך אחד כל שמות הצדיקים האלו... ובזכות הזכרת שמותם יופתח עלינו אור דעת ללמוד וללמד לשמור את כל דברי תורתם".

באש ובמים
ספר נפלא, כתוב בשפה מודרנית, שמגולל את סיפור חייו של רבי נתן מאז התקרבותו לרביז"ל ועד פטירתו.

שיח שרפי קודש
סיפורים קצרים ושיחות מרביז"ל, רבי נתן ושאר תלמידיהם, שעברו מדור לדור בעל פה (ונכתבו בדורינו).

כוכבי אור
רבי אברהם בן ר' נחמן מטולטשין (תרמ"ד 1884), התחיל לרשום הרבה סיפורים ומסורות ברסלב שהוא קיבל מאביו (שהוא תלמידו של רבי נתן) ואלה היו בסיס לספריו: "כוכבי אור שיחות וסיפורים.

שיחת הנפש - משיבת נפש - השתפכות הנפש
ר' אלטר טפליקר (נפטר תרע"ט-1919) ערך קונטרסים וספרים של ליקוטים מקטעי ליקוטי מוהר"ן וליקוטי הלכות, ביניהם הספרים הנודעים "השתפכות הנפש" על תפילה והתבודדות, "משיבת נפש" דברי חיזוק ועידוד לנפש הישראלי ולגלות את הכוח הפנימי של האדם שתמיד יוכל להתקרב לבוראו ולהדבק בו.

פעולת הצדיק (שני חלקים)
סיפור חייו מלידתו עד פטירתו של רביז"ל, בצירוף שיחותיו על פי סדר השנים. כתוב ומסודר על ידי מוהרא"ש זצ"ל.

מעוניינים לפרסם מאמר באתר שלנו? שלחו אלינו את המאמר ובמידה ויימצא מתאים אנו נפרסם אותו - לשליחת מאמר לחצו כאן

תגובות הגולשים2. תודה לכם על המידע המסודר
מאת: אורלי | 30.06.2015 | 20:43:05
1. חזק וברוך! אשריכם
מאת: אורן | 17.06.2015 | 17:56:40
אתר של שמחה
עמוד הבית
דברי הרב אברהם ס. ציון נ"יספר הרב דבש מסלעליקוטי מוהר"ן בשפה ברורהדרושים מתנדבים לאתריצירת קשרתמיכה באתרהיה שותף להפצת האתרשיעורי הרב ברצף (אודיו)לוח שנה עברי / לועזימספרי טלפון ומידע חשובRSS
רדיו קול הנחללוח שידוריםתוכניות מוקלטותהאזנה בטלפון 077-2218-148אפליקצייה בAppStoreאפליקצייה בGooglePlayחדשות מוסיקה יהודית
היכרויות לציבור הדתיהרשמה לאתר בחינםמצאו זיווג באתרתמיכה באתרמאמרים משפחה וזוגיותפורום משפחה וזוגיות
חסידות ברסלבפרשת השבועחגים ומועדיםמשפחה וזוגיותטיפים ועצותאמונה והשקפהנקודות טובותתורה ומצוותסיפורים מהחייםפגוש את הרב הילולת הצדיקיםאמרות חז"ל ומשליםמוסיקה יהודיתאומן ראש השנהגולשים כותביםסיפורי ישועות - הצדיק מיבניאל זצ"ל
תורה נביאים כתוביםפרשות השבוע (בתנ"ך)תהיליםפרקי אבותקיצור שולחן ערוך (ליוצאי אשכנז)שמירת הלשון - החפץ חייםתפילות וסגולות
ליקוטי מוהר"ןליקוטי מוהר''ן תנינאקיצור ליקוטי מוהר''ן השלםקיצור ליקוטי מוהר''ן השלם תנינאליקוטי תפילותסיפורי מעשיותליקוטי עצותשיחות הר"ןספר המידותשמות הצדיקיםמשיבת נפש
כל הפורומיםפורום שאלות לרב אברהם ציון נ"יפורום חסידות ברסלבפורום דברי תורהפורום דברי שמחהפורום משפחה וזוגיותפורום חדשות מוסיקה יהודיתפורום חדשות ואקטואליה
תהילים יומישידור ישיר - אומןגלריית תמונותיארצייט יומיהדף היומי מזג האוויר