• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

לחיות עם משיח כל יום יום "

רות וידאל

New Member
<span style='color:red'><span style='font-size:14pt;line-height:100%'>בס"ד

נא לשמור על קדושת הגליון!
יש שיר חדש שהוא סגולה נפלאה

להצלחה ,לרפואה ,לשמירה ,ולכל הישועות!

"נ נח נחמ נחמן מאומן !"

בשנת תרפ"ב {1922} שלח רבי נחמן מאומן מכתב בדרך נס לתלמידו
היקר ר` ישראל בער אודסר ,זיע"א,
עם חתימת הפלא: נ נח נחמן מאומן
את עצמו לעולם:
"כל העולם וכל הממשלה לא יודעים מי אני...."
אני אודיע לכם עכישו מי אני...."
אני נ נח נחמ נחמן מאומן ****
"אני נ נח נחמ נחמן מאומן "

"אין שום יאוש בעולם כלל!!!!!"
מצוה גדולה להיות בשמחה תמיד !!!
אם האיגרת הזאת משמחת אותך כבר קיימת מצוה גדולה !
הקדוש ברוך הוא אנחנו אוהבים

אני נ נח נחמ נחמן מאומן
אף על פי שרוב סודות המכתב המופלא נשארו בידיו של ר` ישראל בעל הפתק זצוק"ל הוא השאיר לעם ישראל שלושה ציווים עיקרים לזכות אותנו בהם

א} "נ נח נחמ נחמן מאומן "
שבכל כוחנו נשתדל לפרסם את השיר "נ נח נחמ נחמן מאומן " כי ככל שנתגלה יותר השם הקדוש הזה ,כן יתרבו הנסיים והנפלאות בעולם

ב}"מלא וגדיש מקו לקו "
למלא את כל בית ישראל והעולם כולו בכתבי רבי נחמן מברסלב זצוק"ל ע"י שכל איש וביתו יתאמצו לרכוש את עיקר ספריו "

ג} "ועלי אמרתי/ האש שלי תוקד עד ביאת המשיח"
כל יהודי בעולם יביע את הזדהותו ורצונו החזק שתתקיים משאלת ליבו של ר` ישראל בעד אודסר ע"ה וזיע"א להעלות את עצמותיו הקדושים של רבי נחמן מאומן לירושלים עיר הקודש ,תובב"א ,כדי שנוכל כולנו להתקבץ אליו ובפרט בערב ראש השנה כי :
"עיקר הגאולה תלויה בזה "
אם גם רצונך לקיים את המצוות הגדולות האלו ,ולקחת את חלקך בבנין החשוב הזה , בבקשה תחזיר{י} תשובה}!
"על ידי הזכרת שמות הצדיקים יכולים להביא שנוי במעשה בראשית כלומר לשנות הטבע , וסימן לדבר אלה תולדות השמים והארץ וכו` ואלה שמות בני ישראל וכו` גזרה שוה ," {ספר המידות אות צדיק חלק שני ב"}
בס"ד
ספר זה מספר שם

אני נ נח נחמ נחמן מאומן
340 340
מובא בספרים הקדושים שבימות המשיח יתגלה שיר שהוא "פשוט ,כפול ,משולש , מרובע " שהוא שיר הגאולה :" אז יתנהג כל העול כולו על ידי השגחה לבד"{ לקו"ת ח}
בתיקוני הזוהר ,הספר הקדוש של רבי שמעון בר יוחאי זצוק"ל ,כתוב שיש "שם" של "צדיק חי עלמין " חתום על "פתק" ואותו השם הוא הרשימו של שם ה` ....

"בילקוטי מוהר"ן הספר הקדוש של רבי נחמן מברסלב זצוק"ל שעליו אמר רבי נחמן בעצמו שיציאתו לאור היא אתחלתא דגאולה ,כתוב "יש צדיק שהוא היופי והפאר והחן של כל העולם כולו "
"כשזה הצדיק נתגלה ונתפרסם בעולם זה בחינת "שם " דהינו שנתפרסם ויש לו שם בעולם , ובתוך זה השם של הצדיק האמת מלובש ומשותף שמו יתברך , נמצא כשנתגדל יותר שם הצדיק , נתגדל יותר שמו יתברך,,,

היו ב"ה כבר נתגלה הסוד הגנוז מימי בראשית ,והוא כתוב "בספר " של דף אחד ,ובו כתוב |"שם " פשוט , כפול ,משולש , מרובע ,נ נח נחמ נחמן מאומן , שהוא שיר חדש , שיר של משיח , המסוגל לדחות את כל החושך מן העולם ולתקן את הכול ! וכבר ראו ובדקו ,כל אלה שזכו להאמין בפשיטות ותמימות בזה ,את הניסים והנפלאות שזה עשה , כי עיקר היהדות, כפי מה שאמר רבי נחמן ,הוא פשיטות ותמימות,

אני נ נח נחמ נחמן מאומן

אמר רבי נחמן "נצחתי ואנצח!" גמרתי ואגמור"!
גם אמר רבי נחמן "נצחתי ואנצח !" "גמרתי ואגמור"
היום על ידי תלמידיו היקר ,בעל הפתק , רבי ישראל בעד אודסר ,זיע"ע רבי נחמן גומר ומנצח במשך 106 שנה מסר נפשו רבי ישראל בעד זצוק"ל בשביל עם ישראל , ועליו , כותב רבי נחמן זצוק"ל באגרת "ועליך אמרתי ,האש שלי תוקד עד ביאת המשיח " אם רק נזכה לעורר את לבנו בתפילה מעומק הלב ,ולזעוק לה` יתברך , האוהב אותנו ומרחם עלינו , כדי לשמוע את קול הגאול ולקבל אותו בשמחה , וברננה , אז נזכה גם אנחנו לראות את פני משיח צדקינו האמיתי , ולהשתתף בבנין בית המקדש השלישי והנצחי ,במהרה בימינו , אמן ,
היום אם בקולו תשמעו!!
אתם יכולים עכישו לפעל למען גאולת עם ישראל בהפצת "הפתק " ושאר ספריו של רבי נחמן זצוק"ל ו1 או לשלוח את בקשתכם לנשיא המדינה ולראש הממשלה בענין העלאת עצמותיו הקדושים של רבי נחמן זיע"א לארץ ישראל או בכל עזרה שהיא ולקיים בזה מה שכתוב לגבי יציאת מצרים {שמות י"ג :י"ט }{ויקח משה את עצמות יוסף עמו כי השבע השביע את בני ישראל לאמר פקד יפרד אלקים אתכם והעליתם את עצמתי מזה אתכם

אני נ נח נחמ נחמן מאומן </span></span>

רות וידאל

New Member
<span style='color:blue'><span style='font-size:8pt;line-height:100%'><span style='font-size:14pt;line-height:100%'>בס"ד
ספר הנחל אגדות לש ,ז,שזר ושורשיהן בכתבי
רבי נחמן מברסלב ר' ישראל בר אודיסר
עכשו אתם תדעו אמת על גאולה של פתק של "נח נחמ נחמן מאומן "זה גאולה אמיתית "משיח יבוא מהירה מאוד
יש ספר , "מגילת סתרים "שם רבינו הקדוש גילה , את סדר ביאת המשיח ומתי יבוא , האיזה חודש , באיזה יום , אבל לא יודעים , זה נעלם מאתנו זה נכתב גם-כן ,טוב נכתב בראשי תיבות, אבל יש כל ענין ביאת המשיח , כל הענין , איך יבוא ,ומתי יבוא,,,יש חתימה מרבינו בפתק הזה וראים שזה לא מעשה ידי אדם אני יודע רק, שיש חתימה מרבינו בפתק הזה , ורואים שזהלא מעשה ידי אדם , זה ענין למעלה מן הטבע! {האם זה טוב , שעם ישראל , יגידו את זה?זה מקרב את הגאולה ?}כן !כן !כן!כן!שיתפרסם שמו בכל העולס וזהו השם שלו נ נח , זהו כולל בו כל הגאולה וכל הישועות , כלול הזה השם ... עיקר הוא תלוי ברבינו , כן , העיקר הגאולה , עיקר ביאת המשיח , תלוי בקרבת הצדיקים , שידעו העולם, שיש צדיקים כאלה רבינו ותלמידיו , רבינו הקדוש ואנשיו , זהו עיקר גאולה , תלוי בזה ומותר להודיע ולפרסם לכל עם ישראל, , כן , עד עכשיו לא היה אפשרות לדבר מזה , כי העולם לא רצו להתקרב , אבל עכשיו ? אם אפילו עכשיו .אי שאנחנו .אם אנחנו נתקרב לרבינו רב נחמן , אז יבוא משיח ויהיה הגאולה ויהיה ניסים ונפלאות כאלה , שלא היו מעולם , יותר פלאות , מיציאת מצרים ומכל הניסים , שיש בתורה ! כן , זה ככה ,אמר רבינו , אנחנו לא כלום , רבינו הקדוש הודיע וגילה , טיפה מן היום מזה , יש בספר המידות , דיבור מרבינו שגילה :"ביאת המשיח תלוי בקרבת הצדיקים "נו. אנחנו יודעים דברי רבינו ?הם מעיינות, כל דיבור, הוא מעיין חכמה , שיכול להפוך כל העולם ליהדות !וגם זה הענין גילה רבינו , גילה שביאת המשיח ,תלוי כקרבת הצדיקים ף אז אנחנו יודעים מה זה ?....מי הם צדיקים ?רבינו ואנשיו האמיתיים , לא השקרנים ! יש שקרנים הרבה , ברסלב ברסלב כן , יש שקרנים , אבל זה לא בא בחשבון זה לא ברסלב !ברסלב ?זה רק אמת !שקר לא ברסלב . זה צדיקים . זה לשון רבים . והם הצדיקים ?רבינו הקוש זה העיקר ותלמידו הקדוש רבי נתן {אבל יהודי היו ברחוב , שרוצה להתקרב לרבינו ולא יודע ספר תורה ולא יודע כולם , האם בשבילו , להתקרב לרבינו , על ידי הזכרת שמו, מה שכתוב בפתק , האם זה יפתח לו , יעזור לו , להתקרב לצדיק ?}כן .כן. כן. נ נח שייר את זה בשיר , בשמחה .{איך?}זה דבר קל וזה העיקר הכל , כי העיקר , הוא רבינו רבי נחמן נ נח נחמ נחמן , זה פשוט , כפול , משולש ,מרובע , ועשרה אותיות הם עשרה מיני נגינה , שגילה , בזה תלוי הכל ! כל הגאולה !רק להגיד בבוקר נ בפה ?נ נח לשיר בשמחה נ נח ועל ידי זה יתקרבו כולם לרבינו וזה , זה גאולה , נ נח נחמן נחמן מאומן , בזה תלוי עיקר הגאולה ,זה מסוגל כל אחד , בכלל ובפרט , כל אחד שיתפלל ויגיד בפה :"בזכות רבינו הקדוש , שיגן עלינו, על כל ישראל , זכות נ נח נחמ מאומן ...."זה כל העולם , רחוקים מזה ...{לא , העולם מחפשים את זה , אם אנחנו נגיד ?אתם אתם אומרים לעולם , העולם אפילו היום הרחוקים שביותר ,הם מחפשים , דרך פשוטה מאוד ודבר קל בשביל להתקרב לקדושה , בשביל להתקרב לצדיקים}

אתם תראו זה יעזור להם כל העם ישראל
להגיד נ נח נחמ נחמן מאומן זה גאולה אמיתית משיח יבוא מהירה , וגם אתם תקראו "תיקון כללי "של רבי נ נח נחמ נחמן מאומן זה ניסים נפלאות משהו כל העם ישראל המון ישועות טובות ,

אהבה של אבא קדוש ברוך אנחנו אוהבים אותך

|</span></span></span>

רות וידאל

New Member
בס"ד

דיבורים מוקלטים של רבי ישראל בעד אודסר
זיע"א על הספר אבי הנחל
הנשיא שזר היה הראשון שהבין ...
שזר היה הראשון {נשיא ישראל השלישי }שזר היה הראשון ,,, {שהבין שרק שמו של רבינו ,יכול להכניס , את עם ישראל לספרי רבינו ?}כן {זה מפתח , בלי זה שנפרסם את שמו , אי אפשר בשום אופן לגשת לספרי , אפילו הברלסב , חסידי ברסלב , לא מבינים כול בספרי רבינו בלי הפתק}כן , {ולא רואים כולם בלי ה- נ נח ! לא רואים , היום כולם עיוורים וחרשים}רק נ נח ! {רק פרסום שם רבינו זה מפתח, להכנס לרבינו בלי זה אי אפשר }כן , כן כן ,
{אני רואה , אנשים פשוטים באשקלון , שיותר קרובים , מאשר חסידי ברלסב , פה במאה שערים !}כן ?כן , זה על ידי הפתק ! {הם אומרים נ נח אמר לי יהודה אחד שעובד המפעל , אני אומר את זה ואיפה שאני הולך ,זה עוזר לי }
כן ?כן!זהו יש ענין לפרסם את זה זה מתפרסם .... {וראיתי שרבינו מרמז לנו בתורה לב' חלק ב' "ילוקטי מוהר"ן ש"ם גמטריא ספ"ר...}הספר ?{שם רבינו זה ספר , מדפיסים הרבה פתקאות , מדפיסים ספרים , זה סוד , שאם אנחנו מפרסמים את זה , עם ישראל במעט זמן , יתפרסם , יתפרסם שם רבינו וכולם ירצו את ספרי רבינו ! רק לפרסם את שם רבינו , להכניס את זה לכל יהודי ליד ... העיקר . המצב קשה העם סובל מאוד מאוד מאוד סובל , כולם מרגישים , שזה לא אמת , שעם ישראל , צריך מנהיגות ומרגישים את זה}כן ?{ואנחנו זכינו , אתם זכיתם לפתק הזה !}יוא , {הפתק הזה , הוא מעורר הרבה אנשים בעחם ישראל שכן יודעים מזה , אבל עדיין לא כל עם ישראל , יודע מזה }לא כולם ... {עם ישראל היום רוצה לדעת היום איך הוא יכול להכנס למצב אחר , יש אב"י הנחל . מה ....מה עם ישראל צריך לעשות בשביל לצאת מהמצב הזה ?עם ישראל צעוק ולא יודעים לאן לצעוק . הנשמות צועקות,
הצילו !}אבל רואים שכולם נמשכים לרבינו רב נחמן , כל העם וכל העולם נמשכים לרבינו רבי נחמן , כל העם וכל העולם נמשכים לרבינו רב נחמן וזה לא על חינם ! זה יש בזה , ענינים פלאים , שאנחנו לא יודעים ,
פתאום מתפרסם רב נחמן ומתפרסם הפתק הזה , שהיה בסוד , חמישים שנה , שישים שנה , היה בסוד וכל העולם לא ידעו ולא המדינה ולא אף אחד , רק נתפרסם , בדרך נס , הוא נמצא ! הפתק נמצא ובדרך נס , מתפרסם עכשיו , {מה עם ישראל צריכים לעשות עכשיו שנתגלה הפתק !}
העיקר , צריכים לפרסם את שם רבינו , שכולנו וכל העולם תלוי בו , זה העיקר והיסוד שהכל תלוי בו , הוא התקרבות לצדיק האמת , לרבינו הקדוש ! אם אנחנו , לא נסתכל על הרבנים ועל השקר , העם בעצמו יבחר לו את רבינו ,זה מספיק ! {לא צריך יותר }, זה התיקון לכל הרבנים , לכל השקר זה תיקון גמור ונצא מן הגלון ונזכה לגאולה ,
שאנחנו מקוים כל כך שנים כן ! עכשיו הוא , סוף הזמן , אנחנו מקוים , יש עוד מאתיים שנה , זה הרבה בשבילינו, אבל אנחנו , לא יודעים , לא יודעים , רבינו הקדוש , כבר גילה הקץ , מגילת סתרים, שם רבינו הקדוש גילה ... שם רבינו הקדוש גילה , את סדר ביאת המשיח ומתי יבוא , ביאזה חודש באיזה יום , אבל לא יודעים , זה נעלם מאתנו , זה נכתב גם - כן , טוב נכתב בראשי תיבות , אבל יש כל ענין ביאת המשיח, כל הענין , איך יבוא ומתי יבוא,,, {מה עם ישראל צריך לעשות עם הפתק ?}אני לא יודע כולם ... יש חתימה מרבינו בפתק הזה ורואים שזה לא מעשה ידי אדם אני יודע רק , שיש חתימה מרבינו בפתק הזה , ורואים שזה
לא מעשה ידי אדם , זה ענין למעלה מן הטבע !{האם זה טוב , שעם ישראל , יגידו את זה ?זה מקרב את הגאולה ?}
כן!כן !כן ! כן, שיתפרסם שמו בכל העולם וזהו השם שלו נ נח , זהו כולל בו כל הגאולה וכל הישועות , כולל בזה השם... עיקר הוא תלוי ברבינו , כן , העיקר הגאולה , עיקר ביאת המשיח ,תלוי בקרבת הצדיקים , שידעו העולם , שיש צדיקים כאלה רבינו ותלמידיו , רבינו הקדוש ואנשיו , זהו עיקר הגאולה ,תלוי בזה ומותר להודיע ולפרסם לכל עם עיקר הגאולה , תלוי בזה ומותר להודיע ולפרסם לכל עם ישראל , כן , עד עכשיו לא היה אפשרות לדבר מזה , כי העולם לא רצו להתקרב לרבינו רב נחמן , אז יבוא משיח ויהיה הגאולה ויהיה ניסים ונפלאות כאלה , שלא היו מעולם , יותר פלאות , מיציאת מצרים ומכל הניסים , שיש בתורה ! כן , זה ככה , אמר רבינו , אנחנו לא כולם , רבינו הקדוש הודיע וגילה , טיפה מן הים מזה , יש בספר המידות , דיבור מרבינו שגילה :"ביאת המשיח תלוי בקרבת הצדיקים "נו, אנחנו יודעים דברי רבינו ?הם מעיינות , כל דיבור, הוא מעיין חכמה , שיכול להפוך כל העולם ליהדות ! וגם זה הענין חכמה , שיכול להפוך כל העולם ליהדות ! וגם זה הענין גילה רבינו , גילה שביאת המשיח , תלוי בקרבת הצדיקים , אז אנחנו יודעים , מה זה ?... מי הם הצדיקים ?רבינו ואנשיו האמיתיים , לא השקרניים , אבל זה לא בא בחשבון , זה לא ברסלב ! בברסלב ?זה רק אמת ! שקר לא ברסלב זה צדיקים , זה , לשון רבים , והם הצדיקים ?רבינו הקדוש זה העיקר ותלמידו הקדוש רבי נתן {אבל יהודי היום ברחוב , שרוצה להתקרב לרבינו ולא יודע ספר תורה ולא יודע כולם , האם בשבילו , להתקרב לרבינו, על ידי הזכרת שמו , מה שכתוב בפתק , האם זה יפתח לו , יעזור לו , להתקרב לצדיק ?}כן , כן ,כן , שיזכיר בכל עת צרה , ובכל עת ובכל שעה , נ נח , שישיר את זה בשיר , בשמחה ,{איך ?}
זה דבר קל וזה העיקר הכל , כי העיקר , הוא רבינו רבי נחמן ,
נ נח נחמן מאומן ,זה פשוט , כפול , משולש , מרובע , ועשרה אותיות הם עשרה מיני נגינה , שגילה , בזה תלוי הכל ! כל הגאולה ! רק להגיד בבוקר נ בפה :נ נח לשיר בשמחה נ נח ועל ידי זה , יתקרבו כולם לרבינו וזה , זה הגאולה , נ נח נחמ נחמן מאומן , בזה תלוי עיקר הגאולה , זה מסוגל לכל אחד , בכלל ובפרט , כל אחד שיתפלל ויגיד בפה :"זכות רבינו הקדוש , שיגן עלינו , על כל ישראל , זכות נ נח נחמ נחמן מאומן ...."זה כל העולם , רחוקים מזה ... {ולא , העולם מחפשים את זה , אם היום הרחוקים שביותר , הם מחפשים , דרך פשוטה מאוד ודבר קל בשביל להתקרב לקדושה , בשביל להתקרב לצדיקים }

רות וידאל

New Member
בס"ד

אבי הנחל רבי נחמן מברסלב
הוא הלך תיכף להנשיא בן צבי...
{סבא ?הספר אבי הנחל , שנתתם עכשיו , נתתם לנשיא הרצוג זה הספר , זה מכתבים , שכתבתם לנשיא שזר?}כן כל מכתב , הוא אמר לי , הנשיא שזר , הוא אמר לי , כל מכתב שבא לו , הוא תיכף הלך לנשיא בן צבי ושניהם קראו , שהעיקר הוא , רבינו רבי נחמן , כן הם הסכימו על המכתבים , הם נתרשמו מאוד שניהם , זה מצוה לפרסם את זה ! ששזר ובן צבי היו ידידים , כולם יודעים , בזמן שהוא היה נשיא , הוא נכנס אליו בכל זמן , בכל איזה זמן וכשקבל המכתב , כל המכתבים , הוא ראה אותם , ואני הייתי אצלו ואצל בן צבי, גם כן הוא היה בטבריה ואני היית אצלו במלון ונתתי לו מתנה , ספר "ליקוטי הלכות "אבל רואים שהמכתבים האלו, שני הנשיאים הם החליטו שזה הגאולה {הנשיא שזר , ראה את הפתק?} כן , כן , בודאי!הוא קיבל את זה ואמר "זה החתיכת נייר יכבוש את כל העולם !"ככה הוא אמר לי {למה הוא לא פרסם את זה ?}זה העולם היו רחוקים לגמרי מברסלב ,רק עכשיו , אפשר לדבר , כי העולם , ממשיכים עצמם לרבינו, {אבל הוא קיבל את זה בשלימות ?}כן , כן , שניהם קראו את המכתב ונתחזקו מאוד , זה רק , אני יודע , הוא סיפר לי , שזר הנשיא , שזר סיפר לי ,שכל מכתב שבא לו , הוא הלך תיכף לבן צבי , להנשיא בן צבי , והנשיא בן צבי שיבח מאוד המכתבים ,
{גם הנשיא הרצוג , כתב לכם מכתב ?}כן , אתה יש לך המכתב ?{הוא כתב שם שהוא מאוד מאוד ...}אה ?זה נורא מאוד ! {מעריך את זה...}כן ! כן יכולים ...אפשר על ידי .... {המכתבים האלו הם מקרבים את עם ישראל , זה טוב שיהיה להם את הספר אב"י הנחל }כן , כן הוא בעצמו התחזק מאוד מכל המכתבים , כן , והוא לא כל כך מהר הוא מדבר דיבורים כלאה , כמו שהוא דיבר , על המכתבים , כן , רואים הקבלה {מכתב המלצה }, אבל אולי צריכים , לקבל ממנו רשות ,לפרסם את הקבלה ?הוא שלח אלי... {הנשיא הרצוג ?}אבל לפרסם צריכים לקבל רשות , אז צריכים לדבר עם אביבה , שהיא תדבר איתו, אם הוא מסכים , לפרסם את המכתב ?.... זאת אומרת, הנשיא שזר והנשיא בן צבי והנשיא הרצוג , שלוש ! שלשת הנשיאים!
{מזומן ?}כן , {אנחנו רואים , שהבית - הנשיא , מקבל אתכם , עד היום הזה ?}כן כן בפרט עכשיו , אחרי שיצא אבי הנחל החדש,
החם כולם מסתכלים עלי כולם , כמו ... כצדיק ... אבל זה מקרב , זה הספר "אבי הנחל "מקרב את העולם , כולם , כולם , מי שקורא בספר , הוא אומר שזה פלא ! מה שהדפיס הנשיא , הוא בדק , כל הכתבים ולקח התמצית ולקח והוציא , הדפיס שלושים ושנים מכתבים ושביל זה , הוא פתח שער להדפיס ...צריכים להדפיס כל ספרי רבינו וגם כל המכתבים , שיש לו , שלא נדפס ....כל מכתב הוא פלא ! {גם בארכיון אצל הנשיא שזר שימצאו ?} כן.

הקשר שלי עם שזר עם סוד:

הקשר שלי , עם שזר ?זה סוד , סוד ! כל העולם לא יודעים , אם היה מראה כמו הקשר , שהיה ביננו , היו כולם זורקים אותו מהסוכנות, מה ?מה ?הוא בטלן ?כן , הוא מסר את נפשו , אבל הוא לא זכה לעשות , היה בידו , {סבא ?המדריגה של רבי ישראל קרדונר היתה מעל ר' משה ברסלבר ?} נו נו אני חושב ככה , {והוא היה חידוש , אפילו אפילו הוא היה בזמן רבינו? היה חידוש ?}כן אני שמעתי ככה , מהזקן שהיה במירון , הזקן ר' אלטר מקרמינטשוק , ר' אלטר קרמינטשוקר , הוא נתקרב בזמן המחלוקת , אחרי הבר -מצווה וכל ימי חייו, הענין שלו , היה חצות , הוא עשה שמחות , במשך ... הוא הי זקן גדול , במשך שמונים , שנה יש ילדים ויש חתונות ... {אמרת לי שהפנים שלו , היה כמו פנים של תינוק }כן , כן ! כן!כן! העינים היה , כמו תינוק , כל הפנים היה מאיר כמו תינוק , כן , וזה פלא ?מי שקם בחצות לילה ?זה עבודה , קשה מאוד, כן , והוא היה קם , בכל לילה , בדיוק בחצות לילה , ?זה עבודה , קשה מאוד , כן , והוא היה קם , בכל לילה בדיוק בחצות לילה הוא אמר לי ... אני ספרתי לו , מה שעובר עלי , מה שאני סובל , בצפת וטבריה , הוא היה גר במירון , לא ידע , אבל הוא שמע מקודם , הוא שמע , אבל כל ענין רבינו... היה מעשיות הרבה היה גיטין וצרות נו, מה שסבלו, כן , והוא אמר לי , הוא שמע , שאנשי שלומינו, על רבי ישראל הוא היה , אז צעיר , אז הם אמרו "אם הוא היה , בזמן רבינו?היה גם כן חידוש " ככה אמר לי ! פעם אחת ברוך ה' , אני זוכר את זה , זה לא... גם רבי ישראל וגם מה שאנחנו יכולים להגיע ?בכח רבינו ?זה סתום ונעלם , מכל העולמות , הפתק ?זה מפלאות של רבינו!

" הספר הזה יהפוך את כל העולם..."
"בזמן הגאולה מתגלה ספר אבי הנחל "
ספר| "מי שרואה המכתבים ,נעשה בעל תשובה"
"כל מילה בספר הזה הוא אור ה', חכמת ה'"
ציטוטים משיחות מוקלטות עם רבי ישראל בער אודסר

רות וידאל

New Member
בס"ד

לחיות עם משיח " / ראש חודש /א' שבטו
לחיות עם משיח כל יום יום
אריכות הגלות מוסיפה בצעקה
במשך כל שנות הגלות האמינו ומאמינים כל בני -ישראל באמונה שלמה בביאת המשיח , ומצפים לביאתו , "אחכה לו בכל יום שיבוא" ובכל שמתארך גלות זה האחרון {גלות אדום } שנתארך ביותר וביותר הרי , אף - על - פי שלא מבינים כלל וכלל הסיבה לאריכות הגלות עד היום הזה ....
-לא נגרע חס - ושלום בשלמות ותקוף האמונה של בני -ישראל בביאת המשיח ואדרבה - אריכות הגלות מוסיפה בהצעקה "עד מתי " ובתביעה כביכול לקדוש - ברוך -הוא "והצל לא הצלת את עמך" , והבקשה והדרישה לגאול את בני- ישראל תכף ומיד ממש...
צריך כל -אחד -ואחד מישראל לעשות כל התלוי בו , לנצל זמן סגלה זה להביא את הגאולה האמתית והשלמה כפשוטה ממש, על -ידי חזוק האמונה בביאת המשיח , הצפיה והבקשה ודרישה לביאתו , ועד ועקר על -ידי ההוספה בעיני תורה ומצוות ובפרט בהפצת המעינות חוצה,

{ש"פ וארא , ר"ח שבט , תש"נ ספר השיחות תש"נ עמ' 247 .256 }

רות וידאל

New Member
בס"ד

לחיות עם משיח"
יום ראשון ב' בשבטו
לחיות עם משיח "בכל יום ויום
לא דחיקת הקץ
מספר על אחד הצדיקים, שכאשר היה ילד , בקש תפוח מאביו, וכשאביו סרב , התחכם הילד וברך ברכת בורא פרי העץ , וכך נאלץ אביו למלא את רצונו,
ואף אנו נאמר:
כאשר יהודים ישמחו כבר עכישו בשמחת הגאולה ,מתוך בטחון כבר עכשיו בשמחת הגאולה, מתוך בטחון גמור שאנו עומדים על סף הגאולה , = הרי שמחה זו עצמה "תכריח " כביכול את אבינו שבשמים למלא משאלות לבם של בניו ולגואל אותם מהגלות,
ופשוט שאין בכך משום דחיקת הקץ, שהרי לא מדבר בקבלה מעשה או השבעת מלאכים וכיוצא בזה , אלא מדבר בעבודת ה' מתוך שמחה יתרה
{ליקוטי שיחות כך כ , עמ' 384}

רות וידאל

New Member
בס"ד

לחיות עם משיח" יום שני ג' בשבטו
להחיות עם משיח בכל יום יום
ודאי יתקבלו התפלות
כאשר יהודי מבקש אצל הקדוש- ברוך הוא בקשה מסימת בברכה - בודאי שבקשה זו מתקימת "בלי שום ספק וספק ספקא בעולם".... ועל -פי זה - בהכרח לומר שאכן מתקימת בקשת ותפלת בני- ישראל אודות ענין הגאולה,
ופרוש הדברים בעניננו- שבודאי מקבל הקדוש - ברוך =הוא את תפלותיהם ובקשותיהם של כל בני- ישראל שבכל הדורות על הגאולה , וכתוצאה מזה- תהיה הגאולה במהרה בימינו ממש!
כלומר : תפלותיהם של כל בני-ישראל שבמשך כל הדורות אודות ענין הגאולה = מצטרפות זו לזו, עד שסוף - כל - סוף פועלות הן את פעלתן שתהיה הגאולה בפשוטה,

{שבת פרשת בא ה'תשד"מ, 'תורת -מנחם התוועדויות תשד"מ ,כרך ב , עמ' 817 -816}

רות וידאל

New Member
לחיות עם משיח" יום שלישי ד' בשבטו
"לחיות עם משיח " כל יום יום
"היום "- כפשוטו
ר' יהושע בן לוי שאל את משיח-צדקנו "לאימת אתי מר " והשיב לו : "היום " "היום אם בקולו תשמעו ",
יש אפוא פסק - דין ברור בגמרא במסכת "סנהדרין " שמשיח -צדקנו הבטיח שהוא באה "היום" - כפשוטו ,"היום אם בקולו תשמעו"? ולכן , אין נפקא -מינה כלל היכן נמצא אליהו וכו' - בעיקר שישנו הענין ש"בקולו תשמעו".

רות וידאל

New Member
בס"ד

לחיות עם משיח" רביעי ה' בשבטו
לחיות עם משיח בכל יום יום
תובעים מאתנו ענינים קטנים
לא תובעים מאתנו "גדולות".... בדורנו זה , דרא דעקבתא דמשיחא , ועד לעקבתא דעקבתא דמשיחא , נשארו רק ענינים קטנים , ניצוצים קטנים שצריכים לבררם ,
הינו, שדורשים מאתנו ענינים כאלה שמצד עצמם הם ענינים קלים , אלא שענינים קלים אלה נתנו בזמן קשה, מצד גודל ההעלם וההסתר וחושך כפול ומכפל שבעקבתא דמשיחא

רות וידאל

New Member
בס"ד

לחיות עם משיח" רביעי ה' בשבטו
תובעים מאתנו ענינים קטנים
לא תובעים מאתנו "גדולות".... בדורנו זה , דרא דעקבתא דמשיחא , ועד לעקבתא דעקבתא דמשיחא , נשארו רק ענינים קטנים , ניצוצים קטנים שצריכים לבררם ,
הינו, שדורשים מאתנו ענינים כאלה שמצד עצמם הם ענינים קלים , אלא שענינים קלים אלה נתנו בזמן קשה, מצד גודל ההעלם וההסתר וחושך כפול ומכפל שבעקבתא דמשיחא

רות וידאל

New Member
בס"ד

לחיות עם משיח" חמישי ו' בשבטו
לחיות עם משיח כל יום יום "
התפלות מצטרפות
בודאי מקבל הקדוש- ברוך -הוא את תפלותיהם ובקשותיהם של כל -ישראל שבכל הדורות על הגאולה , וכתוצאה מזה -תיהיה הגאולה במהרה בימינו ממש!
כלומר : תפלותיהם של כל בני -ישראל שבמשך כל הדורות אודות ענין הגאולה - מצטרפות זו לזו, שסוף -כל -סוף פועלות הן את פעלתן שתהיה הגאולה בפשוטה,
{שבת פרשת בא ה'תשד"מ}
תורת מנחם התוועדויות תשד"מ כרך , עמ' 816}

רות וידאל

New Member
בס"ד

לחיות עם משיח" יום שישי ז' בשבטו
שומעים את פעמי המשיח
התואר "עקבתא דמשיחא" מורה על ב' ענינים הפכייפ {לכאורה }: מצד אחד - הרי זה "עקב בלבד, למטה מהראש ולמטה מהלב וכל שאר חלקי הגוף , עד לבחינה הכי תחתונה שברגל , ובלשון הידוע: זה דוקא תבוא הגאולה , ועד שזמן זה עצמו נקרא כבר"עקבתא דמשיחא" -מפני שכבר מרגישים ושומעים את פעמי עקבי המשיח!.... ויש לומר שהא בהא תליא : מכיון שדור זה הוא ה"עקב", , הדור האחרון שבא לאחרי ובהמשך לכל הדורות שלפניו - יש לו כל הכוחות של הדורות הקודמים , בדגמת ננס העומד על -גבי הענק, ולכן דוקא דור זה זוכה לגאולה , ובאופן שכבר שומעים את עקבתא דמשיחא ,

{שבת פרשת בא ה'תשד"מ , 'תורת -מנחם התוועדויות תשד"מ ,כרך ב, עמ' 817 -816}

רות וידאל

New Member
בס"ד

לחיות עם משיח" יום מוצאי שבת ח' בשבטו

לחיות עם משיח / בכל יום יום
זמן השיא לגאולה
כמדבר כמה פעמים , שכבר "כלו כל הקצין ", ובר סימו הכל, והגאולה כבר היתה צריכה לבוא מזמן , ומפני טעמים שאינם מובנים כלל וכלל עדין לא באה , מזה מובן , שעל -כל -פנים עכשיו, צריכה הגאולה לבוא תכף ומיד ממש, ובלשון העולם: עכישו זה זמן השיא לגאולה האמיתית והשלמה....
ברוחניות הענינים {עד לדרגות ה"גבוהות "ביותר } כבר ישנה שלמות הענינים , עד גם השלמות של הגאולה {הרוחנית } העינים הרוחניות של בני- ישראל כבר רואות את הגאולה :עכישו צריכה להיות פקיחת העינים הגשמיות,
שגם הן יראו את הגאולה כפי שהיא בגלוי לעיני בשר בזמן הזה,

{ג' בשבט וש"פ בא , ו' שבט תשכנ"ב ספר השיחות תשנ"ב כרך א, עמ' 295}

רות וידאל

New Member
בס"ד

לחיות עם משיח" יום ראשון ט' בשבטו
"אבא רחם נא"
אצל הקדוש- ברוך - הוא כל יהודי הוא בן יחיד, .המילא הוא צריך לעזור , ובאמת לו היו כל ישראל מתאחדים יחדו , בלי חלוקים בין גדולים לקטנים,והיו זועקים זעקה: אבא , רחם נא! די כבר ! הצילנו! שלח לנו כבר את משיח!
על דרך שאמר הבעל-שם -טוב בענין תקיעת שופר , כמו הכן שצועק אבא אבא כו' - ברור הדבר בדבר משיח בא,

{יום שמח"ת תרט"ט ספר השיחות הרצ"ו חורף ת"ש עמ' 312}

רות וידאל

New Member
בס"ד
לחיות משיח" שני י' בשבטו

לחיות משיח בכל יום יום
משיח ממתין שילקטו את הנמושות
בוד -קדשת מורי -וחמי אדמו"ר אמר ש"הנה זה עומד אחר כתלנו", אלא , שכיון שבגאולה מהגלות האחרונה יצאו כל בני- ישראל מהגלות, ואפלו יהודי אחד לא ישאר בגלות, ממתין הוא שילקטו גם את ה"אחד מעיר ושנים ממשפחה" ה"עור ופסח "חולים ובעלי -מומים - כל אלה שהם בבחינת "נמושות " ו"נמושות" גנמושות"

רות וידאל

New Member
לחיות עם משיח" יום שלישי י"א בשבטו
נגס על -גבי ענק
מעלת דור האחרון - דורנו זה - שהוא בדגמת הננס על -גבי ענק, שלכן מטיב לראות למרחוק יותר, ובעניננו -לראות את הגאולה העתידה,
ולא רק לראות הגאולה מרחוק - שענין זה כבר היה בעבר, אלא להביא את הגאולה בפועל ממש, במהרה בימינו ממש

{שבת פרשת בשלח , י' בשבט ה"תשד"מ , 'תורה -מנחם התוועדויות תשד"מ , כרך ב , עמ' 872}

רות וידאל

New Member
שויתי יהוה לנגדי תמיד

לחיות עם משיח יום רביעי י י"ב
ל חיות עם משיח בכל יום יום
יהודים ! צאו מן הגלות !
אם כל ענין של תורה ומצוותיה צריך להיות מתוך שמחה , על - אחת -כמה -וכמה שבנוגע למצוה רמה ונשאה כיציאה מהגלות, יציאת כל בני -ישראל והשכינה מהגלות - בודאי ובודאי שצריכה להיות מתוך שמחה הכי גדולה! ומכיון שכן , תצעק "דאלאי גלות" {- קץ לגלות } מתוך "שטורעם " ושמחה גדולה!
לאחרי שבת אקבל בודאי "מכתבים" .... שתכנם , שמכיון שסוף כל סוף ישנה ההגבלה דנשמה בגוף , צריכים ושתיה ושנה , ולא לרגוז כו' , כי אם להיות במצב של מנוחה ורגע , שאז גם האכילה ושתיה, ושנה הם כדבעי ,
ובכן , מותר הנני על עינינים אלו... הדבר היחידי שנוגע הוא - שצריכים לצאת מהגלות...
ולכן מרכיזים עוד הפעם : "אידן ,גייט ארויס פון גלות" {- יהודים צאו מהגלות !}....

{ש"פ בשלח , שבת שירה , ט"ו בשבט תשמ"ו התוועדויות תשמ"ו כרך ב, עמ' 528

רות וידאל

New Member
בס"ד

לחיות עם משיח חמישי י"ג בשבט|

לבנה ללבנה מצטרפת
אין להתפעל מבך שרואים שאתמול ושלשום נעשו כמה וכמה פעלות בעיניני התורה ומצוותיה וצעדין לא נושענו הגאולה העתידה נפעלת בצרוף כל עניני העבודה שנעשו בכל הדורו , כך שכל פעלה ופעלה מהוה "לבנה נוספת " בענין הגאולה וכאשר מצטרפת לבנה ללבנה ונדבך מצטרף לנדבך כו' - זוכים לגאולה האמיתית והשלמה,

{שבת פרשת בשלח .י' בשבט ה'תשד"מ 'תורת -מנחם התוועדויות תשד"מ ,כרך ב, עמ' 872}

רות וידאל

New Member
בס"ד
לחיות עם משיח" יום שישי י"ד בשבט

לזעוק בכל כוחות הנפש
אפלו פעלה אחת של יהודי אחד יש בכוחה לפעול את הגאולה האמתית והשלמה כפסק -די הרמב"ם "צריך כל אדם שיראה עצמו... וכן כל העולם חציו זכאי וכו' , עשה מצוה אחת , הרי הכריע את עצמו ואת כל העולם כלו לכף זכות , וגרם לו ולהם תשועה והצלה ", על -דרך משל לכף-מאזנים שקולה שאפלו "משהו "יכול לחטות לכף זכות,
ויש להוסיף שבזה נכללה גם הפעלה לעורר אודות התקוה והצפיה והדרישה על -דבר ביאת המשיח {דבר המקרב ופועל את ביאת המשיח } אשר גם בענין זה מדגש הכלל ד"המעשה הוא העקר" לצעוק ולבקש בפעול ממש...
ומכיון שכן .צריכים לצועק בכל כוחות הנפש ובקול גדול : "עד מתי ", דאלאי גלות "{- הלאה הגלות}!

{שבת פרשת בשלח , שבת שירה ט"ו בשבט תשמ"ן התוועדויות ה'תשמ"ו כרך ב, עמ' 508}

רות וידאל

New Member
בס"ד

לחיות עם משיח" יום מוצאי שבת בט"ו בשבטו

לחיות עם משיח בכל יום יום"
הצמיחה ד"איש צמח שמו"
בודאי ינצלו ההתועדיות ד"ראש -השנה לאילן " כדי ... לעורר התקושה והגעגועים ועד לרגש השמחה בגלל הידיעה שתכף ומיד נכנסים לארץ- ישראל ,לאכול מפריה ולשבוע מטובה , ולקים כל המצוות התלויות בה בתכלית השלמות " כמצות רצונך"
ויהי רצון ועקר- שעוד לפני חמשה - עשרה בשבט יהיה גמר ושלמות הצמיחה ד " איש צמח שמו" ועליו נאמר "וקם שבט {מלך רודה ומושל } מישראל , " ויצא חוטר מגזע ישי ונצר משרשיו יפרה"- "יעמד מלך מבית דוד {מנוי מלך...} וילחם מלחמות ה' {" מלחמה לה' בעמלק"}..... ובנה מקדש במקומו "{ בנין בית - הבחירה }.

{ש"פ בשבלח תשנ"ב ספר השיחות תשנ"ב כרך א, עמ' 320-321}

חלק עליון