• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

הרהורי אמונה ובטחון בה' לאור נסיון

רות וידאל

New Member
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'><span style='color:blue'>[בס"ד
הרהורי אמונה ובטחון בה' לאור נסיון בחיים
בימים טרופים אלו, בתקופה הרת נסיונות , הרבה נתחזק כולנו ונחזיק בדרכים אומנותינו- אמונה וביטחון בה',
צו התורה השעה לקבל את הכול באהבה ובאמונה תמימה , אמונה תמימה היא אמונה בלי תנאים , אמונה בלי סייגים , אמונה בלי שאלות ובלי כל קושיות , בדר שהתוותה לנו התורה הקדושה , בדרך של "תמים תהיה עם ה' אלוהיך "התהלך עמו בתמימות , הקב"ה הוא כל יכול , הוא ברא שמים וארץ וכלאשר בם , הוא יצר אותנו , את גוף האדם , הוא נתן לנו את כוח הדיבור , את כוח הראיה והשמיעה , שכל אחד בפני עצמו בבחינת הפלא ופלא , הכיצד יתכן שהמוח יתן פקודה לכוח הדיבור , והנה בשבריר של שניה אנו מבטאים משפט שלם , כשצירפנו אותיות וחברנו אותם למילי שיחד הצטרפו למשפטים ובטאו את מה שרצינו להגיד , חיש פלא גדול מזה ?
האם יוכל מי מבני אנוש להמציא דבר פלא שכזה?והנה כשאותו בורא עולם שיצר את הפלא הזה , וכן את כל נפלאות הבריאה , מעמיד אותנו במבחן של נסיונות ברמות גבוהות וקשות , התגובה שלנו צריכה להיות "תמים תהיה עם ה' אלוהיך "והתמימות תלווה אותך בכל צעד ושעל בחיים בין אם טוב לך ובין אם רע לך , בין אתה חולה ובין אם אתה בריא .בין אם יש לך ילדים ובין אם לאו ,ואף אם פרנסתך מצויה בשפע ובין אם העניות היא מנת חלקך הפסוק , שבתורה המצווה להיות תמים פונה לכל אחד מעם ישראל , ובכל מצב מבלי לפסוח על שום יוצא מן מכלל, אין מצב ויהיה חריג ביותר והקשה והמסובך ביותר שפטור מצווי זה ,
כשאני נכנסת למחלקה האונקולוגית לבקר את אחד ממשפחתי הקרובה ומבעד למיטות מבצבצות עיניים יגעות , עיניים של חולה מיוסר , גוף תשוש ומיוגע , שיער ראש שנשר כשצבע החיוור מכסה את פניו , ובכל זאת כף היד עולה אל על ומכסה את העיניים היהודיות באמירת "שמע ישראל ה' אלוקינו רק אחד", שמע ישראל ! ה' הוא האלוקים בכל מצב !ויהיה אשר יהיה!ובכל אשר יהיה הרי לטובה ולברכה , ובכוח האמונה ובכוח קריאת שמע , ובכוח התמימות אפשר גם אפשר את מה שנראה כאי אפשר !
אליך , חולה יקר הנאנק ביסורים , יש שכר לפעולתך!
הקב"ה אוהב אותך !"את אשר יאהב ה' יוכיח "זכית שהקב"ה מטפל בך !
אתה ראוי לטיפולו ! סימן שיש לך - נשמה גבוהה , שיכולה לתקן , להתקרב אל ה' וליישם את מה שמצפים בפמליה של מעלה ממך - - ליישם את ההסכמה וההכנעה - לכל מצב שמזדמן לך בחיים , לדעת שמטרת היסורים הם :אך ורק לטובתך ולתועלתך,
דרגת העובד את ה' ביסורים , גבוהה לעין ערוך , מכל מצב נינוח אחר , נצייר לעצמינו אדם שקיבל כוויה קשה, והפציעה שורפת וכואבת מבלי יכולת לשאת , ועם כל זה -שפתיו מדובבות תפילה , בקשה ותחנונים לפני רופא כל בשר ומפליא לעשות
אין הוא שם מבטחו ברופא בשר- אלא - ברופא כל בשר וידוע לו שהוא - מפליא לעשות,

בס"ד
"הרהורי אמונה ובטחון בה' לאור נסיון בחיים" המשך
לו ידעת כמה עוונות נמחקו ממך על ידי מכאובים אלו היית שני ומאושר !וזה
נקרא להצדיק את הדין ולקבל באהבה ואשריך בעול הזה {עפ כל הצער }וטוב לך לעולם הבא,
חשוב על יום הדין הגדול והנורא ! ברגע שישקלו את זכויותיך , התדע לשער את גודל וכובד המשקל של זכויות החולה ?התדע לשער את הכבוד וההדר?את הגן עדן המשולם שהוא רכושך הבלעדי ?רכוש יקר ונעלה מכל הון עתק שבעולם שכל חפציה לא ישוו בה,

ובכן אתה!אתה הוא האדם המאושר בעולם !
אם רק תתן את דעתך לחשוב על רעיו נשגב זה, שכל כך מעודד את כל החולים והמיוסרים בעם ישראל , רק חזק ואמץ והתהלך עם ה' אלוהיך,
מילה השגורה בפינו תמיד על כל דבר שקורה, רבוש"ע ! כפרת עוונות! וכדי למחוק עוונות בצורה הקלה ביותר מבלי להתענות ובלי לחלות, ישנה דרך הרבה יותר קל והרבה יותר בטוחה , קבלת בזיונות בא הה , ואל תשיב רעה תחת רעה, אדרבה! כשיש לך הזדמנות לעשות טובה ליהודי , זכות קדימה תתן תמיד למי שעשה לך רעה!כי בעצם אתה חייב לו תודה , אתה חייב לו טובה, על זה שהוא הציק לך , שהוא ביזה אותך , כי כך הוא כיפר עוונותיך ויחסית בקלי קלות, לו יכולת לרוץ עם משלוח מנות של הכרת הטוב למי שגרם לך צער ועגמת נפש, בעצם היית צריך לעשות כך בשמחה וברננה , התדעו מה זה כפרת עוונות בלי חדר מיון !בלי חדר ניתוח !היש דרך קלה מזאת?{אבל נא לא לבקש מהיום לחבריך שיציקו לך ....}ואם גישתנו לעלבונות ואכזבות תהיה גישה נכונה של כפרת עוונות , נוכל להפטר מכל רגש של כעס ונקם , ופשוט לא נכעס לעולם !לא יהיה מושג של כעס על אף אדם בעול , על אף עוולה שנעשתה , וממילא נצטרך גם להודות למציק שבעצם פטר אותנו מסבל רב, מסבל מאוד מסוכן שכעס שמו, הכעס בעצמו גורם למחלות ולהרגשות רעות , ובכן הרווח של המבט היהודי להודות למכעיס פוטר אותנו מכל גזירה רעה וקשה , ומי לא צריך היום להפטר מכל גזירה רעה וקשה בימים טרופים אלו ?
המשך

אני מאמין באמונה שלימה שהשם יתברך ברא אותי אך ורק בשביל להיטיב לי כי הוא טוב ומטיב לכל, רק בשביל לרחם עלי והוא אוהב אותי תמיד, וכל מה שהוא עושה לי הכל לטובתי הנצחית".

מה שלא יעבור עלייך תאמין ותקיים את העצות האלה:

א. ככה השם רוצה- תבטל את רצונך מפני רצון השם יתברך.

ב. זה לטובה- תבטל את השכל שלך נגד השכל של הקב"ה.

ג. הקב"ה לא נותן ניסיון לאדם שלא יכול לעמוד בו.

ד. להתחיל לחפש מה השם רוצה ממני, מה התכלית, מה לתקן.

ה. תשובה- אין ייסורים בלי עוון.

ו. להתפלל- שהשם ימחל לי וייטיב לי.

ז. תודה והודיה- לברך על הרעה כמו שמברך על הטובה.

(הרב ארוש שליט"א)

ליקוטי הלכות:
"כי באמת אם היו שומעים לכל הצדיקי אמת לילך בדרך זה להאמין תמיד בהשי"ת שהכל לטובה ויתן שבח והודיה תמיד לשי"ת בין בטוב בין ברע בודאי היו מתבטלין כל הצרות וכל הגלויות לגמרי והייתה גאולה שלמה!"

"דע כי עיקר הגלות הוא בגלל חסרון אמונה></span></span>[/COLOR][/SIZE]

חלק עליון