התחבר לפורום בעזרת רשתות חברתיות:

סיפורים יפים !

דברי תורה ואמונה !
אתם מוזמנים להוסיף דברי תורה, חיזוקים, חידושים ועוד !

המנהלים: breslav, אלזם

הודעה שלא נקראהעל ידי אלזם » 05 יוני 2006, 17:46

האחים:

לאב אחד היו שני בנים שאהבו זה את זה אהבה רבה. האב מת ורכושו נשאר בידי האחים. קשה היה לחלק את הרכוש שווה בשווה ועל כן החליטו לערוך מכירה פומבית. כל אחד יוכל לקנות מרכוש האב כפי רצונו, והכסף שיקבלו עבור החפצים- יחלק בין האחים, וכך עשו. אולם ביום המכירה אירעה תקלה: לאב הנפטר היה שעון זהב יקר, וכל אחד מן הבנים רצה אותו. האח האחד הציע סכום מסויים השני הציע יותר ושוב הראשון העלה את הצעתו. לבסוף קנה אותו אח אחד בסכום העולה בהרבה על ערך השעון, ובלב האח השני נכנסה שנאה איומה לאחיו שזכה בשעון.

משעה זו לא הוסיפו האחים לדבר זה עם זה. השנאה הלכה וגברה, והאחים לא יכלו להתגבר על עצמם ולפתוח בדברי פיוס- למרות שניסו פעמים מספר. השעון שגרם לריב הממושך לא נחשב עוד בעיניהם. האחים רצו בכל כוחם בשלום- אך כל מאמציהם עלו בתוהו. הימים עברו בצער וברוגז.

אחד האחים ניסה ך להשכיח את צערו על ידי ריבוי שתיית יין ובזה ערער את בריאותו וקירב את מותו. רק ביום המוות נפגשו האחים והתפייסו.

מוסר השכל לא שווה לוותר על "ידידות" בגלל מקור גאווה
אלזם
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי אלזם » 05 יוני 2006, 17:49

מי צדק?

תייר אחד טייל להנאתו בצל עצי החורשה,כשנפגש עם חבר בן ארצו. ישבו שניהם ודיברו עלח דא ועל הא, וכל אחד סייפר דברים מוזרים ומפליאים ראה בשוטו בארצות נכר. והנה אמר הראשון: מעודי לא ראיתי עוד חיה משונה יותר מזאת הנמצאת בארץ זו. דומה חיה זו ללטאה, אורך זנבה ככף יד איש, לשונה זריזה לתפוס זבוב ויתוש, וצבעה? תאר לעצמך! תכלת כתחול השמים!

תכלת? לעז השני. מכיר אני את חייתך, אך מעולם לא היה צבעה תכלת. קוראים לה כאן בשם זיקית. מצאתיה מסתתרת מלהט קרני השמש בצל התומר, וצבעה ירוק כעשב השדה.

אמר הראשון: לא עץ ולא עשב היו במקום שמצאתיה אני, גלויה לאור היום היא זחלה, ללא כל אפשרות לטעות- וצבעה היה תכלת!

ירוק אני אומר לך- ירוק! תאמין לי! לא, כי כחול! ירוק! כחול! צעקה אחר צעקה, רקיעת רגליים, עיניים יוקדות שבועות וקללות- עד מהרה הפכה הידידות לכעס וקנאה.

והנה התקרב השלךישי, ששמע את מריבתם מרחוק. וכך אמר השלישי: אדונים, בחרו בי כשופט בריבכם. הרי אני אינני שייך לשום צד. הנה הלילה בלכתי בגני, צדתי את החיה שהיא מקור לריבכם, וברי היא לפניכם במטפחת זו. רצוני להביאה העירה, שמא ימצא לה קונה. וידוע לי היטב מה טיבה של חיה זו שצדתי- הרי היא שחורה כחשכת הלילה- ואם אמצא אותה ירוקה או כחולה, מוכן אני לבולעה על עורה ועצמותיה. הוא פתח את המטפחת, והנה הופיעה הזיקית בצבע לבן.

איש לא דיבר פרט לזיקית, שבמקרה הייתה מגזע שידע לדבר. וכך אמרה: שמעו נא לי, רבותי היקרים! כולכם צדקתם, וכולכם טעיתם. הרי הצבע אצל בני מיני משתנה הוא שש פעמים בכל יום ויום. אבקשכם כעת, הניחו לי ללכת, ותמורת שחרורי איעצכם עצה: במקרה שחולקים על דבריכם, אל תמהרו להאשים את הזולת בטיפשות או ברשעות. (על פי השיר של המשורר ההולנדי "סטארינג").

מוסר השכל: לפעמים יש כמה צדדים לאמת אחת--אנשי אמת אינם מתווכחים הם משיחים באמת אחת ששניהם אוחזים בשני קצוותייה--אי"ה
אלזם
מנהל ראשי

הודעה שלא נקראהעל ידי אמונה ושמחה » 06 יוני 2006, 11:47

בס"ד בר"ה

יפה מאד ..... ישר כח .. ובעיקר מתאים לזמן הזה.. עם כל הרעש של השטותים והבלים, דברי אפיקורסות,הפך אמונה ואמונת חכמים שהוציאו לאחרונה כמה שוטים על רבינו הקדוש השם ירחם עלינו ועל כל ישראל ויקרב אותם מהרה לרבינו הקדוש עד שיתבטלו ויביאו את כל העולם ביחד איתם לאומן ראש השנה אצל רבינו הקדוש... ושם נשיר שיר חדש וברננה נעלה &-&
אמונה ושמחה

הודעה שלא נקראהעל ידי alia1 » 07 יוני 2006, 08:49

מצאתי באקראי אצל ידידנו הנאמן "גוגל"
תחת"מוסר השכל"ואהבתי..............

עכבר קטן

עכבר הציץ דרך חריץ בקיר וראה את האיכר ואשתו פותחים חבילה.
"מעניין איזה מזון יש בחבילה" חשב לעצמו,
אך הזדעזע לראות את הזוג מוציא מלכודת עכברים מן הקופסא.
הוא יצא אל החצר וזעק אזהרה: "יש מלכודת עכברים בבית! יש מלכודת עכברים בבית!"
התרנגולת קירקרה וזקפה אליו את ראשה: "אדון עכבר, אני יודעת שזה אסון לגביך,
אבל אין לכך שום משמעות בשבילי".
העכבר פנה אל החזיר: "יש מלכודת עכברים בבית!"
החזיר הפגין סימפטיה ואמר:
"אני כל כך מצטער, מר עכבר, אבל אין שום דבר שאני יכול לעשות חוץ מלהתפלל לשלומך".
העכבר פנה אל הפרה וזו הגיבה בזלזול:
"אפשר לחשוב- מלכודת עכברים. אני ממש בסכנה, אה..."
עצוב ומפוחד חזר העכבר אל הבית, להתמודד לבדו עם מלכודת העכברים.
בלילה נשמע קול פצפוץ, כזה שמשמיעה מלכודת עכברים שהופעלה.
אשת האיכר קפצה ממיטתה לראות מה לכדה המלכודת. בחושך לא ראתה כי היה זה
נחש ארסי שזנבו נתפס במכשיר.
הנחש הכיש את האישה והיא הובהלה לבית החולים.
היא טופלה וחזרה לביתה סובלת מחום גבוה.
כולם יודעים שהטיפול הטוב ביותר לחום גבוה הוא מרק עוף טרי.
לכן לקח האיכר גרזן ושחט את התרנגולת כדי לבשל מרק.
שכנים וידידים באו לבקר את החולה וישבו לצידה מסביב לשעון.
כדי להאכיל אותם, נאלץ האיכר לשחוט את החזיר.(טוב,סיפור גוי'ים :D )
האישה גססה עד שלבסוף נפטרה. מכרים רבים באו ללוייה וכדי לסעוד אותם,
שחט האיכר את הפרה.

מוסר השכל:
בפעם הבאה שאתם שומעים שמישהו נתקל בבעיה וחושבים שהיא לא
נוגעת לכם, זכרו שגם כאשר החלש ביותר מאוים- כולם נמצאים בסכנה.
"דעת קנית מה חסרת?דעת חסרת-מה קנית?"(נדרים,מ"א)
alia1
צדיק/ה

הקודם

חזור אל דברי תורה

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־32 אורחים