• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

שלום לרב

חן1

New Member
ברשותך הרב יש לי עוד שאלה.כמו שאמרתי לפני כבר הייתי בעבר בדרך התשובה ודברים הלכו לכיוון אחר בסופו של דבר .השאלה שלי היא כזאת יש דברים שכביכול עשיתי אולי מתוך פחד או לא מתוך כיוון חיובי שכביכול "הקאתי" אותם ועכשיו כביכול עם כל הרצון להתקרב באמת ובצורה מאוזנת עדיין כבדים וקשים לי גם גם בעשייה עצמה וגם בהבנה עצמה.ארצה לשמוע את דעתו של הרב ואת עצתו בתודה מראש .

breslav

Member
בעזרהי"ת
שלום חן
רבנו אומר (ליקו"א מ"ט), שלכל יהודי יש לב כוסף מאוד לעוף אל הקב"ה, ואצלך זה ניכר. הרצון הזה 'לבלוע' את הטוב הזה - את אור האלקות, זה מנת יתר שגורם חושך גמור במוח, בלבול, לחץ וכדומה.
לכן אומר רבנו צריך לצמצם את ההתלהבות ולעבוד את ה' בהדרגה, בנחת, בישוב הדעת, במתינות.
בלימוד לא לנסות להתנפל על כל התורה, אלא היום ילמד עמוד אחד או הלכה אחת, מחר עוד אחת וכו', עד שיתיישב בלבו ויהנה מהלימוד. לקבוע לך זמן כל יום ללמוד באיזה ספר שתבחר, למד בו עשר דקות, סיימת שים סימניה, תניח את הספר ותחזור לסימניה רק מחר וכן הלאה עד שתגמור את הספר. מה שהנך מבין מוטב, ומה שלא הצלחת להבין דלג עליו ותמשיך ללמוד בדפים הבאים, ובסיבוב השני על הספר תבין.
תוכל לעשות זאת עם כמה ספרים.
ובאותה שיטה התפילה, קבל על עצמך במתינות לקרוא ברכה אחר ברכה, כי לא עליך המלאכה לגמור.
זכור, אינך חייב כלום, תעשה את מה שאתה אוהב באהבה, כי רחמנא ליבא בעי (הקב"ה רוצה את הלב).
בהצלחה
אברהם

חן1

New Member
האם הכוונה גם לדברים יותר מהותיים כמו למשל להתפלל במניין וכיוצא בזה? כי באמת בהרגשה זה מרגיש כאילו אני רוצה רוצה להשתתף במשחק אבל לא באמת יודע את החוקים.תודה על החיזוקים ומאוד נהנה מהשיעורים של הרב.

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום חן
אומר רבנו בליקוטי מוהר"ן ח"א ס"ו:
"מִי שֶׁהוּא נִצְרָךְ לַבְּרִיּוֹת, קָשֶׁה לוֹ מְאד לְהִתְפַּלֵּל בָּרַבִּים, וְטוֹב וְנוֹחַ לוֹ לְהִתְפַּלֵּל בְּיָחִיד. כִּי בָּרַבִּים נוֹפְלִין עָלָיו פְּנִיּוֹת גְּדוֹלוֹת וּשְׁקָרִים, שֶׁעוֹשֶׂה תְּנוּעוֹת וּשְׁקָרִים בִּתְפִלָּתוֹ בִּשְׁבִיל בְּנֵי אָדָם, מֵאַחַר שֶׁהוּא נִצְרָךְ לָהֶם, וַאֲפִלּוּ מִי שֶׁאֵין נִצְרָךְ לַבְּרִיּוֹת בִּשְׁבִיל פַּרְנָסָה, כִּי מִתְפַּרְנֵס מִשֶּׁלּוֹ, אַף עַל פִּי כֵן יֵשׁ שֶׁהוּא נִצְרָךְ לַבְּרִיּוֹת, בִּשְׁבִיל כָּבוֹד, אוֹ בִּשְׁבִיל דָּבָר אַחֵר, דְּהַיְנוּ שֶׁיֵּשׁ לוֹ תַּאֲוָה שֶׁל כָּבוֹד וַחֲשִׁיבוּת וְכַיּוֹצֵא, נִמְצָא שֶׁהוּא נִצְרָךְ לַבְּרִיּוֹת, שֶׁהוּא צָרִיךְ לְכָבוֹד וַחֲשִׁיבוּת שֶׁלָּהֶם, וַאֲזַי כְּשֶׁהוּא נִצְרָךְ לַבְּרִיּוֹת בְּאֵיזֶה בְּחִינָה, יוּכַל לִפּול בְּשֶׁקֶר גָּדוֹל בִּתְפִלָּתוֹ, דְּהַיְנוּ לַעֲשׂוֹת תְּנוּעוֹת בְּשֶׁקֶר בִּשְׁבִיל בְּנֵי אָדָם, לכן טוֹב וְנוֹחַ לוֹ לְהִתְפַּלֵּל בְּיָחִיד.
אברהם

חן1

New Member
אני במצב שכרגע לא הולך עם כיפה רק בשבת.כי זה מחייב אין מה לעשות כולם מסתכלים על החיצוניות בעולם הזה.ובלי קשר לעשות חשבון לאנשים או לא בעבודה כרגע קשה לי .לעניין הברכות לברך ללא כיסוי ראש .

חן1

New Member
בוקר טוב לרב.תודה על החיזוקים.חשוב לי לשאול הכל גם אם זה שאלות הכי אלמנטריות לאחרים כי באמת אני רוצה לשמור על זה.

חן1

New Member
תודה על העצה הרב.למען גילוי נאות הייתי אצלך כמה פעמים לפני כ14 שנה בערך .רק בזמנו הייתי כולי בסרטים.וחזקת אותי מאוד בזמן שאבי נפטר.אם אתה זוכר שספרתי לך על החלום שהוא בא לי עם קרקרים.

חלק עליון