• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

התבוננות וכוונה

adi_an

New Member
שלום לרב,

אשמח אם תוכל להשיב לי על השאלות הבאות:

1. מהי התבוננות נכונה? כיצד מתבוננים? משך זמן? מה המטרה? וכיצד יודעים שהתבוננו נכון?
2. מהי כוונה נכונה? כיצד מכוונים? משך זמן? מה המטרה? כיצד יודעים שכיוונו נכון?
3. מהי הדרך היעילה ביותר להחזיר את המחשבות לתפילה כאשר הן בורחות למקום אחר?
4. האם ניתן להיעזר בכוח הציור בתפילה בהתבוננות, כוונה, מחשבה שלא תברח? וכיצד?

תודה רבה

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום

התבוננות היא לא התבוננות בעיני השכל, אלא עם הלב, דהיינו בלי חכמות ושכל אלא באמונה, להאמין שמלוא כל הארץ כבודו והקב"ה נמצא בכל עניין ועניין בחיים. כי המטרה להיות דבוק באמונה, אהבה ויראה בקב"ה.
לכוון נכון, זה לדבר עם הקב"ה באופן פשוט ואמיתי כמו שמדברים עם אדם, וזה אי אפשר עם שכל רק בתמימות של תינוק. להגיע למדרגה זו צריך הרבה התבודדות, לצאת למקום לבד יום יום ולדבר ולשוחח עם הקב"ה על כל מה שבא לך, עד שמזדכך המוח ואז תזכה לכוון.
להשתמש בציור זה "לא תעשה לך פסל ומסכה'

בהצלחה

אברהם

adi_an

New Member
תודה רבה.

אני לא מבין, הרי להשתמש בכוח הציור, זה אחד מהכוחות שבורא עולם נתן לנו. השאלה היא למה בדיוק משתמשים, אני מנסה להשתמש על מנת להתקרב לבורא עולם ולא להתרחק ממנו. אשמח אם תוכל להבהיר את כוונתך לגבי פסל ומסכה לאחר ביאורי.

תודה

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום

אסור לצייר שום דמות לקב"ה.
כח הציור ניתן כדי לזהות את הלבושים, אחרי שזיהיתי את הלבוש עליך להפשיטו להסתכל בהבחנה רגשית בפנימיות.
למשל כשבפורים מופיע חבר שלך עם תחפושת של קוף, הרי אינך רואה אותו בכלל אלא רק את הקוף, אבל ברגש אתה רואה שזה חברך, נמצא שמיד הפשטת את הלבושים שעליו.

אברהם

breslav

Member
בעזרהי"ת
שלום
אתה מצייר אותו יתברך כ- יקוק וזו טעות.
ובכלל למה לא תחיה בפשיטות ותמימות כמו הצדיקים, בלי חכמות ובלי לנסות לעוף לגבהים. דע לך שהצדיקים מגיעים לכל המדרגות רק בזכות התמימות והפשיטות וזריקת השכל. אינם משתמשים בשכל רק באמונה פשוטה.
אֶחָד שָׁאַל אוֹתוֹ (את רבנו) עַל עִנְיַן מַה שֶּׁנֶּאֱמַר בַּשֻּׁלְחָן עָרוּךְ לְכַוֵּן בִּשְׁעַת אֲמִירַת ה' וְכוּ', הֵשִׁיב לוֹ וּמֶה חָסֵר לְךָ כִּפְשׁוּטוֹ א-ד-ני - גָאט - (היינו השם! השם! וזהו.) כִּי עַל- יְדֵי הָאֲמִירָה בְּכַוָּנָה פְּשׁוּטָה זאת מְחֻיָּבִים לִרְעד יָדָיו וְרַגְלָיו וְכָל רְמַ"ח אֵיבָרָיו וּשְׁסָ"ה גִּידָיו שֶׁל הָאָדָם.

אם אתה מקושר לרבנו תקיים עצותיו בלי חכמות ותזכה לכל המדרגות

אברהם ציון

חלק עליון