• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

מצוות לשם שמיים, משהו שבילבל את כל עבודת ה' שלי!!!עזרה

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

LIRAN246853

New Member
אהלן, שמי לירן, בן 19.אני מתחזק כ-5 שנים. לאחרונה אני וחבר שלי חשבתנו על מצוות לשם שמיים והבנו דבר כזה:

רוב המצוות שאני עושה (99.9%) אני עושה אותן מתוך פחד מלעשות עבירה, אני עושה אותן בגלל המצפון שיושב עליי ואומר לי ''תעשה את המצווה'', במילים אחרות אני לא עושה את המצוות לשם שמיים אלא לשם המצפון שלי, וזה סוג של עבודה זרה לדעתי.

מה שהתחלתי לעשות זה דבר כזה: ניסתי לבטל את המצפון שלי, כלומר: אם אני חושב לקיים מצווה אז אני שואל את עצמי ''האם אני מקיים את המצווה מתוך פחד/מצפון או בגלל שאני רוצה?'' אם אני עושה את זה מתוך פחד/מצפון אז אני לא עושה את המצווה הזו, במילים אחרות אני עושה סוג של ''עבירה לשם שמיים'', אני מקיים רק מצוות מתוך רצון בלבד ולא מתוך פחד או מצפון וזה נטו עבודה לשם שמיים. רק בשביל ה' בלבד ולא לקיים מצוות לשם הפחד שלי.

מאוד אשמח אם תביע את דעתך בנושא,
מאוד אשמח אם תקרא כמה פעמים על מנת להבין בצורה הכי טובה את הנושא, ויעזור לי מאוד אם תגיד לי כמה שיותר מוקדם כי אני ממש בבלבולים!!

תודה רבה כבוד הרב.

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום צדיק

טוב מאוד שיש לך לב אמיתי לקב"ה ואתה רוצה להיות איתו הכי טוב.
אך דע, שכל החילוקים האלה והבלבולים האלה הם של הדמיונות שרוצים להפיל אותך מעבודת ה'.
רבנו אומר בתורה א' בליקוטי מוהר"ן ח"א שיש יצר הרע שמתלבש במצוות ומציע לך להיות יותר טוב
במצוות וכך הוא מפיל אותך.
אל תתעסק עם מחשבות כאלה, מה לשם שמים ומה לא לשם שמים ואיך עושים יותר טוב וכו', אתה
רק תעשה מה שצריך לעשות בלי מחשבות, פשוט בתמימות וכך תעלה מעלה מעלה. אמרו חז"ל: מתוך שלא לשמה
מגיעים לשמה.
העיקר שתדבר עם הקב"ה כמו שמדברים עם אהוב, בשפה פשוטה, פשוט להיות ביחסיים ''חבריים'' איתו עד
שתרגיש אהבה אליו ואז לא תפחד מעונשים וכיוצא באלה.
עיקר עבודת ה' תמימות בלי כל החוכמות של להיות הכי טוב, הכי למעלה וכו'

בהצלחה

אברהם

LIRAN246853

New Member
תודה רבה על התשובה הרב.
אני רוצה לדעת איך אני יכול לעבוד את ה'?
מה זה בכלל לעבוד אותו?
לעשות מצוות מתוך הרגל?
לקום בבוקר להגיד ''מודה אני'' כי ככה אתה רגיל או באמת כי צריך להגיד את זה ואתה באמת מודה ולא סתם..
ככה אני רוצה לעשות, לקיים מצוות ולהבין שאני עושה את זה בשיל ה' ולא מתוך הרגל או משהו כזה, איך עושים את זה?
אני לא רוצה להרגיש שאני מקיים מצוות בגלל פחד או משהו כזה, אני רוצה לקיים מצוות כי אני באמת רוצה ולא כאילו מישהו מכוון עליי אקח לראש ואם אני לא אעשה את המצווה הזו אז יורים בי.

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום לירן
למה שאתה רוצה להגיע, זה פשוט להיכנס לגן עדן. כי לקיים את התורה והמצוות כמו שאתה מבקש זו התכלית שעל ידה זוכים להכיר את הקב"ה ולהיות מחוברים בו באמת. אי אפשר בבת אחת להגיע למדרגה הזו, זו עבודה של שנים רבות, אבל התענוג של החוויה שתחווה אז שווה את כל המאמץ, לכן תמשיך לקיים תורה ומצוות לפי מדרגתך, זה נקרא עבודת ה' שלך, עד שתגיע למצב הנפלא שעליו אתה מדבר.
עצה טובה תרגיל את עצמך לדבר עם הקב"ה כמו שמדברים עם חבר, תספר לו את לבך, מה עובר עליך ספקותיך וכו', מצא לך מקום שאין שם בני אדם תשב לבד כל יום שעה לדבר עם הקב"ה.

בהצלחה

אברהם

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון