• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

לכבוד הרב שליט"א

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

נאמן

New Member
לכבוד הרב שליט"א.
כבוד הרב,קודם כל רציתי לומר לך תודה על השיעורים שאתה מעביר.אני שנתיים בתשובה,ואני זוכר בתחילת דרכי הייתי באופן יומי שומע את השיעורים שלך והתקרבתי הרבה לרבינו בזכות השיעורים של הרב,ואף זכיתי להיות פעמיים באומן ראש השנה.

אני בן 25,שנתיים וקצת בתשובה,והתחתנתי לפני שנה בהפרדה ובקדושה ברוך השם בשידוך ובלי שום דמיונות.ישתבח שמו.

כבוד הרב. כמו רוב הנשואים הטריים,גם אני קיבלתי דאגות של פרנסה וכו'.
קראתי באיזה מקום שרבינו מזהיר אותנו מלהיות בעלי חובות ומי שיש לו חוב,זהו סימן שיש לו עבירה שבגללה הוא נהיה בחובות.

אני אדם עובד ובערב אני הולך לשיעור תורה,אני מרויח 4000 שקל בחודש,2400 שקל בחודש הולך לשכר דירה וכל השאר על כיסוי חובות כך שנוצר מצב שאני חי ממינוס למינוס ואיני יודע כיצד לצאת מכך.

יותר מכך כבוד הרב,אני עובד בעבודה הזאת שנתיים(בתחילת חזרתי בתשובה),אני עובד מול לקוחות בטלפון ואני מרגיש בזמן האחרון הרבה שחיקה וחוסר סבלנות,ובעוונותי יש מקרים שאני גם מגיע לכעס על לקוחות במהלך העבודה.יש מקרים שזה גם משפיע על שלום הבית שאני צריך זמן לעצמי ואני בא לפעמים קצת עם פנים חמוצות לבית.

אין לי איזה תעודת מקצוע או משהו כזה,וכל השאיפה שלי בחיים זה להיות יהודי פשוט וכשר. מה הרב מציע,שאשאר בעבודה ואנשך שפתיים,או אעזוב את העבודה ואחפש לי משהו אחר,בידיעה שיכול לקחת זמן עד שאמצא משהו אחר?

תודה הרב,אשמח אם תענה.

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום וברכה

שמחתי לשמוע על התחזקותך בתורה והצטערתי בצערך בעניין הפרנסה.

אל תדאג הקב"ה לא יעזוב אותך ובקרוב תראה ישועות.

בינתיים אל תעשה דבר, בא נחכה לראות את המהלך של הקב"ה לאן הוא יוביל אותך, ובאיזה פתח ישועה יעביר אותך.

תהיה בקשר וספר לי מה שיתחדש לך תוך השבועיים הבאים, ולפי זה נדע רצון ה' ולאן לצעוד הלאה.

בהצלחה

אברהם

נאמן

New Member
תודה הרב על החיזוק,בעז"ה אני אהיה בקשר ואעדכן פה איך מתפתח.ממש קיבלתי תקוה שאמרת שהקב"ה לא יעזוב אותי.
יותר מזה שהרב אמר שהוא מצטער בצער הפרנסה שלי,עלתה לי המחשבה שאם לרב יש צער מזה,אז כמה ה' הוא מצטער בענין הפרנסה שלי.

אני מנסה לחשוב וגם בהתבודדות מה ה' רוצה ממני,כי האמת הרב,הכל מגיע לי,כל החובות האלה,ואם לא רבינו מזמן הייתי נכנס בלחץ או ליאוש ח"ו.אבל אני שמח,כי רבינו לימד אותי שזה לטובתי.

כי מה אני בסה"כ?שנתיים חוזר בתשובה?אם הייתי כותב את כל העבירות שעשיתי לפני,וגם במהלך החזרה שלי בתשובה כמה נפילות,היה צריך לפתוח אתר אינטרנט שלם רק בשביל זה.

אני אומר ברוך השם שזה בא בצורת חובות.וכמה אנשים היו משלמים בשביל להתחתן?וכמה אנשים היו משלמים בשביל להפקד(אשתי בחודש שביעי)?
היו משלמים מליונים.
אז אני משתדל להגיד תודה ומבקש מה' שיתן לי כוחות להחזיק מעמד בגשר הצר מאד הזה.

תודה הרב,ה' יברך אותך.

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום

בסיפור של בן המלך ובן השפחה, רבנו סיפר שאיש היער אמר לבן מלך, תפסיק לרדוף אחר הבהמות, די כבר קבלת את העונש, עכשיו אתה כבר נקי.
אתה צריך להאמין שברגע שחזרת בתשובה נמחקו לך כל העוונות ואל תזכיר אותם יותר ואל תדבר עליהם בכלל. ואם תשאל אז למה אתה סובל? את אשר יאהב ה' יוכיח, זה ייסורים של אהבה. ככה לימד אותו האיש יער. כי אם תמשיך לתלות את מצבך בעוונות לא תצא מזה לאור הגאולה.

בהצלחה

אברהם

לינק של הסיפור: http://www.breslav.co.il/?category=lessons&lessonid=4

נאמן

New Member
שלום כבוד הרב.
הנה עבר זמן מה מאז התכתבנו,והאמת היא שרובו ככולו אותו דבר.ברוך השם,שגרה.יש קצת פחות לחץ בעבודה ומשתדל בערב ללכת לשיעור תורה.
הנה כבוד הרב,אני מבקש מה' שיעשה עמי חסד בענין החובות וכו'.והריני בא כעת להתוודות בפני תלמיד חכם.
רבינו אומר שהכעס מפסיד הפרנסה.והנה את השבת האחרונה,במקום לקבל אותה בשמחה,נכנס בי מרירות כזו וכעס כזה מכך שכל השישי הייתי בטרדות,והגעתי למצב שאני מנבל את פי רחמנא לצלן,וכועס ביני לבין ה' (כשאני בחוץ ולא בבית עם אשתי),ואמרתי ריבונו של עולם,אם אין אני ממלא את חיי בקדושה-אין אצלי אמצע-אני ישר נופל לזוהמא.אם אין לי תהלים,אין לי סדר בלימוד,ועובר עלי יום כזה כמו שעבר-אין לי במה להאחז.אני נופל ישר.
הגעתי הבית אחרי שמלמלתי את התפילה בבליעת מילים וכל מי שסביבי אני כמו אש בוער רק דן אותו לכף חובה ואין לי אהבה כלפי אף אחד.
לא עשיתי קידוש,הלכתי לישון בשש ומשהו.אשתי העירה אותי בתשע.נטלתי ידים,קידשתי על היין וחזרתי לישון עד שבע בבוקר.

ביום שבת עצמו כבר הייתי יותר רגוע.

ועכשיו,לאחר שבועיים ברצף שהתפללתי שחרית במנין,קמתי מאוחר,הנחתי תפילין בבית קראתי הפרשיות ויצאתי לעבודה.מוצא בעצמי את הנקודה הטובה שאחזתי בתפילין.

וכעת אני מנסה להתחיל מחדש.

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום וברכה

אני שמח לשמוע שאתה יודע את דרכי התשובה, כפי שאומר רבנו בליקוטי מוהר"ן ח"א ו' שצריך שיהיה בקי ברצוא ובקי בשוב. כלומר זוהי דרכו של הבעל תשובה לטפס עד כמה שהוא יכול וליפול משם, וכשנופל פותח דף חדש ומתחיל לטפס שוב וכן הלאה אלפי פעמים, כי זו דרך התשובה עד שהטבע שלו משתנה לגמרי וקונה בקניין גמור את המידות הטובות שמזכות אותו לדעת את ה' שזו תכלית הבריאה.

תתחיל עם סדר הלימוד של רבנו שמציע שתקח כמה ספרים תלמד בכל אחד רבע שעה שים סימניה ותעבור לספר השני וכן הלאה, כך תעשה בכל יום בזמן קבוע וכשתגמור את הספרים קח קבוצת ספרים חדשה ותעשה אותו דבר. במקום שאתה מגיע ולא מבין תשעה סימן אל תתעכב ותמשיך הלאה בסיבוב הבא תבין. ממליץ להתחיל בספר המידות כל יום חמש דקות, ספר הלכות רבע שעה, ובחר לך עוד ספר רבע שעה כל יום.

עניין הפרנסה ילך ויישתפר בעזרתו יתברך רק סבלנות והתחזקות יותר באמונה, כי האמונה היא כלי השפע. אני מקווה שיש לך דיבור עם ה' יתברך כל יום והנך מספר לפניו את לבך.

אודה לך מקרב לב אם תוכל לעזור לי בהפצת תורות רבנו. אני מפיץ עלונים בבתי כנסת ברחבי הארץ, אם תתן שם וכתובת אשלח מעטפה שתניח בבית הכנסת שלך. כמו כן אודה לכל משתתפי הפורום שיסכימו לקבל מעטפה כנ"ל. אפשר להשאיר הכתובות במייל hh@breslav.co.il למי שמעוניין יכול להוריד עלונים אלה מהאתר על מנת ללמוד בהם http://www.breslav.co.il/?category=abrahamzion&page=33

תודה ותבורכו מפי עליון

אברהם

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון