• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

תיקון הברית מהיר

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

אליהו10

New Member
ב"ה ית' בר"ה
לכבוד הרב אברהם ציון שליט"א
רציתי לשאול את כבוד הרב שאלה בענין תיקון הברית

לצערי בעבר האיתי מסתכל בסרטים כחולים וחושב על נשים מהשכונה שלי ופוגם בברית קודש (כמעד כול לילה)
זה נמשך מגיל 15 (בארך) עד גיל 19 (ברך) השאלה איך איפשר לתקן את זה ?וכמה שיותר מהר
(אני מקיר את תיקון הכללי אבל זה לא מספיק מהר בשבילי) בבקשה כבוד הרב מה אני יכול לעשות? (אני רוצה למות)

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום אליהו.

מאיפה אתה יודע שיש מושג שנקרא פגם הברית? מאיפה אתה יודע שזה אסור? מאיפה אתה יודע שזה גורם לפגמים?
פשוט, אתה מאמין לתורה ולחכמי התורה שאמרו לך זאת, ואם הם לא היו מגלים לך זאת, אז לא היית יודע על זה בכלל.
אותם חכמים שאני אתה מאמינים בהם, הם אומרים שקריאת עשרה מזמורי תהלים שנקרא 'תיקון הכללי' מתקן הכל, נגמר הפגם, נגמר הסיפור. למה בזה אתה לא מאמין וממשיך לענות את עצמך עד שבא לך למות.

תעבוד על האמונה לפני הכל.

אברהם ציון

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום אליהו

פעם אחת והכל מתוקן.

אז בטח עכשיו תשאל, אם כן למה אני ממשיך לסבול בחיים.? התשובה: כי אתה לא מאמין שהכל מתוקן, כי דעת קנית מה חסרת, דעת חסרת מה קנית? צריך להשלים את הדעת, לבנות אותה לאט לאט, זה נקרא בניין ירושלים, בנין הלב בנין האמונה ששם שורה הקדוש ברוך - השמחה.
והבנין בונים על ידי תורה, תפילה, התבודדות , אמונה, תיקון המידות וכו' לאט לאט. ובנתיים תקבל את הייסורים מהסיבה: 'את אשר יאהב ה' יוכיח'.
הכל לטובתך כדי להכניס בך את הדעת.

בהצלחה

אברהם

אליהו10

New Member
מה ללמוד

ב"ה ית' בר"ה
יש לי עוד שאלה לכבוד הרב מה כדי לי ללמוד אולי שהרב יומר לי אזה סדר לימודים
שאני יוכלל לעמוד בזה בתודה

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום אליהו

אתה תקבע לעצמך רשימת ספרים בנושאים האהובים עליך על פי הזמן שיש ברשותך. דוגמא, קח ספר הלכות פשוט כגון, פניני הלכה ילקוט יוסף וכדומה, תחליט למשל, כל יום רבע שעה ללמוד בספר הזה, סיימת רבע שעה תסמן את העמוד ומחר תמשיך הלאה ותסמן וכן הלאה עד הסוף. מה שלא הבנת אל תתעכב עליו אלה תמשיך ובסיבוב השני או השלישי תבין, העיקר שתשמור על רצף. במקביל תעשה עם עוד ספרים. למשל, ספר המידות של רבנו, ועם עוד ספרים שאתה אוהב.
זו העצה של סדר הלימוד של רבנו. מעט ועוד מעט עד שפתאום תבחין שבלעת ספרים רבים בדרך קלה, בלי לחץ ובשמחה.
שני דברים, אמר רבנו, שלא יעבור יום מימי חייו ללא זה. אחד, בסדר הלימוד ספר הלכה חובה. וכל יום לדבר עם הקב"ה מה שנקרא התבודדות.
ממליץ מאוד בנוסף לקבוע זמן לשמיעת שיעור מהשיעורים שבאתר של שמחה כי הם שיעורים שמעמידים אותך בחוזקה על הרגליים עם בטחון ושמחה.

בהצלחה

שאשמע ממך בשורות טובות

אברהם ציון

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון