• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

שאלה לגבי תפילה

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

dror

New Member
שלום כבוד הרב
אני בחור צעיר שנשוי שנתיים וחצי. אשתי לא רוצה להכנס להריון מסיבות אישיות שונות.
אני עושה כל יום שעה התבודדות כבר שנתיים בערך. שאלתי היא האם להתפלל על זה שאשתי תרצה להביא ילדים, ואם כן כמה להתפלל על זה.
הייתה תקופה שהתפללתי על זה המון, עד שקראתי מתישהו שאנשים שמתפללים כל הזמן "הב לי מזוני, הב לי חיי, הב לי בניי" דומים לכלב, שאומר כל הזמן "הב הב הב", ושצריך להתפלל על הדברים הללו קצת ומה שהקב"ה ייתן זה טוב.
המון תודות, ויישר כוח על השיעורים הנפלאים והמחזקים!

breslav

Member
בעזרהי"ת
שלום

אני מצטער בצערך.
תתחיל מהיום לכבד אותה יותר ויותר, לתת לה ייחס עד שהיא תרגיש שאין לך בעולם דבר יותר חשוב ממנה.
ובעזרהי"ת ככל שתכבד יותר, תתן לה בטחון יותר ויהיו לכם ילדים בריאים ונחמדים.

תתפלל לה' על זה יותר מעל הכל, שתכבד אותה.

אברהם ציון

dror

New Member
שלום כבוד הרב
תודה על התשובה המהירה.
ברוך השם היחסים ביני ובין אשתי מצויינים, ואני קורא את הספר "בגן השלום" של הרב שלום ארוש שליט"א שוב ושוב כבר מעל שנה.
הסיבה שהיא לא רוצה להביא ילדים היא לא בגלל שהיחסים בינינו לא תקינים, אלא בגלל בעיות מהילדות שלה וכדומה.
השאלה שלי היא האם להקדיש לנושא הזה נגיד חצי שעה מתוך השעה התבודדות, או שלהקדיש לזה רק כמה דקות תפילה ביום.

המון תודה!

breslav

Member
בעזרהי"ת
שלום
כדי לפתור את הבעיות מהילדות שלה, עליך לכבד אותה יותר ויותר, לתת לה ייחס עד שהיא תרגיש שאין לך בעולם דבר יותר חשוב ממנה.
ובעזרהי"ת ככל שתכבד יותר, תתן לה בטחון יותר ויהיו לכם ילדים בריאים ונחמדים.
יחסים תקינים זה לא מספיק.

אתה לא רואה קשר בין הדברים, אני רואה.
למד תורה קסד בליקוטי מוהר"ן חלק א
בהצלחה
אברהם ציון

dror

New Member
ב"ה

שלום כבוד הרב
קיבלתי את דבריך. בעזרת השם אתחזק בתפילה והשתדלות לכבד את אשתי.
יש לי עוד כמה שאלות שאשמח אם תוכל לענות עליהן.
-אם השם זימן לי רב שאני מאוד מתחבר לדבריו, ואני רוצה שיהיה הרב שלי, מה השלב הבא?
האם מספיק ללכת לשיעורים שלו, או שצריך לפגוש אותו אישית, ולהתייעץ איתו? אין לי מושג כי כמו שמובן מהשאלה אני לא ממש בא מהעולם הזה, ולא יודע איך מתנהלים בנושא הזה.
-איך אפשר לפשר בין קבוצות שונות ביהדות שאומרות דברים שנראים סותרים זה את זה. לדוגמא, חסידי חב"ד אומרים שהרבי מלובביץ' זצ"ל הוא המשיח, ואומרים שהוא הממשיך של הבעל שם טוב ומתורתו תבוא הגאולה. לעומת זאת, חסידי ברסלב אומרים שרבי נחמן זיע"א הוא הממשיך של דרך הבעל שם טוב, ומתורתו תבוא הגאולה ומצאצאיו יבוא המשיח.

המון המון תודה!

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום
השלב הבא להתחבר ולהתקשר לקדוש ברוך הוא, כי אין עוד מלבדו וכל השאר הבל וריק אין בו ממש.
אלה אומרים כך, ואלה אומרים כך, אלה ואלה הבל הוא. תכלית הבריאה היא הקדוש ברוך הוא, הוא העיקר. כל דרך ביהדות: ליטאית, חסידית, כזו או כזו שמובילה אותך לתכלית הזו תדבק בה ובמקום שרוצים לקרב אותך לקבוצה שלהם זה פוליטיקשטות ברח משם.
רבי נחמן מברסלב נתן לנו עצה נפלאה והיא ההתבודדות, לקבוע מקום רחוק מבני אדם, לשבת שם לבד ולדבר עם הקדוש ברוך הוא, לספר לו את לבך, להתחבר אליו להיות מקושר אליו בלבך ודעתך עד שתזכה ליראת ה' אהבת ה' ואז תתענג מזיו השכינה ותקלוט ששום דבר בחיים לא יכול להתחרות בתענוג הזה להיות חבר של הקדוש ברוך, לדבר אתו כדבר איש אל רעהו כמדרגת משה רבנו עליו השלום.

בהצלחה
אברהם ציון

dror

New Member
שלום כבוד הרב
אני מצטער להטריח אותך, אבל לא הבנת את תשובתך. שאלתי לגבי גדר "עשה לך רב" ומה בדיוק אמורים לעשות עם ההנחיה הזאת
ולא הבנתי את התשובה. האם אני לא אמור "לעשות" לי רב? ואם אני כן אמור, אז איך בדיוק עושים את זה?

המון תודה וסליחה על הטירחה.

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום דרור

אינך מטריח אני שמח בזה.

כוונתי, אחר שמצאת רב, השלב הבא תנצל אותו כדי ללמוד ממנו איך להתחבר ולהתקשר לקדוש ברוך הוא, כי אין עוד מלבדו וכל השאר הבל וריק אין בו ממש.
אל תחפש לעשות לך 'אלהים אחרים' להתלות בהם ואפילו לא רב, הרב צריך ללמד אותך דבקות בקדוש ברוך הוא ולא בו בעצמו או בקבוצה שלו.

איך לנצל אותו בפועל? תחפש לך את הדרכים הכי מתאימות לך לינק ממנו את הדעת איך להתקשר לקדוש ברוך הוא. כמו למשלף ללמוד בספריו, לשמוע שיעורים שלו, לכתוב לו להתייעץ איתו, ולהיזהר לא לעשות ממנו אלהים.

אברהם ציון

dror

New Member
המון המון תודה לך כבוד הרב על התשובה!
בעזרת השם אני מקווה שאצליח לעשות זאת.
יש לי עוד שאלה אם זה בסדר.
למדתי שאסור להעיר לאשתי שום הערה לא משנה על מה, אבל מה אם היא מבקשת ממני להעיר לה על דברים מסויימים
שהיא עושה לא בסדר. האם אז כן להעיר, או בכל זאת לא להעיר?
המון המון תודה ומזל טוב על הוצאת הספר!!

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום דרור

מסופר על ה גאון מווילינא ששכר אדם בתשלום כדי שישמור עליו ויעיר לו כל פעם שהוא עושה איזה טעות או מתנהג שלא כהוגן.
זה דבר מצויין, כי טבע האדם שאינו יכול לזהות מומי עצמו וטוב שיש מישהו שמעיר לו.
הבעיה הכי בגדולה אומר רביז"ל (ליקו"ת ח) שמי שאינו יודע כיצד להוכיח את חברו, לא רק שאינו מועיל בתוכחתו אלא שהוא מפיל אותו למטה למטה והיה עדיף שלא יעיר לו.
כי התוכחה צריכה להיות עם חיוך, עם חן, עם אהבה, עם הבנה, רק כדי להאיר לשני באיזה דבר הצריך שיפור מה שהוא לא מצליח לזהות .
אם אתה חושב שאתה ברמה הזו שדבריך יתקבלו בשמחה ובאהבה - אדרבא תוכיח את עמיתך, אבל אם אינך יודע כיצד, עדיף שלא תוכיח אע"פ שהיא מבקשת ממך.
לדעתי, היות שאני יודע כמה רחוקה המדרגה הזו מבני אדם, עדיף שתעלים עיין כדי לא לקלקל את שלום ביתך, וכדי שלא תהרוס את הנפש של אשתך.
אמר רבי עקיבא: 'תמה אני אם יש בדור הזה מי שיודע להוכיח, ואם רבי עקיבא אמר זאת בדורו (לפני 2000 שנה) כל שכן בדור של עכשיו'.

אברהם

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון