• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

בעיות בזוגיות

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

יוסי 22

New Member
אבקש את עצת כבוד הרב .אישתי אשה כעסנית בצורה הקשה ביותר.הי מיתעצבנת מכל דבר קטן ומשדרת אנרגיה שלילית שעושה רע לנשמה.
אני כל הזמן מבקש מימנה שתעבוד על המידה הרעה הזו של הכעס שהחיים לצידה זה סיוט גדול.והילדים אני שם לב שממש נידבקו מימנה וזה עצוב לי מאד.
הבעיה הגדולה שלי היא שאין בינינו תקשורת ואין בינינו אהבה והאמת שנימאס לי מימנה ואני יודע בתוך תוכי שאני שורף את החיים שלי איתה וכך חולפים להם השנים וכבר 13 שנה שאני נשוי ורע לי מאד אני פשוט בודד.אני חזרתי בתשובה מלפני כשנה בערך ואני מאד מאמין בקדוש ברוך הוא והיא רק מזלזלת ומקללת אותי קללות איומות ולא רוצה להישתנות.אפילו שאני מבקש מימנה שתלך למיקווה היא לא רוצה לישמוע על זה בכלל מה אני יעשה איתה?היא לא עושה שום דבר כרצוני כל דבר רק להכעיס חודשים של מקיימת איתי יחסי אישות אני רוצה להיתגרש מימנה מה דעתך?אני מרגיש שכל הבית שלי נהרס עם אין לי מילה בבית אם אין אהבה אם אין שימחה ומיצד שני אני מפחד להיתגרש ומבולבל ביותר.

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום
אענה לך בקיצור עד שאגיע לארץ היות ואני נמצא אצל רבנו באומן ואין כאן את התנאים לזה, אבל זכית בתנאי גדול שאני יכול לבקש מרבנו ז"ל בשבילך שה' יעזור לך לתקן את עצמך, במיוחד בתיקון הכללי שעל זה אמר רבינו שאשתו תהיה תמיד מנגדת לו.
התיקון לא קל, אבל אם תהיה לך סבלנות תקן את עצמך כל החיים יתהפכו לך לטובה. אל תחיה בדמיון שאשתך היא הבעיה, עם כל אחת אחרת יהיו לך צרות אולי בצורה אחרת עד שתתקן.
אני לרשותך לאורך כל הדרך, אם תהיה לך סבלנות גם לי תהיה סבלנות להראות לך את הדרך של רבנו לגאולה הפרטית שלך.

עצה ראשונה, תתחיל כל יום להתבודד במקום שאין אף אחד ולדבר עם הקב"ה על כל העניינים שלך ואז תראה נפלאות.

בהצלחה

אברהם

יוסי 22

New Member
תודה כבוד הרב על תגובתך המהירה
אני מאד מחובר לרבנו וקראתי הרבה ספרים שלו וידועה לי מעלת היתבודדות ואני משתדל כל יום לדבר ולספר לו על בעיותיי.עכשיו נתת לי חיזוק יותר להיתאמץ ולהמשיך בכך ואני שמח שזכיתי לכך שאתה באומן ויכול לבקש ישירות מרבנו שיעזור לי
לא ציינתי במכתב הקודם שיש לי גם בעיות של חובות גדולים ופרנסה דחוקה אז אולי זו ההיזדמנות לבקש מימך שגם תברך אותי בכך שמי יוסי בן מסעודי תאריך ימים ותיזכה לכל תודה רבה רבה יוסי.

יוסי 22

New Member
שלום כבוד הרב.אני עובד על עצמי הרבה זמן ואמשיך לעבוד וכן להיתבודד.
האמן לי שמה שאני לא יעשה היא תשאר חומה אטומה שלא תיתן לאף אחד ליפרוץ אותה.
הגאוה שלה זה משהו שהיא אפשר לתאר כלל.אני חייב להגיד לך שאני אשם בכל.כי אם אתה יודע שיש בעיה ואתה בוחר להיתעלם ולהגיד יהיה בסדר וכך יום רודף יום ושנה רודפת שנה ואז הבעיה רק מיתעצמת עד שהסיכויים לתקן אותה הם פשוט אפסיים וחבל ובזה אני מכה על חטא.אני חושב שאף גבר לא היה רוצה שאישתו תקלל אותו קללות נימרצות ליד הילדים ותשפיל אותו עד עפר.אני מרגיש כמו כלוא באיזה בית מאסר וההרגשה היא הרגשה איומה.כבוד הרב תבין שאת תופעת האלימות המילולית שלה ושבירת חפצים בזמן כעס הבחנתי מזמן אך בטיפשותי בחרתי להתעלם.אם היא אומרת אני זה אני ושום דבר לא ישנה אותי זה מה יש אז איך היא תישתנה?ידוע לי שאין בין אדם מושלם וגם אני לא כזה אבל עם אני בוחר לעבוד על המידות שלי ומיתחבר לרוחניות והולך לשעורי תורה וקורא המון ספרי מוסר וכן לומד גמרא אז אני מרגיש שכל יום אני לומד משהו חדש ומוכן לקבל תוכחה כדי לתקן את עצמי.לא ייתכן שאני יחיה כאדם נשוי על הנייר אבל כמו אלמן במציאות ואני בטוח שאם היתה לי אשה שאני אוהב אותה והיא אותי וביחד אנו צועדים למטרה משותפת אז מאדם עצוב הייתי נהפך לשמח.ואז בטוח אני שרוב הבעיות שלי כולל הפרנסה והחובות והבדידות היו ניפתרות מעצמן.האשה צריכה להיות לבעל כעזר מנגדו לעשות רצון בעלה ולהציל אותו מהחטא כך כתוב בספרים הקדושים.ואני בגלל המחלוקות והמתח בבית יוצא שפעמים בודדות בלבד במשך שנה שקיימתי איתה יחסים וגם כמו איזה כלב ללא רגש .אני לא רוצה חיים כאלה כבוד הרב תבין קשה לי אני ממש מרגיש שאני קורס כמה אפשר להמשיך לסחוב כך.הילדים שלי לא ראו מעולם אותי ואת אשתי מפגינים אהבה אחד לשני כואב לי עליהם שזה יכול להרוס אותם ולפגוע בהם.אני כל יום מדבר עם ריבון העולמים שיעזור לי ושום דבר לא קורה ולי זה נראה שהקדוש ברוך הוא מצפה שאני יעשה את מה שאני מרגיש בתוך תוכי וזה להתגרש מימנה אבל ליבי מלא רחמים עליה ועל הילדים וכך אני מוותר על חיי ונשאר דורך במקום אני בן 38 עם ארבעה ילדים ברוך ה אני נראה טוב ואני מאמין שאני יכול להשיג אשה אחרת שתכבד אותי ותאהב אותי ושתחזיר לי את שמחת החיים שהיתה לפני שנים רבות.אני מרגיש שאשתי פגעה בנפש שלי ושהבטחון עצמי שלי ירד וזה מפחיד אני מבולבל כבוד הרב תנסה לעזור לי תודה יוסי

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום יוסי

לפניך שתי אפשרויות והבחירה בידך.
א. להתגרש ח"ו, ואולי תמצא אישה, ואם תמצא אולי תהיה יותר טובה מאשתך מבחינת הקללות וכו', אבל בוודאי גם לה יש פגמים מעצבנים ובלתי נסבלים, כי אין אדם מושלם. בקיצור, אפשרות ראשונה להחליף צרה בצרה אחרת.

ב.אפשרות שנייה, להאמין שהקב"ה מושל בעולם והוא מחליט לטובתך איך יעברו עליך החיים, לקבל את הייסורים באהבה, באמונה ובידיעה שלימה שזה זמני, ואחר שתגמור לתקן את עצמך אשתך תתהפך ותהיה האישה הכי טובה שיש בעולם, עד שתאמר ברוך ה' שהמשכתי לסבול ולא חתכתי.
תתעלה מעל השנאה שיש לך אליה בטעות, שנאה שבאה עקב הדמיון וחוסר האמונה שלך שהיא מופעלת עליך מהקב"ה כדי לתקן אותך, ומסכנה בעצמה שנפל עליה כזה תיקון שלא שייך לה אלא שייך לך, והיא צריכה לכעוס ולשבור דברים בעל כורחה, ולסבול מהכעס ומחוסר האהבה שיש לה ממך בגלל התיקון שהיא עושה לך לטובתך. 'אעשה לו עזר כנגדו' , פירוש שהעזר הוא על ידי שהיא תהיה נגדו. כי אם תהיה לך אישה מפנקת אתה תישאר עם הקלקולים שלך.
בשביל להקל מעליך את הייסורים יש דרך נפלאה. תתחיל לפנק אותה, לאהוב אותה, להחמיא לה, לחייך אליה, והכל חד-צדדית. אע"פ שממנה יחזרו קללות, חוסר יחס וכו', תגיד ברוך ה' שהיא לא ברחה ממך וברחה מה'תיק' שנפל עליה.
אני יודע שמה שכתבתי לך זו דרך של הצדיקים האמיתיים שהם אנשים חזקים לא סופרים את העולם ואת החיים כי לפניהם עומד יום המוות מול העיניים שבו יודעים שהם טסים לעולם אחר. הצדיקים שאין להם ספק שכל פרטי הבריאה הם שליחים של הקב"ה, אין אדם יכול לעשות מעצמו מה שהוא רוצה ללא הרשות שקיבל מהקב"ה.

יש עוד הרבה לכתוב ולהוכיח לך שזו הדרך האמיתית, אבל שוב זה תלוי אם אתה בעל אמונה כזו או לא, עכ"פ לפניך שתי הדרכים.

אני במסלול חיי בחרתי את דרך הצדיקים והרווחת בגדול. והבן.

אברהם ציון

יוסי 22

New Member
תודה כבוד הרב על דיברי החיזוק והעידוד להתמיד במידת הסבלנות שתודה לאל יש לי אותה.
אין ספק שזה קשה ביותר כי אני חש את זה על בשרי,אני מוכן ליספוג הכל ואפשר לומר שלצערי גם היתרגלתי לכך,אבל האם לדעתך כבוד הרב עליי להשלים עם זה ולקבל את זה שהיא לא מוכנה לקיים איתי יחסי אישות?הרי זה צורך בסיסי והמניעה שלה יכולה להפיל אותי לבור עמוק.כי כל יום יש לי מלחמה עם יצרי ואני בשנה האחרונה שומר על הברית שאני לא מאמין על עצמי איך שאני מצליח לכבות את היצר,וזה רק עם קריאה יום יומית של ספרי מוסר והרבה עיון בתורה הקדושה וכמובן גמרה ,שעורי תורה ושמירת עיניים.אבל בכל זאת זה קשה מאד מאד כמה אני יכול להחזיק מעמד,אם אני נשוי אז מערכת זוגית נורמלית וגם לא נורמלית בכל זאת מקיימים את מה שצריך.ואילו אצלי זה סיוט גדול אני מפחד שביבוא יום ואני כבל לא יוכל להחזיק מעמד ואני יפול בכך.ומה שמצב כזה נותן לי להרגיש שאני לא גבר שאני כמו איה נזיר מה אני יגיד לך כבוד הרב זה מטמטם אותי.אם היה לי את כוחות הנפש והאפשרות הכלכלית הייתי בןחר באפשרות של להיתגרש מימנה ולהיפתר מהצרה הזו,כי זה כאילו שאני נשוי אבל זה לא.וגם אם אחרי כמה חודשים ואני מיתכוון ברצינות שפשוט זה כך שרק אחרי פרק זמן ארוך ביותר יש לה איזה עת רצון ואז זה מיתקיים ללא אהבה כמו חיית שדה ועוד שהיא לא שומרת על טהרה הריי היא שולחת אותי ישירות לגהנום.שאני כותב לך את כל המיכתבים האלו אז אני רואה כמה אני בבעיה קשה.

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום

מבין את סבלך טוב מאוד, וצר לי בצערך הקשה. אלה באמת ייסורים קשים מאוד. לא יודע מה הקב"ה רוצה לעשות ממך, אבל בוודאי איזה דבר נפלא, כי אילולא כך לא היו עוברים עליך יסורי תופת אלו.
עוד תיראה איזה נפלאות יתן לך הקב"ה אחרי כל הסבל הזה, כי אשרי הגבר אשר תייסרנו ומתורתך תלמדנו.
חזק ואמץ והקב"ה מתפאר בך שיש לו אדם כמוך שמוסר נפש בשבילו.
תמשיך בעבודת ה' שלך, תרבה בהתבודדות, תצפה בשיעורי הוידאו באתר והתחזק באמונה, כי סוף סוף יפנה אליך הקב"ה את חסדיו הגדולים.

תהיה בקשר

אברהם ציון

יוסי 22

New Member
אעשה כדברך כבוד הרב ואמשיך להיתחזק ומקווה שהקדוש ברוך הוא ימשיך לתת לי כוחות לכך.תודה לך על תשומת הלב. השיעורים של באתר מרוממי נפש ולזה אני זקוק שיהיו רק דברים טובים לדבר עליהם ושנצפה להם אמן.

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון