• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

שלום לכבוד הרב

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

yoram

New Member
הסיפור שלי הוא כזה שבשנים האחרונות כל פעם שניסתי להתחזק בעבודת ה בהתחלה היתחזקתי בתפילה ובלימוד ומה שנהיה מזה שהיתי מקבל אורות אך לאט לאט היתי מתנתק מהמציאות עד שהגעתי לשגעון ולאישפוז כרגע אני מפחד מלחזור בתשובה כי אני לא רוצה להישתגע אבל הבעיה היא שאני מודע לזה שהתכלית היא בעבודת ה וזה מאוד חסר לי מה עלי לעשות.?

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום

חז"ל אמרו שיש בתורה שני כוחות: סם חיים וסם המות שנאמר: 'זאת התורה אשר שם (סם) משה'. לכן אי אפשר לקחת את הסם לא במינון הנכון כי זה מה שעושה את האורות של השיגעון. לעומת זאת אפשר לזכות לחיים נפלאים ומאושרים ע"י התורה וזוכים גם לתכלית שלשמה נברא הבריאה.
על כן טוב עשית שברחת מהחזרה בתשובה באופן שהיית בו, כי לא זו דרכה של תורה, אלא 'דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום, עץ חיים היא למחזיקים בה ותומכיה מאושר'.
אני מוכן לצעוד איתך לאט לאט במינון הנכון ולהורות לך את דרכו הנפלאה של רבנו עד שתגיע לגאולת נפשך, וכל זה בתנאי שלא תהיה חכם בעיני עצמך ותתווכח על הדרך שאני מציע לך. אין לי את הכוח והזמן לוויכוחים ושיכנועים לקחת את התרופה, אני יכול רק להציע אותה ותוא לא.
לא יודע מצבך המשפחתי, חשוב מאוד לדעת.
א. אתה מוכרח לעסוק באיזה עבודה שהיא תתן לך את הצמצום ותבנה לך כלים שעל ידם תוכל לקבל את אורו של הקב"ה.
ב. קח רק את ספר המידות של רבנו ואותו תלמד בזמנך הפנוי הלוך ושוב עד שיהיה שגור בפיך. ספר זה יצמצם את מידותיך עד שיהיו מידות טובות, תהייה במדרגת אדם כמאמר רז"ל: אתם קרויים אדם.
ג. כל יום למד הלכה אחת באחד מספרי ההלכה הקצרים.
שאר היום תהיה בשמחה ואל תחמיר שום חומרות בשום עניין ובשום הלכה. תוכל גם לשאול אותי בפרטות כיצד לנהוג בהלכה זו או אחרת.

אם אתה מוכן לקיים את העצות הראשונות האלה, נוכל להמשיך הלאה.

בהצלחה

אברהם ציון

yoram

New Member
שלום לרב

אני מוכן לנסות ללכת על פי העצות שלך אני בן 39 ורוק בקשר לעבודה אני לא עובד כרגע אני מוכן לחפש עבודה כבר בתחילת שבוע הבא

כרגע עבודת השם שלי מתרכזת בזה שאני עושה שעה התבודדות והתחלתי לי ללמוד את ספר המידות וכן כמה הלכות השאלה שלי היא תוך כמה זמן ארגיש את הקשר לעבודת השם

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום יורם.

בכל צעד וצעד שתצעד לכוון הטוב מיד תרגיש את הקשר שלך להקב"ה. כל צעד יעצים את התחושה הנפלאה שלך, לכן אל תעמיד זמן שבו הנך רוצה לראות את תוצאה הסופית. זה יתסכל אותך. לך פשוט בלי שאלות ובלי להשתמש עם השכל. תבנה לך את הנפש שהתייסרה כל כך בחיים עד שהיא תחזור לכוחה הטבעי, ואז תזכה לשמת עולם.
אל תוסיף שום עבודה או למוד נוסף על מה שכתבתי לך, ואל תחמיר על עצמך בכלום. תעשה רק מה שאתה יכול אע"פ שאתה יודע שצריך לעשות עוד דברים. ראשית נחזיר את נפשך לכוחותיה הרגילים ואח"כ נמשיך. העצה למצוא איזה עבודה היא פרמטר חשוב מאוד מאוד בבניין נפשך. העיסוק הגשמי נותן מנוחה עצומה למוח. אתה זקוק לזה כדי להברותה.

תהיה בקשר
בהצלחה
אברהם

yoram

New Member
בסד

שבוע טוב לכבוד הרב

רציתי לספר לך על מה שעובר עלי בימים האחרונים בפרט בשבת פשוט אני מרגיש שאני בריה חדשה אני מרגיש כל הזמן אור בפנים שמחה ישוב הדעת ושמחה סימתי את ספר המידות ואני כבר מתגעגע להתחיל אותו מחדש התפילות הם משהוא אחר לגמרי כמובן שהדרך עוד ארוכה אבל ללא ספק אני מרגיש כאילו קרה לי נס אכשיו יש לי האם אני יכול ללמוד יותר הלכות בשולחן ערוך וכן להגיד קצת תהילים וללמוד קצת

בתודה יורם

breslav

Member
בעזרהי"ת

שבועו טוב יורם

שמחתי שאתה מרגיש כבר קצת יותר טוב.
אל תוסיף שום למוד ושום עבודה נוספת וגם לא להשקיע יותר זמן במה שעתה עוסק. תמשיך במתכון שהתחלת בו עד שיתחזקו לך הכלים לקבלת האור הבא. הזהר, אל תרוץ בהתלהבות, ואל תפחד שאם לא תמהר אתה עלול להפסיד משהו. ליהפך על ידי הבהלה מפסידים. האור האלוקי נמצא תמיד בכמות של אין סוף, אל תדאג תמיד יהיה, וזה שנאמר: 'אני אל שדי' - אומר רבנו שיש 'די' באלקותו לכל בריה ובריה.
תמצא איזה עבודה גשמית להתעסק בה, זו רפואה למוח. לפני הכל.

בהצלחה

אברהם ציון

שפרא

New Member
breslove":316njnyo אמר:
בעזרהי"ת

שלום

חז"ל אמרו שיש בתורה שני כוחות: סם חיים וסם המות שנאמר: 'זאת התורה אשר שם (סם) משה'. לכן אי אפשר לקחת את הסם לא במינון הנכון כי זה מה שעושה את האורות של השיגעון. לעומת זאת אפשר לזכות לחיים נפלאים ומאושרים ע"י התורה וזוכים גם לתכלית שלשמה נברא הבריאה.
על כן טוב עשית שברחת מהחזרה בתשובה באופן שהיית בו, כי לא זו דרכה של תורה, אלא 'דרכיה דרכי נועם וכל נתיבותיה שלום, עץ חיים היא למחזיקים בה ותומכיה מאושר'.
אני מוכן לצעוד איתך לאט לאט במינון הנכון ולהורות לך את דרכו הנפלאה של רבנו עד שתגיע לגאולת נפשך, וכל זה בתנאי שלא תהיה חכם בעיני עצמך ותתווכח על הדרך שאני מציע לך. אין לי את הכוח והזמן לוויכוחים ושיכנועים לקחת את התרופה, אני יכול רק להציע אותה ותוא לא.
לא יודע מצבך המשפחתי, חשוב מאוד לדעת.
א. אתה מוכרח לעסוק באיזה עבודה שהיא תתן לך את הצמצום ותבנה לך כלים שעל ידם תוכל לקבל את אורו של הקב"ה.
ב. קח רק את ספר המידות של רבנו ואותו תלמד בזמנך הפנוי הלוך ושוב עד שיהיה שגור בפיך. ספר זה יצמצם את מידותיך עד שיהיו מידות טובות, תהייה במדרגת אדם כמאמר רז"ל: אתם קרויים אדם.
ג. כל יום למד הלכה אחת באחד מספרי ההלכה הקצרים.
שאר היום תהיה בשמחה ואל תחמיר שום חומרות בשום עניין ובשום הלכה. תוכל גם לשאול אותי בפרטות כיצד לנהוג בהלכה זו או אחרת.

אם אתה מוכן לקיים את העצות הראשונות האלה, נוכל להמשיך הלאה.

בהצלחה

אברהם ציון

בס"ד
תודה על העצות, שרלוונטיות גם לגבי במובנים רבים.

yoram

New Member
שלום לרב

התחלתי לחפש עבודה השאלה היא כמה שעות רצוי לי לעבוד כל יום כיהעבודות שיציאו לי בלשכה זה 8 שעות +שעות נוספות
מה גם שישלי קצבה מביטוח לאומי ואם אני יעבוד את השעות האלה קרוב לודאי שישללו לי אותה

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום יורם

ראשית תנסה בעבודה שלא במסגרת של הלשכה וכו' כדי לא לפגוע בקצבה. ואם לא מצאת תספר לי את האפשרויות המוצעות לך בלשכה. אל תמהר ואל תרוץ בבהלה למצוא מיד, כל הזמן שבעולם לרשותך, בסבלנות ואמונה בהשגחה יבוא לך הכי מתאים.

אברהם ציון

yoram

New Member
בסד

שלום לרב

עדין לא מצאתי עבודה יצרתי קשר עם חברת כח אדם שעוזרת לאנשים עם עבר כמו שלי למצוא עבודה ביקשתי שימצאו לי עבודה של6 שעות ביום יש לי מועקה שאני חושב על עבודה יותר מ6 שעות ביום אני גר בבית שמש האם לחפש גם בירושלים עבודה או להמתין עד שימצאו לי עבודה

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום יורם

טוב מאוד שהתחלת לטפל בעניין העבודה. יהי רצון שה' יתברך יזמין לך את העבודה המתאימה שתיתן לך נחת רוח בגשמיות וברוחניות והיא גם תחזק את הביטחון העצמי שלך. כי באמת אתה צריך לדעת שגם אתה הבן יחיד של הקב"ה וגם בך יש נקודה טובה ומיוחדת שאין באף אחד' אחר עלי אדמות.
כדאי גם בירושלים, אבל במתינות בלי בהלה, שיקח כמה שיקח עד שתגיע למשהו המתאים לך מכל הבחינות.
בנוסף לסדר הלימוד שלך תתחיל לקרוא את הסיפורי מעשיות של רבי נחמן, תתחיל מאבידת בת המלך ולאט לאט כל יום קטע קטן, תסיים הכל ותתחיל מחדש. אל תתעקש להבין הכל מהתחלה, מה שלא הבנת תמשיך לקרוא ובסיבוב הבא יתבאר לך יותר. תקרא את הסיפורים כפשוטו בלי לחפש עומקים וסודות, רק פשוט וזה כבר יעשה את העבודה בנפש שלך ותזכה לאור השמחה.

בהצלחה
אברהם

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון