התחבר לפורום בעזרת רשתות חברתיות:

ללכת לישיבה ושאלה משפחתית

פורום זה נועד אך ורק לשאלות לרב המתייחסות להבנת הדברים הנאמרים בשיעורי הוידאו והאודיו המופיעים באתר או לשאלות בתחומי החיים השונים, פרנסה, שלום בית, שמחה, אמונה, יאוש, הצלחה וכדומה. וכן למתן עצות בכל ענייני החיים על פי תורתו של רבי נחמן מברסלב.
ניתן גם לקרוא תשובות לשאלות מעניינות על פי חכמתו של רבי נחמן מברסלב זיע"א.

המנהלים: breslav, אלזם

ללכת לישיבה ושאלה משפחתית

הודעה שלא נקראהעל ידי GuyN » 27 יוני 2011, 22:17

שלום כבוד הרב.
אני ברוך השם מאז שחזרתי בתשובה(בזכות הסמינר של "צוהר")אני מקשיב הרבה לשיעורים שלך באינטרנט ומתחזק מהם הרבה ברוך השם.

כבוד הרב,אם אפשר קצת מזמנך לספר לך את אשר על ליבי ומקווה שתוכל לעוץ לי.

אני בחור בן 24,רווק.אני בן למשפחה שתמיד שמרה שבת וחגים.אחי הגדול הוא התחרד בנעורותו וגדל רוב השנים בישיבה בירושלים,ואילו אני לעומתו הייתי שה טועה-לא שמרתי שבת,לא כשרות ולא מצוות.התגייסתי לשירות קרבי שלוש שנים רחוק מהבית ואחרי השחרור באזרחות חיפשתי משמעות עד שברוך השם,חזרתי בתשובה.

לגבי אחי-ההורים שלי תמיד דחפו ועודדו אותו,נתנו לו הכל,דיברו איתו.אני הייתי יותר בצד(עד היום,אם אני מסכם פרק זמן של שיחה עם ההורים שלי,ואין פה כוונה להגזים,הוא מסתכם בפחות מחמש דקות בשבוע).

היום אחי נשוי עם ילד והוא אברך באיזה כולל פה באיזור.הוא לא עובד והוא נתמך על ידי המשפחה.
המשפחה שלי לא הכי עשירה בעולם,אני עוזר לאבא כדי שאבא יעזור לאחי(דרך אגב,עם אחי אני בנתק כמעט מוחלט),
להגיד לך איך אני מרגיש עם זה שבעקיפין אני עוזר לאחי,עלו לי פעם מחשבות של למה הוא לומד ואני צריך לעבוד בשבילו?או למה מי הוא?ולמה אני נתקע בין כיבוד אב ואם לבין לשון הרע על אחי?פשוט מחשבות רעות,ועוד כמה דברים קשים מאוד...אם לא הספרים והשיעורים שבולמים אותי ומכניסים בי ידיעה שאין עוד מלבדו והוא קובע את הפרנסה,הייתי רותח מכעס והופך שולחנות.

עכשיו אני כמעט עשרה חודשים בתשובה,קיצצתי את השעות בעבודה שלי מ-10 שעות ביום ל-7 שעות כדי שיהיה יותר זמן להתבודד וללמוד,ואני משתוקק מאוד ללכת לישיבה.
אם אלך לישיבה-זה יגרום צער להורים שלי(באופן ודאי)-ואם תשאל אז מדוע אח שלי כן הלך ועודדו אותו ועד היום עוזרים לו-ואילו אני שאלך יגרום להם צער-התשובה לכך-כך ה' רוצה ואסור להתלונן.

מה עושים כבוד הרב?האם עליי לחשוב רק על עצמי וללכת לישיבה,או להמשיך לתת משקל כבד להתחשבות שלי ברגשותיהם ובצרכיהם של אחרים?

אני מאוד אודה לך אם תשיב.
ה' יברך אותך ואת כל העמלים לזכות את הרבים.תודה רבה.
GuyN
משתמש חדש
 
הודעות: 4
הצטרף: 27 יוני 2011, 19:20

Re: ללכת לישיבה ושאלה משפחתית

הודעה שלא נקראהעל ידי breslav » 28 יוני 2011, 15:05

בעזרהי"ת

שלום בחור.

ראשית עליך לדעת שהמקום שבו אתה נמצא מבחינה רוחנית עולה אלף מונים על כל מי שלא מכיר את תורת רבי נחמן, אע"פ שאחרים לומדים בכולל ובישיבה, ובמיוחד שאתה מתבודד שעל זה אמר רבי נחמן: 'התבודדות מעלה גדולה ועליונה מעל הכל' - ואתה נמצא בה, ואל תעזוב אותה, תמורת שום דבר שבעולם כולל ישיבה וכדומה. כי אתה בהתבודדות קשור קשר ישיר עם הקב"ה ומדבר אתו כדבר בן לאב וזו מדרגה נפלאה שאין אותה אפילו לרבנים גדולים שלומדים שנים.
רבנו אמר, אפילו רבנים וצדיקים גדולים צריך להחזיר אותם בתשובה, כי מי שאין לו התבודדות נקרא 'פלייצס' - מבוהל ומבולבל.
תרחם על אחיך ועל הוריך על שעדיין לא זכו להבין את התכלית שהיא הדבקות בהקב"ה שהיא עיקר העיקרים ותכלית הבריאה. תדון אותם לכף זכות ותתפלל עליהם לפני הקב"ה שאתו אתה נמצא ביחסים מצוינים היות ואתה רגיל להיכנס אצלו ולדבר אתו פנים אל פנים כמדרגת משה רבנו שנאמר בו: "פה אל פה אדבר בו".

תמשיך עם החסד שאתה עושה עם הוריך שזו מצווה ענקית שאתה משמח אותם בזה שאתה דואג לאחיך וזכור שכל זה נירשם אצל הקב"ה ועוד תיראה שהוא יפתיע אותך בכזאת הפתעה שלא חלמת עליה מימך.

אל תוריד יותר שעות משעות העבודה בנתיים, תחסוך אתה לקראת חתונה.

סבלנות, אתה רק בתחילת הדרך והקב"ה מחכה שיבנו לך הכלים המתאימים בנפשך, ואז הוא ישפיע לך כל טוב.
עשה את מה שאתה עושה בשמחה רבה, בלי להסתכל על אחרים כמו שסיפר רבנו מדברי התם שאמר: 'זה מעשה שלו וזה מעשה שלי ולמה לנו לדבר (ולחשוב) על אחרים' (מעשה ט' מסיפורי מעשיות חכם ותם - http://www.breslav.co.il/?category=lessons&lessonid=4) שמח בחלקיך כי שלך גדול משלהם. עדיין אינך מזהה זאת, אבל עוד תרגיש.
תמשיך לבנות את הקשר עם הקב"ה בשיחה והתבודדות יום יום עד שתרגיש אותו בנפשך ובכל איבריך. דוד המלך נחשד ע"י משפחתו כממזר וניזרק מהבית לרעות צאן במדבר מנותק מהחברה ומסכן, שם הוא זכה לכתוב את ספר ההתבודדות שלו - תהלים.

העניין של הישיבה תדחה בנתיים. ותפתח לך ישיבה פרטית עם הקב"ה. תתחיל סדר לימוד כל יום בשני ספרים. האחד, בחר איזה קיצור של ספר הלכה (ילקוט יוסף, פניני הלכה קיצש"ע וכדומה) והשני בספר המידות של רבנו. תקבע לך שעה שאתה פנוי בה, למד כמה דפים שתחליט בעצמך, (אל תגזים בכמות) בסיום הלימוד תניח סמניה להיכן הגעת, מחר תמשיך מאותו מקום עד שתסיים את הספרים מתחילה ועד הסוף. אל תתעקש בלימוד. תזרום, מה שהבנת הבנת, ומה שלא הבנת תמשיך הלאה לעמוד הבא והבא אחריו. את מה שלא הבנת תבין בסיבוב הבא. כאשר תגמור את הספרים תהיה בקשר ונמשיך בצעד הבא.

אל תמנע עצמך לכתוב לי בכל עת שתרצה
אני לשרותך תמיד ובשמחה.

אברהם ציון
breslav
משתמש שמח
 
הודעות: 569
הצטרף: 09 ספטמבר 2006, 21:59

Re: ללכת לישיבה ושאלה משפחתית

הודעה שלא נקראהעל ידי GuyN » 28 יוני 2011, 16:57

תודה רבה כבוד הרב,
שחררת לי קיטור מאוד גדול בתגובה שלך ובאמת קיבלתי קצת ישוב הדעת.
בעז"ה התחלתי ללמוד ספר המידות והלכות שבת.

תודה רבה,אני אמשיך לכתוב בפורום בעז"ה.
GuyN
משתמש חדש
 
הודעות: 4
הצטרף: 27 יוני 2011, 19:20


חזור אל שאלות לרב אברהם ציון נ"י

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־16 אורחים