התחבר לפורום בעזרת רשתות חברתיות:

למה צריך צניעות ולהתנזר מהיופי?

פורום זה נועד אך ורק לשאלות לרב המתייחסות להבנת הדברים הנאמרים בשיעורי הוידאו והאודיו המופיעים באתר או לשאלות בתחומי החיים השונים, פרנסה, שלום בית, שמחה, אמונה, יאוש, הצלחה וכדומה. וכן למתן עצות בכל ענייני החיים על פי תורתו של רבי נחמן מברסלב.
ניתן גם לקרוא תשובות לשאלות מעניינות על פי חכמתו של רבי נחמן מברסלב זיע"א.

המנהלים: breslav, אלזם

למה צריך צניעות ולהתנזר מהיופי?

הודעה שלא נקראהעל ידי breslav » 23 מאי 2011, 09:51

שאלה:

למה צריך צניעות ולהתנזר מהיופי?

תשובה:

פירוש הביטוי צניעות הוא להצניע, להסתיר, לשמור. והכוונה שהאיש או האישה צריכים להסתיר ולהצניע את גופם מעיני זרים שאינם בני זוגם. אין הטעם לצניעות משום שאנו מתנזרים מהיופי, אלא הטעם שהדבר הכי אישי שלי, הכי קרוב אלי הכי אינטימי הכי יקר, אותו אשמור לאהובתי... ורק לה בלי שיהיו לה שותפים. הרי הערך של שמלה יורד כאשר היא נמכרת בהמוניות, למה יהלום יותר יקר מזכוכית, לא מפני שיש ממנו מעט בעולם? התורה שואפת לאהבת אמת בין בני הזוג, ואהבת אמת תיתכן רק אם אתן את עצמי לאהובתי ב100 אחוז ולא 99.9 אחוז לה ואחוז אחד לאחרת. כאשר חושפים את הדברים האינטימיים לציבור מפסידים את ערכו של הדבר, כי שיתפתי עוד אנשים בדבר, לכן לא נותרה לי אפשרות להפתיעה את אהובתי ולשמור לה ורק לה את המתנה הכי גדולה והכי יקרה שבעולם, לשמור לה דבר שיש רק לה והוא שלה בלבד ללא שום שותף. וכן להיפך כאשר האשה מצניעה לבעלה את עצמה ורק לו. תארו לכם איזה אהבה זה מעורר בלב האוהבים שיודעים שהם רק הם קבלו מתנה שאין לאף אחד אחר בעולם.
מאת: הרב אברהם ציון
.
breslav
משתמש שמח
 
הודעות: 569
הצטרף: 09 ספטמבר 2006, 21:59

Re: למה צריך צניעות ולהתנזר מהיופי?

הודעה שלא נקראהעל ידי breslav » 12 יולי 2011, 08:26

בס"ד
הדברים שכתבת מתארים בדיוק את הסיבות שבגללן החלטתי להתחבר לצד היהודי והצנוע יותר שבי ואני מקווה שאצליח בכך. מאסתי ברדיפה אחר החיצוניות, הכסף והחומריות. אני כמהה מאמינה שאוכל למצוא את הדברים האמיתיים שלשמם נבראנו.
אור-לי


בעזרהי"ת

שלום

יפה ומשמח לשמוע שבתודעתך התיישב השכל הנפלא הזה שהחיצוניות ריקה מתוכן. אך עלייך לדעת שהשלמות היא לחבר את החיצוניות וכל ענייני העולם הזה אל הרוח, אל הקב"ה. כי אין מציאות לרוחניות ללא הביטוי שלה בכלים גשמיים, מעשיים. לכן דעי שהדרך עדיין ארוכה לפנייך לקנות את המדרגות הבאות שעומדות לפנייך עד אין סוף ממדרגה למדרגה. אך שוב להזכיר, בצמצום, ביישוב הדעת, בקו האמצעי' התפארת, שביל הזהב. כי רק זו דרך האמת וכל קיצוניות אפילו לצד הקדושה אינה דרך האמת. לצערנו בטח ראית במיוחד בברסלב אנשים טסים באורות שמביאים אותם בסוף ח"ו להתרסקות.

כל זה כתבתי כהקדמה לבנות לך את המעקות של גשר החיים שעליו את עתידה לילך בדרך בית אל. כאשר תפנימי את עניין המעקות הנ"ל שישמרו אותך מנפילה מהגשר, תוכלי כבר להתחיל בדרך הנפלאה של רבנו לגאול אותך ולהשיבך אליו, כי גם את 'בת המלך שנאבדה' שהמלך הצyער מאוד ושלח לחפשה אנה ואנה כמסופר בסיפורי מעשיות - 'אבדת בת המלך' http://www.breslav.co.il/?category=lessons&lessonid=4

אשתדל בשמחה להציע לך מעצותיו של רבנו באופן ספציפי כאשר תתצרכי לזאת.

מברכך בהצלחה בדרכך החדשה ושתזכה להנות ממש מזיו השכינה עוד בהיותך בעולם הזה ולנצח נצחים, כפי ששואף ומצליח רביז"ל להביא מקורביו למדרגה הזו.


אברהם ציון
breslav
משתמש שמח
 
הודעות: 569
הצטרף: 09 ספטמבר 2006, 21:59


חזור אל שאלות לרב אברהם ציון נ"י

מי מחובר

משתמשים הגולשים בפורום זה: אין משתמשים רשומים ו־23 אורחים