• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

אני כרגע יוצא עם יהודיה

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

breslav

Member
שאלה:

שלום הרב,

אני כרגע יוצא עם יהודיה, מספר חודשים ומדברים על חתונה. אבל לאחרונה מתפתחים ריבים שטותיים (לדעתי) והגעתי למצב שאני לא פתוח לדבר איתה על הכל. מה אפשר לעשות בכדאי שאני אפתח אלייה ואדבר איתה על מה שמפריע לי?

תשובה: 'אל תרבה שיחה עם האי...שה' ' -בינתיים. את הרגש שלך תספר לבורא עולם. שב כל יום לבד ותדבר איתו כל מה שבליבך. אחרי החתונה תוכל לספר לה הכל. אבל תתמיד בזה, בדיבור עם ה'. השואל: ומה אני אמור לעשות כשהיא שואלת אותי, "לא אכפת לך ממני?" אתה רוצה שהקשר שלנו יהיה טוב?" וכו'"

המשיב: תן לה כל הזמן מילות של הערצה וחשיבות שאין יותר טובה ממנה בעולם . השואל: אוקיי אני אנסה, כי עם כל הכעס שלה היא ממרחיקה אותי...

המשיב: תדון אותה לזכות, כל הבנות זקוקות לייחס, חום ואהבה באופן תמידי. ללא זה הן מאבדות את השיווי משקל ויכולות להיכנס לייאוש, תסכול, כעס וכדומה. לכן עליך לרחם עליה, להבין את המהות שלה, ובעיקר להבין שאינה עושה לך בכוונה, כך המבנה של האישה עובד ועליך לדאוג לתקן את זה ע"י שתשפיע לה חום ובטחון. אני מבין אותך, עדיין לא יצאת מתחת כנפיה החמות של אימא שבשבילה אתה מלאך. אימא שהשפיע עליך רגש ואהבה וייחס ותשומת לב. אתה צודק בזה שאתה מצפה מאשתך להמשיך היכן שהאימא הפסיקה כי זה באמת תפקידה של האישה, אך עליך להבין שזה קצת שונה מהיחס בין אימא לבן. בתור בן לא היית צריך לעשות כלום. רק המציאות שלך בלי שתעשה דבר הייתה עושה לאימא עונג, אצל האישה זה שונה, אתה צריך להיות לא רק מקבל אלא גם נותן, לתת לה את דמות האבא. התמיכה, המשענת את היחס וכו', אבא תמיד מצדיק את הבת שלו שלא כמו האימא. והאימא תמיד מצדיקה את הבן שלה שלא כמו האבא. כל צד צריך את מה שקיבל בבית. רבי נתן תלמידו של רבי נחמן מברסלב כתב את ה'ליקוטי הלכות', שעליו הוא אמר זה הגן עדן של הקב"ה בעולם הזה, ספר בין 4000 עמודים. הוא אמר, אם הייתי צריך ללמד איך להתנהג עם האישה, הייתי צריך לכתוב עוד ספר כזה. הבן שזה תורה שלימה. כי האיש והאישה הם שני מהויות שונות בתכלית. מה שאצל הגבר יכול להיות מרכז החיים, אצל האישה יכול להיות דבר שולי ובכלל לא מעניין. ולהיפך דבר שאצל האישה הוא כל העולם שעליו יכולה להזיל דמעה בקלות, אצל הגבר זה יכול להיות בדיחה. לכן עליכם להבין אחד את השני ואם אחד מבקש משהו או עוסק במשהו, אין אתה יכול לזלזל ולומר שטויות, כי תבין ע"פ המהות שלו זה עניין אחר. וקשה להיכנס לנעליים של האחר לכן קשה להגיע לשלום בין בני הזוג. שתי שפות שונות, שכל אחד איננו מבין את שפת השני. על רבי נתן עבר ייסורים בשלום בית במשך עשרים שנה, ורק אחרי שהפך להיות תלמידו של רבי נחמן הפך ביתו להיות הבית שיש בו הכי אהבה ואמונה, כי רבנו למד אותו כיצד עובדת המערכת הנפשית של האישה, ובזה הוא הצליח. אגב, רבנו מלמד בתורתו גם כיצד עובדת המערכת הנפשית של החי, הצומח והדומם. אברהם ציון

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון