• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

בעיה קשה מאדדד

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

חוזר25

New Member
בס"ד

שלום רב אני מרגיש אומלל ומשובש... אני בחור ישיבה, משום מה אני מרגיש טוב שאני נמצא בחברת איזה בחור ויותר מזה לצערי אני מהרהר עליו בלילה ומגיע לידי טומאת קרי לפעמים!! אני לא יודע מה עושים אני בצרה גדולה! ומרגיש ביאוש גדול גדול כל פעם שזה קורה מחדש!! אנא עיזרו לי!

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום בחור.

מה אתה כל כך מתרגש וקורא לזה בעיה קשה? אתה חושב ששאר בני האדם אין להם בעיה קשה? לי אין בעיה קשה?
אין אדם בעולם הזה שאין לו בעיה קשה. כל אדם, בלי אשמתו, ללא בחירתו הדביקו לו משחר בריאתו בעיה נפשית קשה. וכל זה נובע מחטא אדם הראשון שאכל מעץ הדעת ופגם בנפשו ובנפש כל תולדותיו לדורי דורות. לכן אין לך ממה להתייאש. מצבך מצויין, אתה מודה על האמת, מודה שיש בעיה וזה כבר חצי פיתרון.
עכשיו מה שעליך לעשות, זה לנצל את הכוח שנתן לך הקב"ה, כוח האמונה, כוח התורה לנצח את המלחמה שיש לך בעולם הזה. אל תחשוב שהמלחמה שיש לכל אחד נגד הטבע שלו זה קל, לכן אמרו חז"ל: "אם לא הקב"ה עוזרו לא יוכל לו". והקב"ה מבין כל אחד ואחד "כי הוא ידע ייצרנו", מלמד עלינו זכות, אוהב ומבין אותנו ולכן נתן לנו לפחות 70 שנה לנצח את ייצרנו. אל תמהר ואל תהיי פזיז לגמור את התיקון שלך מהר, זה לא ילך, יש לך 70 שנה, סבלנות לאט לאט. כי הדרך לתיקון מלאה עליות וירידות, פעם תנצח ופעם הוא ינצח וכו' וכו' כך מתנהל המשחק הזה. המנצח זה שלא מפסיק להלחם כמאמר הזוהר הקדוש: 'מאן נצח מאן דאחיד מנא קרבא בידיה" (מי המנצח זה שמחזיק את הנשק ביד ולא מרפה ממנו), אע"פ שנופל ונופל בכל פעם קם מחדש בלי להתייאש מהמפלה ויוצא לקרב חדש. נופל ומפסיד פותח בעקשנות מערכה חדשה ויוצא שוב לקרב - זה נקרא המנצח אע"פ שבפועל הוא נופל כל פעם מחדש.
דע שאותה בעיה שלך כמו שאתה קורא לה, היא בדיוק באותה רמה של מי שרגיל לכעוס, או מי שרגיל בנשים, או מי שרגיל בשז"ל או מי שרגיל לגנוב, ומי שמחלל שבת וכו', אין בעיה גדולה או קטנה, אצל הקב"ה הכל שווה ערך, כי לכל אחד הוא נותן משהו שהוא הכי קשה לו ואיתו הוא צריך להתמודד.

הדף קצר פה מלהכיל את כל החוכמה והתורה של רבי נחמן מברסלב שיכול להוציא את האדם אפילו מהקבר ולהשיבו בשמחה ובאהבה להקב"ה. לכן אבקש ממך תהיי אתי בקשר בכל פעם שבא לך לדבר בלי להתייאש ובלי להתבייש דבר איתי ובמשך הזמן תיראה איך אתה הופך להיות האדם הכי שמח ומאושר.
בינתיים עצה ראשונה, כל יום תפוס פינה בודדה, תבוא להקב"ה ותדבר איתו כמו עם חבר טוב. ספר לו מה עובר עליך, את המלחמה שלך, את צערך, את פחדיך וחששך וכו', ותיראה שבמשך הזמן איך הקב"ה מלטף אותך באהבה ומנחם אותך ואומר לך בני! אל תדאג, אני איתך עמך ואצלך תמיד אני נושא אותך על כפי ושומרך בכל דרכך.
קרא כל יום את התיקון הכללי ויותר אל תדאג כלל, כי התיקון הכללי באמת מתקן במרומים את כל הקילקולים הכי הכי גדולים, ואע"פ שאתה נופל שוב ושוב תמשיך עם התיקון הכללי.

בהצלחה
אל תדאג אם כבר הגעת לידיים של רביז"ל תיקונך בטוח ומוצלח, רק תתמיד.

אברהם ציון

ממליץ לשמוע שיעור http://www.breslav.co.il/?category=less ... owvideo=55

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון