• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

עד היכן אהבת הזולת ?

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

avico123

New Member
בס"ד בר"ה

שלום לרב אברהם .

עד היכן ניתן לאהוב בן אדם .הרי כתוב ב"שיר השירים" :
"אם יתן איש את כל הון ביתו באהבה בוז יבוזו לו "

avico123

New Member
בס"ד בר"ה

האמת שלא הבנתי את הפסוק .
אבל אני חושב שהפירוש הוא כזה
אם יתן איש את כל הון ביתו זאת אומרת שהבן אדם הוא הבית והוא נותן את כל כולו באהבה אז לבסוף יבוזו לו ..ורואים את זה בחוש שאתה נותן לאחרים בלי חשבון אז בסוף בזים לך
אני מבין שהכל בא מאדם הראשון מהעניין שהוא כפר בטובה של השם והאשים אותו "האשה אשר נתת עימדי" ..שאמר שהאשה היא האשמה ולא הוא ומשם התחיל העניין של כפיות הטובה ..
שמעתי גם מהרב שלום הרוש שאמר שאסור לעשות טובה למי שלא מכיר בטובה ..

השאלה היא
איך אני מתמודד עם הרצון לתת לאחר בלי ליפול לעצבות ..

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום ידידי

הפירוש שלך יפה ומעניין.
יש עוד פירוש: אם אדם יתן את כל הון ביתו למישהו על מנת שיוותר על הכיף שיש לו באהבה למישהו, בוז יבוזו לו, כלומר הוא יצחק עליו ויאמר: ניראה לך שאני טיפש להחליף את האהבה תמורת כסף?!

אמת שצריך האדם להתפלל שיהיה לו דעת ללכת בקו האמצעי, שביל הזהב בכל מידה ומידה, למי לתת וכמה לתת ואיך לתת. מתי כן ומתי לא וכו' וכו'. בשביל זה אנו לומדים תורה לקבל דעת.

איך מתמודדים? כאשר אתה עושה טובה למישהו אל תצפה ממנו לשכר או למילה טובה או להכרת הטוב. תעשה חסד של אמת כמו שעושים עם המתים שאין סיכוי שהם יחזירו לך טובה. אלא כל הטובה שאתה עושה תעשה בשביל הקב"ה, תאמר לו: רבונו של עולם אני עושה את זה בשבילך כי אני אוהב אותך.

בהצלחה

אברהם

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום צדיק

תודה ושתזכה לפה-סח, לדבר עם הקב"ה שזו הגאולה האמיתית.

אשמח מאוד אם תפעל בזמנך הפנוי להמשיך ולפרסם קטעים מתורתו של רביז"ל בערוצי הפרסום שיש ברשותך באינטרנט.

אברהם

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון