• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

הכוח המדמה

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

געגועים

New Member
שלום לרב

שמעתי כמה שיעורים שלך על הכוח המדמה במיוחד בסיפור על מעשה מחיגר

ואני שואלת אז איך אפשר לדעת מה נכון או לא נכון לעשות בנוגע להחלטות בחיים

איך אפשר לדעת שזה השדים מהכח המדמה או עצה אמיתית?

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום

שאלת לעניין וטוב מאוד שאת שואפת לשלמות. השאלה שלך מראה שהבנת טוב טוב איך שכל האדם תלוי במדמה שלו.
רביז"ל אמר שכל תיקון האדם עלי אדמות תלוי בתיקון כח המדמה שלו. לכן וודאי ברור לך שזה פרוייקט חיים וצריך הרבה הרבה לעבור עד שזוכים לזה. אני אומר זאת כדי לחזק אותך שלא להתייאש שעדיין לא זוכים לזה כי באמת זה דבר יקר מאוד ולא מקבלים את זה כל כך מהר. אבל מי שהוא עקשן ולא מוותר בסוף זוכה לזה ומרוויח את העולם הזה וגם ניצל מעולם התוהו שבעולם הבא - עולם הדמיונות.

לזכות לברור המדמה זה בעיקר ע"י ריבוי ההתבודדות, לשבת עם הקב"ה יום יום עד שזוכים שהמוח מתנקה מכל הדמיונות וזוכים לשכל האמת לדעת שהכל מהקב"ה והוא שולט על הכל, והכל בהשגחה פרטית ממנו יתברך.

דבר נוסף שעל ידו מבררים את המדמה ומקבלים את השכל האמת זה ע"י שקונים את השכל של התורה, השכל שלאט לאט נמהל בשכלנו ע"י אמונה, קיום המצוות ולמוד התורה.
לא צריך הרבה מאמץ לזכות לזה, רק להיות יהודי פשוט שמקיים את רצון ה' המתגלה במצוות התורה ולאט לאט עם השנים זוכים לשכל האמת.

ובנתיים עד שזוכים לשכל הזה, העזרה הראשונה להינצל מהמדמה זה לא להאמין למחשבות העוברות בראש ולא לפעול על פיהם. אם אפשר ללכת להתייעץ עם צדיק אמיתי שזכה כבר לברור המדמה אזי זה טוב כי לא תפעלי על פי החלטות המדמה שלך אלא ע"פ המדמה המזוכך שלו.
כדאי להשתמש בעצות הטובות של חכמים, כמו לימוד זכות ללמד זכות על כל מקרה שאיתו את צריכה להתמודד ולדעת שיש בזה איזה דבר לטובה מהקב"ה, ואז תתקררי מאותו אחד ש'התחממת' עליו להלחם בו או להאשים אותו.
במילים אחרות תכריחי עצמך להאמין שהכל בהשגחה מהקב"ה ואז תבטלי עצמך לגמרי וממילא תתבטל כל האמביציה שלך לפעול ע"י כח המדמה.

קשה לי מאוד להסביר במילים את המדרגה הזו, אבל מקווה שקצת עזרתי לך. עכ"פ אל תתייאשי להמשיך ללמוד ולברר את הנושא עד שתדעי את הדרך המתאימה לך לזכות לזה. וכל מאמץ אשר ידרש להגיע למטרה הזו שווה להשקיע, כי כמו שכתבתי לך בתחילה אני שמח שזכית לקלוט שהכל בכל מכל כל תלוי במדמה.

בהצלחה
אברהם

avico123

New Member
בס"ד בר"ה

תודה על השאלה ועל התשובה של הרב אברהם ציון^ שניזכה ב"ה עוד הפורים הזה למחות לגמרי את קליפת המן-עמלק ונזכה אם ירצה השם לקדושת מרדכי-ואסתר !!

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום

אודה לך אם תמסרי תפילה זו לחברה שלך מהמושב לפני נסיעתך לאומאן.

תפילה
"רבונו של עולם, אב הרחמים, כל יכול, רחמן ואהוב. אני מאמינה בך באמונה שלימה שהכל בידך, וכל מה שקורה בעולם בלי יוצא מן הכלל הכל נעשה על ידך לטובתינו.
על כן אני מתוודה לפניך שטעיתי ופגמתי באמונה וחשבתי שבעלי עושה לי כל מיני דברים מצערים, ובאמת שכחתי שהכל ממך ואתה מחליט מה יקרה ומה יהיה בכל רגע ורגע.
על כן מרגע זה אני פותחת דף חדש באמונה, וסומכת עליך באמונה שלימה שכל מה שאתה עושה זה הכי טוב, ולכן אני מסכימה שיהיה לבעלי וכו'...(תפרטי את הדמיון) מה שחשבתי, ואני יודעת ומאמינה שאתה מחליט מה יהיה, ואם זה מה שאתה רוצה, אני מקבלת זאת באהבה ובשמחה.

יהי רצון מלפניך שאזכה לזרוק את השכל המדומה שלי, מה שאני חושבת שאני מבינה ויודעת מה טוב ומה צריך להיות ולמה התכוון רביז"ל בתורתו. אני מודה ומתוודה שאני לא מבינה כלום ומרגע זה אני זורקת את הידיעות שלי ומבטלת דעתי לרצונך ובאהבה.

אני מקבלת על עצמי פשיטות ותמימות לחיות חיים רגילים ולא כפי שחשבתי חיים של מיסטיקה ואמונות כוזביות. פשוט מהיום אהיה אדם רגיל כפי שהייתי בתחילת דרכי, בלי חוכמות ובלי ידיעות. סתם אדם פשוט.

תודה רבונו של עולם על כל מה שזיכתני עד הלום, על כל החסד חינם שזיכתני לבעל אוהב וילדים נפלאים.

אנא עזור לי להיות אשה פשוטה ושמחה
אמן"

תמסרי לה זאת
תודה
אברהם

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון