• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

שלום כבוד הרב..רציתי לתאר לך את מצבי ושאול

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

נטלי89

New Member
בס"ד
שלום רב..
לפני כחצי שנה נסעתי לציונו של רבנו הקדוש רבי נחמן.
קודם שמרתי שבת כחצי שנה והשתדלתי לקיים חלק מהמצוות..
מה שעברתי שם אי אפשר להסביר או לתאר..כולם אמרו "אורות" ולא הבנתי מה צריכים להרגיש או לראות.. רק שהגעתי..הבנתי מה זה..יומיים לא הפסקתי לבכות על הציון...הרגשתי שרבנו עוטף אותי ולא רציתי לזוז משם..כיאלו קול דיבר עליי ואמר לי להמשיך להתוודות,הנשמה שלי בערה..באו אלי כל מיני נשים ואמרו לי שאני זוהרת..ושאני אברך אותם חשבתי שמשהו לא בסדר איתם לא הבנתי איך הם רואים מה עובר עליי..סוף סוף הרגשתי את הכח של צדיק האמת... לא הפסקתי לחייך מצאתי את שאהבה נפשי..הגענו לציון של הבעל שם טוב הקדוש ושם כבר עמדתי להתפוצץ הרגשתי שאם אני מתחילה להתפלל עם שאר הקבוצה אני צורחת פשוט,לכן יצאתי ונכנסתי היסטרית לחדר עם דמעות בעיינים אמרתי למישהי שמה שאני לא יודעת מה קורה לי מה עובר לי הנשמה שליי בוערתת היא אמרה לי לכי לכי תפרקי הכל..התחלתי לרוץ בחושך וצעקתי צעקות שאין סיכוי לצעוק אותם עכשיו סתם ככה...הרגשתי שככל העולם שומע אותי..צעקתי ממעקים קראתיך השם ועוד כמה פסוקים מתהילים שאני לא זוכרת...לא הרגשתי את הגוף שלי הנשמה שלי עפה למעלה צעקתי הרבה תודה תודה ואז גוי אחד יצא מהשיחים ונבהלתי נתתי צעקה והמשכתי להצעוק לשם הרגשתי כיאלו יש מין רוחות כאלה מסביבי דברים שחורים עפים מהר..ואמרתי לשם יתברך שזה יותר מידי בשבילי..שקיבלתי את כל התשובות ואני רוצה רק לעבוד אותו לא רוצה כלום.. רק אותו..כול הגוף שלי רעד ,לא הרגשתי אותו...רציתי לראות בשר ודם כי הרגשתי שאני לא עומדת בזה..לא הפסקתי להתנשף אחרי זה במשך חצי שעה מההלם של מה שעבר עליי..אמרתי לשם תעזור לי ..איך אני אצליח לעמוד בניסיונות האלו ולסרב לחברות שלי ולא לצאת איתם יותר ועוד...פתאום עברה בי תחושה וחייכתי אמרתי אין לי מה לדאוג השם ורבנו איתי והיה בסדר.
חזרתי לדירה הבנות קצת נילחצו...ואז קפצו שאני אברך אותך הם אמרו שהיה עליי אור גדול,ושבמקום שבעלי תשובה עומדים צדיקים גמורים לא עומדים...ואמרתי להם שיחשבו שאני מושגעת זה לא מעניין אותי אבל הנשמה שלי עפה לי מהגוף ,אני לא הייתי פה...אי אפשר להסביר את ההרגשה הזאת..ואז מישהי סיפרה לי שגם בעלה אמר לה ככה והוא חשבה שהוא התשגע אבל זה בסדר זה קורה להרבה..אז נירגעתי קצת..בלילה חלמתי שאני בשכונה שלי והכלל מושלגג הכללל לבןןן וחברות שלי אומרות לי בואי נצא לבלות ואמרתי להם לאן אני אלך תראו הכל שלג הכל צח הכל נקי אני לא הולכת לשום מקום...כשהתעוררתי סיפרתי את החלום למישהו והוא אמר לי שיש משפט שאומר חטאיך כשנים כשלג ילבנו ורבנו צחצח לי את הנשמה...ביקשתי משם שיתן לי להרגיש את ההרגשה הזה תמיד אבל קצת פחות ממה שעברתי..ושוב זה קרה לי יום אחרי בהיכל של הבעל שם טוב הקדוש..נכנסו לחדר הקטן שהוא היה מעלה את נשמתו ומתבודד שם פתאום עוד פעם התחיל לבעור לי הנשמה העפתי את הדלת ורצתי להיכל והתחלתי לצעוק ולרעוד...זה לא היה בשליטתי...לא הייתי רוצה לעשות זאת ליד הנשים ..שלא יחשבו שאני משוגעת אבל זה לא היה בשליטתי..
מאז עד שחזרתי לארץ לא הפסקתי לחייך ולהגיד מצאתי את שאהבה נפשי..אפילו אחותי אמרה לי מה יש לך את זוהרת כיאלו לקחת משהו...
חזרתי לארץ וישר הלכתי לקנות חצאיות ..רציתי לחפש מדרשיה אבל בירושלים רוב במדרשיות מתנגדות לדרך של רבנו אז השם יתברך נותן לי כוח לעבוד אותו גם מהבית ב"ה..
הידד לי בימים האחרון מה עברתי והרוחות האלו השחורות שעפו מסביבי אותו יום...הם גרמו לי להרגיש פחד..והרגשתי את זה לפני אומן גם בחלום שחלמתי שאני רואה את עצמי מתה והנשמה שלי מרחפת מעל הגוף והרגשתי את הרוחות האלו בבית וצעקתי לשם שיחזיר אותי שזה לא הזמן שלי..
רציתי לדעת מה זה הרוחות האלו או מה שזה לא יהיה?...פעם לא היה לי פחד מכולם פתאום אני לא יכולה לישון בחושך מוחלט ועוד...
ומטריד אותי שאמרתי לשם יתברך אותו הלילה (אצל הבעל שם טוב.) שזה יותר מידיי בשבילי.ושאני לא יכולה להכיל את זה..מי אני שאגיד דבר כזה..הוא יודע בדיוק כמה ולמה אני צריכה לקבל ולהרגיש ז...את הייתה זכות בשבילי להרגיש מה שהרגשתי והיום אני מתפללת שאזכה להרגיש זאת שוב...מה אתה חושב על זה? אני מרגישה כיאלו זאת הייתה טעות חמורה שאמרתי את זה..:(.
מצטערת על האורך של הסיפור רציתי לשאול עוד כמה שאלות אבל אני אסתק בזה בנתיים לא רוצה להפריע לך..
תודה רבה מראש.

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום רב

אני לא יודע איך זכית לזה כל כך מהר, אבל כניראה זכות אבות, או יש בך מידות מיוחדות, אמת, אמונה טבעית וכיוצא בזה.

דעי שזו תכלית הבריאה, דבקות בהקב"ה עד אין סוף, ולזה נתנו תורה ומצוות תפילה והתבודדות כדי לזכות 'לראות' את הקב"ה, להכלל בו, להתאחד איתו נשמתית ולחוות את החויות הנפלאות של העולם הבא עוד בעולם הזה.

אל תסתפקי במדרגה ובחוויה שעברת, יחסית זה 'כלום' מול החויות של המדרגות הבאות.

אך עליך לדעת שאין זו התכלית לעזוב את חיי העולם הזה, לצאת מהעולם כביכול. רביז"ל אומר (ליקו"ת ז), שגם כאשר האדם דבוק בעולם הבא, בהקב"ה, השלמות שיהיה גם בעולם הזה.
נכון שנהנת מהחוויה לחיות קצת בעולם הבא בלי להרגיש את העולם הזה, אבל ההנאה היותר גדולה לחוות את העולם הבא בתוך העולם הזה 'דאחיד בשמיא וארעא'.

מה שחווית זו היתה מתנה שנותנים למי שחוזר בתשובה בלב שלם, אמיתי. והמתנה הזו זה סיוע, טעימה של דוגמית ממה שאפשר להשיג אצל הקב"ה. והמטרה של הטעימה הזו כדי שיהיה לך כיוון וחשק לעמול כדי לקבל את המדרגה הזו באופן קבוע לא בתור מתנה זמנית אלא קבוע.

טוב מאוד שבקשת מהקב"ה שיעצור את ה'טיסה', כי רביז"ל מזהיר שאפשר להשתגע או למות קודם הזמן מריבוי אור. כמו שקרה לארבע שנכנסו לפרד"ס רבי עקיבא ותלמידיו, אחד השתגע אחד מת ואחד כפר ורק רבי עקיבא יצא בשלום. לכן הוא מזהיר מאוד על הצמצום, ישוב הדעת ובניית הכלים. כי בלי זה ח"ו החוויה נעלמת ומתמוגגת ואי אפשר לזכות לה שוב.

לכן אני מציע, אחרי שאת יודעת למה לשאוף, להתחיל להכנס לצידקות, לתורה, למצוות ובעיקר להרבות בדבורים עם הקב"ה, להיות אתו כחבר. וזה יכניס אותך לחוויה הנפלאה לאט לאט ובצמצום.

אם אינך נשואה, כדאי מאוד לחשוב ברצינות על זה, כי זה בונה את הצמצום והכלים להיות מחובר לעולם הזה, שזה הבסיס האיתן לא להשתגע ולהנות מהעולם הבא בתוך חיי העולם הזה, ולא להיפך, כאמור, לצאת מהעולם הזה לתוך העולם הבא שהוא הקב"ה.

בהצלחה ובסבלנות

כי הדרך ארוכה מאוד מאוד

אברהםן

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון