• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

לא בדיוק שאלה ..

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

avico123

New Member
בס"ד בר"ה

שלום רב לרב אברהם ציון !

חזרתי לא מזמן מאומן הרב וברוך השם באמת הכל מתחיל להפתח מצאתי עבודה נחמדה בתור משגיח כשרות ..ועוד ועוד .. ולמרות הכל עדיין איני מוצא את עצמי בתוך כל המצב הזה אני תמיד מרגיש מחוץ לתמונה ולא חי את את ההווה כמו שצריך ככה אני חושב ומרגיש ..אפשר להגיד שגם ההתבודדות השתנתה קצת כשאני כבר יודע מה סתם דיבורים בשביל למשוך את השעה ומה באמת דיבורים וכתוצאה מכך אני כבר בקושי מדבר אבל משתדל ללכת כל יום ב"ה ..וזהו התגעגתי אל הרב וקיוותי לראות אותו באומן שאלתי אנשים אבל אף אחד לא הכיר ...

מה שלום הרב אני ממשיך לצפות בהרצאות שלך ולשמוע אותך ברדיו תודה על כל החיזוקים !

אברהם זוהר כהן .

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום לאברהם הכהן

שמחתי לשמוע ממך ועוד יותר שמחתי שרביז"ל הרגיע אותך במידה מסויימת.

תמשיך בקצב הזה, במתינות ובישוב הדעת בתורה ותפילה והקב"ה יראה לך עוד מדרגות נפלאות של אמונה, פשיטות, תמימות, רוגע ושלווה שמחה וכו' העיקר בלי ריבוי אור.

טוב מאוד שאתה עסוק בעבודת הקודש של ההשגת כשרות.
ועתה תתחיל ברצינות לבקש מהקב"ה שיזמן לך את בת זוגתך ונזכה להשתתף בקרוב בשמחתך

אברהם
בהצלחה

avico123

New Member
בס"ד בר"ה

הרב בקשר לעבודה כמו שאתה יודע בעבודות האלה יש הרבה ערבים גם במלון שאני עובד יש הרבה .השאלה שלי איך עלי להתנהג איתם שמעתי פעם שהרב אמר שאסור לשרת גוי .
כמה שאלות :אם הוא מבקש מימני להביא לו משהו וזה לא חלק מהעבודה שלי? האם אני צריך לכבד אותו ?מותר לדבר איתם על דת ולספר להם חידושים? ..

תודה על הזמן של הרב ...

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום ידידי

חוץ מלחנוף, שנאמר בתורה "לא תחונם". אתה חייב לדבר ולהתנהג בנימוס ובלא זילזול. אין צורך להשפיע חידושי תורה אא"כ אתה רואה שהוא מתעניין בצורה מיוחדת שאולי בזרע של הוריו או סבו וסבתתו יש קודש. כי הוי ידוע לך שלצערינו עוד בימי המנדאט הבריתי לפני קום המדינה היו נשואים של בנות ישראל לערבים. לגבי השירות תשתדל לא לשרת בחינם אלא אם כן מחזיר לך טובה מסויימת, יש מפרשים 'לא תחונם' לא תתן להם בחינם וגם יש מפרשים שלא תתן להם חניה בארץ, כלומר לא למכור להם קרקע ובית בארץ וכל הפירושים אמת.

שבת שלום

אברהם

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון