• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

עצה מהרב ..

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

avico123

New Member
בס"ד בר"ה

שלום לרב אברהם..

סבה שלי ע'ה יליד מרוקו היה מתעסק בעברו בהכנת קמיעות ובעזרה לאנשים בעזרת סגולות (הוא גם היה מגרש דיבוקים מאנשים)וכל מיני דברים עכשיו אבא שלי למד מימנו את כל המהלכים האלה הוא גם לימד אותו והיום הוא ממשיך עם זה השאלה שלי היא איך לגרום לו להפסיק עם העניין הזה או שאני לא צריך לעשות כלום?.. פשוט אני לא חושב שהוא כשר להתעסק עם זה ....
אני לא רוצה שיקרה לו משהו הבנתי שזה מקצר את החיים!

מה הרב מציע?..

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום צדיק

אל תתערב בעניינים שלו.
אתה תתחזק ותתעלה בדרך של רביז"ל, דרך נפלאה שמדלגת על כל הדרכים הנ"ל של קמיעות, לחשים, קבלה מעשית, וכו' וכו'. שבאיזה מקום כל הדרכים האלה אע"פ שיהיו בקודש יש בהם אופי של להכריח מבחינה מסויימת את הקב"ה לעשות את הדבר
רביז"ל יביא אותך למעלה גדולה שאין לשער שתוכל לפעול בלי כל ה'משחקים' הקיימים בעולם.
תאר לך את מדרגת משה רבנו ע"ה, כל דבר שרצה לפעול או להשיג דבר עם הקב"ה כדבר איש אל רעהו וכדבר הבן אל אביו "פה אל פה אדבר בו"
אומר רביז"ל: "... מי שיכול להבדיל בין אור וחושך, זה יודע גודל ההבדל וההפרש שבין מעשיות של צדיקים למעשיות של רשעים, כי זה מסטרא דקדושה על ידי תפלתו, כמו שכתוב באלישע (מלכים-ב ח): "ספרה נא לי הגדלות", הינו שעשה הנסים על ידי תפלה (מגלה כז), אבל מעשיות של רשעים הם על ידי תחבולות או כשוף או דבר אחר מסטרא אחרא" (ליקוטי מוהר"ן ח"א רל"ד)

תרבה בהתבודדות ידידי ושמיעת שיעורים באמונה ותזכה לכל הטוב

אברהם

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום צדיק

דע שכל מה שעובר עליך בלבולים וכיוצא באלה הכל נובע משום גודל נשמתך. שהיא נשמה קדושה שכוספת להתחבר להקב"ה עד ששום דבר אחר לא יספק אותה וייתן לה נחת רוח ושלווה רק דבקות בהקב"ה.
הבעיה שלהגיע לדבקות בהקב"ה היא דרך ארוכה ותיקון גדול. לכן רביז"ל חיזק אותנו במידת הכתר כמובא ליקו"א תורה ו', המתן בסבלנות, אל תתייאש תכסוף ותתגעגע עד שתגיע.

כאשר תזדמן לך אשה צדיקה כפי שורשך אל תסרב לך על זה וזה יהיה המפתח להצלחתך. כי אמרו חז"ל גבר שאין לא אשה עדיין הוא חצי בהכל. חצי בהבנה, חצי בעבודת ה', חצי בשמחה וכו'.

מתפלל להצלחתך ידיד נפשי

אברהם

breslav

Member
בעזרהי"ת

שבוע טוב ידידי

אם היית יודע את גודל הזכות והרווח שיהיה לך בגשמיות וברוחניות אם וכאשר תזכה להיות אצל רביז"ל בראש השנה, היית משתדל בכל ההשתדלויות שבעולם להגיע אליו. אי אפשר להסביר את החוויה הזאת שעוברת על מי שזוכה להגיע לשם. רק כדי להבין קצת במה המדובר, רביז"ל מזכה את הבאים אליו להרגיש את הקב"ה אצלך ולידך, אתה מרגיש ורואה איך כל צעד ושעל שלך מתנהג בהשגחה ואין כיף גדול מזה להרגיש את הקב"ה לידך. אע"פ שזה רק לכמה ימים, אעפ"כ זה נותן לך ליטעום את טעם ההשגחה וגם מלמד אותך לשים לב להשגחה גם כשאתה חוזר לארץ לחיים הרגילים.

רביז"ל אמר שבכל דבר הוא רואה רק את הצעד הראשון והשאר הוא מחכה להקב"ה שינהיג הלאה. לכן אני מציע לך אל תשבור את הראש, עשה רק צעד אחד. אם יש לך פספורט לך תירשם אפילו בלי כסף תן על החשבון סכום מינימלי והשאר יבוא לבד אל תדאג. ואם אין לך פספורט הצעד הראשון תןציא פספורט.

בהצלחה
אברהם

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום ידידי

בלי חשבונות בא לרביז"ל ויפתחו לפניך השמים ותראה מראות אלקים.

"נפתחו השמים ואראה מראות אלקים" ראשי תיבות אמונה.

זו המתנה הכי גדולה שרביז"ל נותן לבאים אליו - לראות את ה'.

אברהם

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון