• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

אמונה

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
שלום לרב,

יש לי שאלה מאד מאד חשובה בעניין האמונה.

יש לי אח שהוא נשמה גדולה מאד והוא גם מאמין גדול.

כל מה שקורה איתו בחיים הוא מקבל ברוח טובה, גם את הייסורים. הוא תמיד שמח, עוסק בעיסוק שהוא אוהב ותואם את הכישורים שלו, חי עם בת זוג שמאד מתאימה לו ומגדל את ילדיו בחינוך עם הרבה אמונה וערכים. הוא ביחסים טובים עם עצמו ועם הסובבים אותו והוא חי חיים מאד מלאים ושלמים.

הוא אדם מאד רוחני וכל חייו הוא בחיפוש רוחני , ותמיד היו ויש לנו עדיין שיחות בנושא הזה.

היום הוא משתתף באיזושהי קבוצה של תקשור שברור לי שהיא מכוחות הטומאה.
אבל הוא שואב משם המון כח לחיים שלו והוא מיישם את התובנות שלו בחיים.
כמעט כל מה שהוא אומר לי על החיים תואם את רוח האמונה היהודית.
לעניות דעתי הוא מקיים המון המון מצוות, אפילו מבלי לדעת.

אבל- באופן רשמי הוא מתנגד לדת ולא מאמין שיש רק אמת אחת.
הוא חושב שלכל אחד יש דרך משלו ולא לכולם מתאים לקיים מצוות.
הוא לא נשוי לבת זוגו אלא הם חיים בשותפות מלאה אך ללא נישואין.
וכו' וכו'

אני מנסה לקרב אותו לרבי נחמן - יש לו המון ספרים שלו בבית (שאני ואחותי הבאנו לו) ועוד כל מיני שליחים של רבינו שמקיפים אותו מכל כיוו גם מדברים איתון.
הוא קורא את הספרים ונהנה, אבל הוא בשלו - מתוך אידיאלים טובים כמובן, של שיוויון וחופש וכו'.

לעומתו- אני גיליתי בחסדי שמיים אחרי חיפוש מאד ממושך את רבי נחמן וואת היהדות.
ואני מאד מאד מאושרת מזה - אבל אני מרגישה שבחיי היום יום חסרה לי אמונה.
בגלל כל מיני דברים שקרו בחיי אני שבורה ומיוסרת.
יש לי המון חלומות שאני רוצה עדיין להגשים ולא הגשמתי.
אני מאד רחוקה מהמקום שאליו אני רוצה להגיע, למרות שאני יותר מבוגרת ממנו.
לפעמים אני חושבת שלבורא עולם יש יותר נחת רוח מאחי מאשר ממני.

אני יודעת שזה לא נכון להשוות , אבל אני מאד קשורה לאחי והמראה שהוא שם לי מול העיניים מעלה אצלי שאלות.

אשמח לדעת מה אתה חושב על העניין הזה.

שירה.

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום

אל תתערבי לו בדרכו. אם דרכו היא דרך האמת הוא יגיע עד הקב"ה ויישר דרך עם תורת ה'. ואם דרכו היא מצד העבודה זרה, סוף סוף היא תתמוטט ואז הוא ירגיש ריקנות ואולי ימצא את הדרך להקב"ה.

תתמידי בבנין הדעת שלך. תחשבי על עצמך. כל עוד אינך שלימה בדרך התורה את תחפשי לחזק ולמשוך אחרים לדרך התורה. כי מי שבטוח בדרכו כבר מתכרבל באוצר הנפלא שלו ולא מחפש לשכנע אף אחד.

תתמידי ותתמידי ומבטיח לך שבסוף תמצאי את הפתח שלך שדרכו תכנסי לגן עדן.

ב"אתר של שמחה" יש בערך שלוש מאות פתחים להכנס לגן עדן. תתמידי להקשיב לשיעורים שם עד שתגלי את השער שלך להכנס לגן עדן.

כרגע, אל תבזבזי את הזמן על אחרים.

כתבת שיש לך חלומות שרצונך להגשים. מדוע אינך מגשימה אותם? מי מפריע לך? חוסר האמונה בעצמך היא המפריעה לך. חוסר האמונה שהינך הולכת בדרך האמת.

אני שוב מציע לך את ההעצה שהיא הקיצור דרך הכי קצר להגיע למימוש עצמי, שמחה, אושר והרגשה של שלמות, תקשיבי לשיעורים באתר.

תאמיני לי שאין לי שום אינטרס, המשיח שלי כבר בא וגאל אותי. איני מחפש 'קליינטים' ולא גולשים וכו', אני כבר מזמן מחוץ לענייני העולם הזה ומדבר איתך ממקום אחר, רק פשוט כך החליט הקב"ה שאפעל למען אחרים.

אברהם

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון