• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

חייבים או לא?

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
בס"ד

שלום..

שמעתי פעם שאם אדם לא אוהב לאכול משהו מסויים, זה בגלל שהמאכל הזה לא שייך לו,לנשמה שלו
ואין לו צורך בזה. אני לא אוהבת לאכול דגים ואמא שלי אומרת שחייבים לאכול, כי צריך את זה בגוף..
כי צריך יוד..וכל מיני דברים שיש בדגים שאם לא אוכלים, אז זה חסר..
וזה יכול לגרום לבעיות בבלוטת התריס וכו'..
לפי מה שאני מבינה, הדברים האלה שאומרים וכתובים בכל מיני מקומות, זה לפי המחקרים והרפואה,
אז אולי לא צריך בכלל להתייחס לזה? ואולי אם אני לא אוהבת לאכול משהו, אז זה בכלל לא שייך לי ואז
אולי זה בכלל יכול להזיק?

וגם בקשר לשאר הדברים שאומרים..צריך ויטמינים כאלה..סידן...חשוב מאכלי חלב..או דווקא פירות כאלה,
ירקות כאלה..עם מרכיבים כאלה..וכו'..או..צריך ללכת בשמש בשביל לקבל ויטמין די..
זה סתם מחקרים או שזה דברים שצריך להתייחס אליהם? אולי תלוי באיזה דרגה האדם נמצא? באיזה דרגה של אמונה...אם יש אצלו טבע או לא..?

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום

המחקרים נכונים, הגוף בנוי על ידי אותם מרכיבים שהזכרת. אך המרכיבים האלה נמצאים בכל סוגי המזון בזה יותר ובזה פחות.
אם אינך אוהבת לאכול דגים אז תוכלי משהו אחר שאת אוהבת שיש בו את המרכיב החסר לך בגןף.
לא צריך לשבור את הראש ולתכנן לאכול דבר כזה או כזה בכמות כזו או כזו כפי שמגדלים בעלי חיים במעבדה או אווזים לפיטום.
האדם צריך לחיות באופן טבעי בלי כל החוכמות וממילא בתוך המזון העשיר שברא ה' בעולם יש כבר את כל מה שאנו צריכים לתפקודינו. לכן אם תאכלי באופן רגיל מה שאת אוהבת לאכול זה ימלא לך את החסרונות.
אבל אם יש איזה בעיה רפואית, והבדיקות הורו שחסר בגוף איזה מרכיב בודאי צריך להשלים את החסר ע"י אכילה מיוחדת או תחליף אחר שבא בקפסולה וכדומה

רפואה שלימה והעיקר בלי חוכמות.

אברהם

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון