• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

מוות קליני

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
בס"ד
שלום וברכה לרב אברהם ציון,

ראשית, אני רוצה לציין שאני שמחה מאד שהשם יתברך כיוון אותי להגיע לכאן כי יש לי הרבה שאלות ואין לי את מי לשאול, ואני רואה שהרב עונה תשובות טובות ומאד לעניין.

שאלה שמטרידה אותי מאד -
יש לי מכרה קרובה שגרה לידי והיא עברה מוות קליני לפני מספר שנים כאשר היתה על הקבר של סבתא שלה ומרוב צער שהיתה שרויה בו ביקשה מסבתה שתיקח אותה למעלה ובאותו זמן היא נפטרה ועלתה לשמיים.
היא מספרת את כל חוויותיה ממה שקרה לה בשמיים על המשפט וכו' ועל זה שבסוף אמרו לה שעדיין לא הגיע זמנה להפטר מהעולם ושבזכות מעשים טובים שעשתה בילדותה היא תחזור לעולם הזה, אך יש לה יעד להפיץ את אור השם ולעזור לאנשים.
כאשר היא חזרה לעולם היא הרגישה שהיא קיבלה כוחות חדשים וחזקים מאד, מיד היא התחילה לחזור בתשובה והתחילה להגיע לכל מיני צדיקים שביקשו ממנה לברך אותם. הם אמרו לה שיש עליה שמירה מאד חזקה ושהיא צריכה לייעץ לאנשים. באמת היא התחילה לקבל אנשים לייעוץ והיא אומרת להם כל מיני מסרים שהיא מקבלת כביכול מהקב"ה לגבי החיים שלהם שאמורים לעזור להם בדרך וכו'. אני יודעת שהיא הולכת להמון צדיקים עד היום והיא מספרת שכולם מאד מתלהבים ממנה.
בתור חסידת ברסלב העניין הזה תמוה מאד בעיניי בפרט שרבנו אמר לא להתעסק עם עתידות ובטח שלא עם אותות ומופתים. השתדלתי מאד להתרחק ממנה אך יצא לי כמה פעמים להיות אצלה בשבתות ובחגים והיא נתנה לי ייעוץ לגבי החיים שלי גם בלי שביקשתי. זה נראה לי די מוזר כל העניין הזה. מצד אחד, אני שמעתי סיפורים של מוות קליני ואי אפשר להתווכח עם זה שזה נכון, וגם רואים שיש לה כוחות. מצד שני, אני לא מרגישה בנח עם זה ולא יודעת בכלל אם מותר לעשות כאלה דברים והאם היא דוברת אמת.
גם מצד המידות שלה, היא די מלאה בגאווה דבר שלא מסתדר לי עם דבר השם.
אני לא יודעת איך להתייחס אליה ומה לעשות עם הייעוץ שהיא נתנה לי. בנוסף היא גם קוראת לברסלב כת ואומרת שצריך לאהוב את כל עם ישראל ולא להשתייך לזרם אחד בלבד.
כמובן שאני לא מקשיבה לה בעניין הזה, אבל זה מעלה לי הרבה סימני שאלה .
הייתי שמחה אם הרב היה אומר לי איך עליי להתנהג בקשר לאשה הזו, שכן אני פוגשת אותה כל שבת בבית הכנסת וגם התיידדנו יותר לאחרונה אך אני רוצה להתרחק. מה כדאי לעשות?

תודה רבה, שירה.

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום

רבנו הוא חידוש שעדיין לא היה בעולם. לרבנו יש תורה חדשה שנלמת מתורת משה רבנו. וזוהי התורה של הגאולה תורה דעתיקא סתימאה דעתידה להתגלות, כמו שאומר הזוהר קדוש.

למה אני כותב לך זאת?
כי אני רוצה לחסוך טרחא וזמן מיותר, לדלג על כל השיטות ולא לדון באף אחת באופן ספציפי, לא לשיטת הנבואה של האוטיסטים, ולא לבעלי הכוחות המיסטיים, ולא לאנשי האסטרולוגיה, ולא לחוזרים מעולם הבא, לא למומחי כף היד, חכמת הפרצוף, פותחי קלפים, קוראי בקפה, בחגורה, באף ובאזניים וכו' וכו', פשוט אני לא רוצה להתייחס אליהן, לא לומר שהן אמת, לא לומר שהן שקר, לא לומר שהן אמת יחסית או שקר יחסי וכדומה. ואפילו אם נצא מנקודת הנחה שהן אמת אין לנו עסק בהם, כי לרבנו יש חידוש שעוד לא היה בעולם.

רבנו מדלג על כלם, כי כלם הם חכמות של העולם הזה - חכמה תתאה, ורבנו מביא את החכמה של העולם הבא, חכמה עילאה, חכמת האלקות. ואמר: אני אעשה מכם בני העולם הבא המהלכים עם הרגלים בעולם הזה.

תורת רבנו סובבת רק על האמונה שיש רק את הקב"ה ואין עוד מלבדו. הוא ממלא כל עלמין וסובב כל עלמין ואין שום מציאות מבלעדיו. הוא מנהיג את העולם על כל צעד ושעל בהשגחה נפלאה. הוא מנהיג את כל המעשים וכל המחשבות וכל הדבורים. אין כח לשום נברא בעולם לפעול או לחשוב או לדבר בלי רצונו יתברך. והעיקר שבכל העיקרים כל אחד מאיתנו בן יחיד שלו, ועל כל אחד מאיתנו להיות מקושר אליו בקשר של אהבה. להפעיל את כח האמונה שבנו שהיא מביאה את הבטחון ואת השמחה ואת ההתרחקות מכל מיני עבודה זרה ותלות בכל מיני כוחות ובעלי כוחות הצצים כמו פטריות אחר הגשם, אין כח לאף אחד בעולם, כי הכל בידו יתברך. וגם אלה ה'גדולים' שחותמים ונותנים הסכמה לבעלי הכוחות גם הם כלום, כי הכל בידו יתברך.

כאשר בעזרהי"ת תפנימי את השכל של רביז"ל, אזי תכנס לך שמחת עולם, תהיי מאושרת, וכל העולם עם כל האלילים שבו יהיה קטן עלייך, יתגמד בעינייך, שום דבר לא יעשה עלייך רושם ולא יירגש אותך, רק ההתרגשות הנפלאה של אהבת ה', יראת ה', שמחה ודבקות בכח הטוב והנפלא הזה - הקב"ה

זאת החירות האמיתית!
לא להיות תלוי ומשועבד לכל הנ"ל אלא לאהבה הנפלאה הזו - אהבת ה'.
ודעת לנבון שההתבודדות המפתח לכל הנ"ל. לשבת יום יום עם הקב"ה שעה אחת, לחשוב עליו, לשוחח איתו, לשתוק, להתרגש, להביט בנפלאותיו, העיקר להתרגל להיות במחיצתו לבד בלי אף אחד.
וזהו השיר שיתנגן לעתיד כמו שאומר רבנו, שירת האמונה, שירת הבריאה.

מומלץ לצפות בשיעור של הבן מלך והבן שפחה שהתחלפו, ושם מסופר איך הם זכות לשמוע ביער את הניגון הנפלא הזה.

אברהם

הנה הלינק של הסיפור:
<a href='http://www.breslav.co.il/?category=lessons&lessonid=4&showvideo=157' target='_blank'>http://www.breslav.co.il/?category=less ... wvideo=157</a>

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון