• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

ר' נחמן

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

simaah

New Member
שלום
אני מלמדת עכשיו בגן שלי את נושא השמחה. הצגתי בפני הילדים את המשפט הידוע "מצווה גדולה להיות בשמחה תמיד".
אשמח מאוד אם מישהו יוכל לפרט לי קצת יותר על כך. האם יש איזשהו סיפור על ר' נחמן והשמחה, כדי לחדד לילדים את עבודת ה' מתוך שמחה. כיצד באה לידי ביטוי האמירה הזו אצל ר' נחמן מברסלב?
תודה רבה

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום
אי אפשר ללמד שמחה או להסביר שמחה.
שמחה זו חוויה אישית שחווה השמח ואינו יכול להסביר לאחר את ההרגשה. מובן ששמחה אינה חיוך גדול, או קפיצות או ריקודים וכיוצא. כל אלה הן פעולות שנוצרות באופן אוטומאטי כאשר אדם שמח. להבדיל מאדם שעושה את הפעולות האלה באופן מאולץ כמו לירקוד וכו'.
כדי להגיע לשמחה אמיתית ותמידית שתהיה חלק מהמהות של האדם, הדרך היחידה היא להיות מחוברים להקב"ה. אם על ידי תפילה, מיצוות וכד', אם על ידי מחשבה לחשוב עליו או ע"י הלב להאמין בו ולאהוב אותו.
רביז"ל אומר שהתינוק קרוב מאוד להקב"ה כי לא מזמן הוא בא משם והוא עדיין זוכר את הקשר עם הקב"ה וזו הסיבה שהצהלה והשמחה הקפיצות וכו' אצל ילדים כי באופן טבעי הם שמחים. אבל ככל כשמבגרים מתרחקים מהזיכרון שהיינו דבוקים בהקב"ה וכך גם מתרחקים מהשמחה.

בהצלחה
אברהם

simaah

New Member
נכון אתה צודק אבל בכל זאת יש משהו בכך שאם מדברים על זה הדברים יותר ברורים ומובנים - המודעות לרגשות מעצימה את העבודה לה'. אחת המטרות של הלמידה היא להקנות לילדים את העניין של "עבדו את ה' בשמחה" ולהמשיך לשמחת הפורים. יש גם עניין שהילדים לומדים הרבה מרבותינו. החל באבות ובאמהות וכלה ברבני הדור. אם יש משהו שהילדים יכולים ללמוד מצדיק - אז למה לא?

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון