• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

זיווג?

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.

shco

New Member
בס"ד
שלום לכבוד הרב!
אם אפשר תשובה מהירה כי זה דחוף תודה.
רציתי לשאול שאלה אך השאלה קצת ארוכה עמך הסליחה.
לפני שנתיים הציעו לי בחור שלא כל כך רציתי מכיוון שהוא היה יותר קטן ממני ולא כל כך חזק {אבל לא ידעתי את רמת החוזק שלו עד שלא ניסינו}.
לאחר זמן מה נפגשנו במסיבת אירוסים של חברה שלי, בעלה חבר שלו.
ראינו אחד את השני ונוצר משהו שאני לא יכולה להסביר. ואחר כך ראינו אחד את השני שוב בחתונה ובשבע ברכות.
בסופו של דבר החלטנו לנסות, והתחלנו לצאת כמה פגישות ונוצר רגש משני הצדדים, אך לצערי בגלל חילוקי דעות בינינו נפרדנו. אני אפרט מהם חילוקי הדעות כדי שתדע במה מדובר. הוא רצה לגור עם הוריו אחרי החתונה, הוא אמר שהבית שלו מאוד נוח והוריו לא יפריעו לנו. הוא אמר שהוא זה שיחליט בבית מכיוון שאי אפשר שתי דעות אחרת אי אפשר להגיע להסכמה, ורק אם הוא יראה לנכון הוא יעזור בבית וכו'. וגם מבחינת שהוא לא היה מספיק חזק. ניסינו לדבר על הכל ולהגיע לפשרות, בנוגע למגורים עם ההורים שלו לא הגענו להסכמה, אני לא הייתי מוכנה לגור עם הוריו אז החלטתי לסיים את הקשר. מאוד כאב לי שזה נגמר והבנתי שגם לו זה כאב. לאחר זמן מה התחלתי לצאת לשידוכים והיה לי מאוד קשה עם השידוכים.
חלמתי חלום שקשור אליו וכששאלתי רב על החלום הוא אמר לי שלאחר ניסיון חוזר להתחבר נוכל להקים בית בישראל ושאנחנו "חוט המשולש לא במהרה ינתק" חיבור מיוחד שלא מתנתק מכיוון שהחלום היה קשור לשלישייה. היה ניסיון נוסף להתחבר אך הוא לא היה מוכן להתפשר על מגורים עם ההורים הוא אמר שלפחות אני אנסה ואם לא יהיה לי טוב נעבור, לכן זה לא יצא לפועל. ושוב יצאתי לשידוכים אבל הרגשתי שזה לא זה.
לאחר כמה חודשים שמעתי שהוא מוכן לא לגור עם ההורים וניסו לחבר בינינו שוב, אבל לי היו ספקות. רציתי לנסות שוב אך לא יכולתי להגיד כן בגלל שזה הרבה דברים מעבר למגורים עם ההורים הוא לא מספיק חזק בשבילי {היום אני חושבת שאני יותר חזקה מאז לכן זה יותר קשה לי עכשיו מאשר מקודם} אני רוצה לבנות בית חרדי לכל דבר {אני באה מבית מסורתי וחוזרת בתשובה כבר 3 וחצי שנים}. והוא לא חרדי, יש לו השקפות חרדיות כמו: אחרי החתונה אישה צריכה ללכת בכיסוי ראש מלא ואסור שיהיה טלוויזיה ומחשב בבית. וצניעות אבל מעבר לזה.. אני רוצה בחור חרדי שלומד חצי יום והוא לא למרות שאני חושבת שהוא מוכן לקבוע עיתים לתורה ואני יודעת שהוא הולך לשיעורי תורה. ויש עוד דברים שמפריעים לי מבחינת החוזק שלו, כבר עברה שנה וכמה חודשים מאז ועדיין שנינו רוצים וקשה להמשיך הלאה, הרגש לא עובר מה לעשות?
בהרצאה שלך {למצוא אבדתך} אמרת שברגע שמרגישים משהו בלב ללכת על זה, אבל איך אפשר עם כל כך הרבה קשיים? פשוט ללכת רק אחרי הלב לא משנה מה?
ולפעמים הרגש יכול להטעות, יכול להיות ש"הקליק" שאמרת יכול להיות בגלל החיצוניות בגלל מציאת חן, לדעתי גם צריך לבחון את הפנימיות.
מה לעשות אני מאוד מבולבלת, לנסות שוב ולהאמין שהכל מאיתו יתברך והוא ינחה אותנו ויעזור לנו בקשיים שלנו או להמשיך הלאה? ולהמשיך הלאה כבר ניסיתי וזה לא הולך, משהו בפנים אומר לי שיש כאן משהו מיוחד לא לוותר למרות הכל אבל מצד שני יש לי פחד לעשות טעות יש לי מלחמה בתוך עצמי ואני לא יודעת מה לעשות בבקשה עזור לי תן לי עצה מה לעשות.
תודה רבה!
ושוב סליחה על אורך השאלה

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום וברכה

אם הוא מוכן לגור אתך לבד, לא עם ההורים שלו, תתחתני מיד בלי שום עיכובים ויהיה לכם מזל טוב.
אבל אם הוא רוצה לגור עם ההורים, יהיו לך סכסוכים איתו ועם אמו לכן אל תסכימי.
מבחינה דתית אתם תתחזקו יחד ותעלו מעלה מעלה בקדושה וטהרה. אל תלחצי עליו ללמוד או לעבוד וכו',
תני לו ללכת בקצב שלו.

כל טוב בהצלחה
אברהם

shco

New Member
בס"ד
שלום לכבוד הרב!
תודה רבה על תשובתך.
לפי מה שהבנתי הוא מוכן לא לגור עם הוריו, אבל מבחינת שאר הדברים שהוא זה שרוצה להחליט בבית.
וגם אני לא יודעת אם הוא רוצה להתחזק עוד בהמשך כי דיברנו על חלק מהדברים והוא לא הראה כל כך נכונות, ושכחתי לציין שהוא גם בחור לא קל, הוא עצבני, ופרימיטיבי ועקשן. אז איך זה אפשרי?
כמו שאמרתי פשוט ללכת אחרי הלב לא משנה מה?
תודה רבה ושה' ישמור אותך

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום וברכה

אם הוא מוכן לגור אתך לבד, לא עם ההורים שלו, תתחתני מיד בלי שום עיכובים ויהיה לכם מזל טוב.
אבל אם הוא רוצה לגור עם ההורים, יהיו לך סכסוכים איתו ועם אמו לכן אל תסכימי.
מבחינה דתית אתם תתחזקו יחד ותעלו מעלה מעלה בקדושה וטהרה. אל תלחצי עליו ללמוד או לעבוד וכו',
תני לו ללכת בקצב שלו.

כל טוב בהצלחה
אברהם

shco

New Member
בס"ד
כבוד הרב, מופיעה אותה התשובה שכבר כתבת על השאלה הראשונה
רציתי תשובה על השאלה השנייה

shco

New Member
בס"ד
כבוד הרב התשובה החוזרת על עצמה היא גם על השאלה השנייה?
לזה התכוונת כבוד הרב זו התשובה?

סטָטוּס
סגור לתגובות נוספות.
חלק עליון