• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

לדבר עם ה' איך מחליטים

רות וידאל

New Member
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>בס"ד

לדבר עם ה'

איך מחליטים?.. במהלך חיינו אנו נאלצים להכריע שוב בשאלות שונות החל מבחירה חופשית פשוטה בין שני מוצרים אותם רצינו לרכוש ועד החלטות גורליות לגבי נישואין ,מקום עבודה ,לימודים ,ועוד ... כולנו עומדים נפעמים מול אותם אנשים שמצליחים להכריע נכון מתוך תחושב עמוקה וברורה תחושה שנקראת -אינטואיציה,יש אינטאיציה טבעית ויש אינטאיציה רוחנית שהיא גבוהה יותר וכוללת בתוכה גם את האינטואיציה הטבעית , האינטואיציה גורמת לנו לבחור בדבר הנכון למרות שלא תמיד מבינים ,זה החלטה שהיא מעבר לשכל ,ובכל זאת ,בשל הנקיות שבה היא אף פעם לא מאכזבת והיא נקיה מבלבולים ומטעויות , האינטואיציה רוחנית אדם מצליח להתחבר לנשמה שלו ,לנקודה האלקית שבו ,הנשמה כל הזמן מדברת איתנו , אבל אנחנו סותמים לנשמה את הפה´ ואחר כך שואלים -
למה כל כך קשה לנו להחליט היום ל"קולות וברקים" כמו במעמד הר סיני וגם לא לגילוי אליהו בכל תפילה טובה ,אבל אם רק נלמד להתחבר לנשמה שלנו ,
להתחבר לאינטואיציה שלנו,
אז נוכל לשמוע את בורא עולם מדבר איתנו,
ע"י מסרים קדושים בתוך ליבי ה´ אומר לי מה טוב בשבילי ומה הדרך הכי נכונה בעבורי

אינטואיציה זה כלי ,חזק מאוד!!!! אתה פתאום מגלה שאתה אף פעם לא לבד שה´ יתברך פשוט מושיט לך יד ומלווה אותך בכל החלטה בחייך,
איך מפתחים את האינטואיציה?
איך מתחברים לנשמה שלנו בחזרה ? איך רואים את ה´ בהחלטות השונות בחיינו?
איך זוכים להיות מכוונים לאמת ולהחליט נכון?
על שאלות אלו ואחרות ניתן למצוא תושבות בדבריו של ר´ יעקב אלבוים
אם גם אתם רוצים לבקש את ה´ ולהתחבר אליו ,אתם מוזמנים להיות איתנו בקש
"מבקשי ה´ "</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' לחזור בתשובה
רבש"ע גלוי וידוע לפניך שעשיתי כך וכך {כאן יש לפרט}אני מודה ומתוודה לפניך שנכשלתי ופגמתי כך וכך , אני מצטער ומתחרט על זה ומבקש ממך סליחה,
אנא ממך רבש"ע ! תקרב אותי אליך מחדש , לפנים משורת הדין - אפילו שלא מגיע לי , אני מקבל על עצמי מעכשיו והלאה , להתאמץ יותר בעבודת ה' ולהתחזק במסירות נפש שלא להיכשל שום במה שנכשלתי , אבל אתה יודע שליצר הרע יש כוח גדול ותחבולות רבות להחטיא את האדם , ואם אתה לא תעזור לי כנגשו אין לי סיכוי , לכן אנא ממך ! ה'! מלא רחמים ! רחם עלי וקבל תחנוני ותציל אותי מנפילות , ואם ח"ו אכשל - עזור לי לקום מהר , להתחזק ולהתעודד, לא לשקוע בעצבות, ולהתחיל מחדש ממש,,,
רבש"ע , אני ממש מתבייש לחזור ולבקש עוד פעם סליחה על מה שחטאתי לפניך שוב ושוב , אני ממש מרגיש שאני עושה מעצמי צחוק,
ומי ודע אם יהיה לי כוח שלא לחטוא עוד פעם ... אבל אני בא לקיים בתמימות את עצת הצדיקים - לבקש ממך שוב ושוב שתסלח לי , כי לא התכוונתי להכעיס אותך ולא רציתי להתרחק ממך אלא שהתאוות וההרגלים הרעים שלי חזרו והתגברו עלי , ואני מצטער על זה מאוד , אז בבקשה ממך אב הרחמן , עזור לי שלא אכשל ולא אתרחק ממך, כי אני רוצה לשוב אליך בתשובה שלימה ולהיות מלא באהבה אליך!</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' אהבת ישראל
רבש"ע , זכה אותי באהבת ישראל ! שלא אכעס ולא אקפיד על אף אחד , עזור לי להאיר פנים ולחייך לכל יהודי , עזור לי שזה לא יהיה חיצוני ושטחי אלא ארגיש אהבה אמיתית בלב לכל יהודי , וארצה לעזור לכל אחד , עזור לי למצוא כיצד לזכות את הרבים ולהחזיר אנשים בתשובה, כי הרי זוהי הרחמנות האמיתית -לתת לכל היהודי דעת של קדושה ולהיטיב לו טובה נצחית!</span>

רות וידאל

New Member
קרבת ה'
אנא עזור לי להרגיש שאתה איתי , עזור לי להרגיש את השגחתך הנפלאה עלי ואת נוכותך בממשית איתי תמיד עוזר לי להרגיש שאתה קרוב אלי ....</span>

רות וידאל

New Member
לימוד תורה
עזור לי להבין , לזכור ולקיים מה שלמדתי , שאזכה למצוא מהו החלק המיוחד לי התורה , שאזכה ללמוד יותר במשך היום,
שאלמד לפניך בהתלהבות ובשמחה</span>

רות וידאל

New Member
לדוגמא בענייני שידוכים :
תן לנו בהירות לדעת אם אנחנו צריכים להתחתן , שלא נהיה מסונוורים ממעוברות רגשית , משיקולים לא ענייניים או מלחצים של אנשים מסביבינו ,

בהימנעות מעבירות לא מבקשים בהסתיינות של :"אולי אני טועה ", כי הרי אין שום ספק שרצון ה' הוא שלא נעשה רע לכן כזה חייבים לבקש בהחלטיות ובתחנונים , להתעקש ולצעוק לה' יתברך אינספור פעמים שנפסיק את ההרגלים הרעים שלנו ושלא נחטא עוד לעולם ,</span>

רות וידאל

New Member
רצונות קדושים
אנא תן בי רצונות קדושות , רצונות טובים וחזקים בעבודת ה' , שלא יתעורר בי שום רצון לעבו עבירה ,</span>

רות וידאל

New Member
כשקשה לדבר
"ה' שפתי תפתח , ופי יגיד תהילתך"
{לאדם מערבי לב , ומהי מענה לשון ", רבש"ע , כ"כ קשה לי לדבר לפניך , אני מרגיש כ"כ רחוק , כ"כ אילם , ,כ"כ אטום , אמנם הרבה דברים מציקים לי אבל אני לא מצליח לבטא אותם המילים ולהסביר את עצמי לפניך , ובכל זאת כאן אחכה ,כאן אמתין לך , יום יום אבוא לפגישה איתך ואנסה לפתוח את ליביב הפניך , וכשתראה אותי בא וחפץ בקרבתך יום אחר יום , בודאי גם תעזור לי לדבר אליך ולהרגיש את נוכחותך ,
אנא ה' , עזור לי לדבר אליך כדבר איש אל רעהו!
"מאין יבוא עזרי !"רק אתה יכול לעזור לי!
אבא !!!!
אני כ"כ אוהב אותך הבש"ע, הלואי שאצליח לדבר איתך כל היום...</span>

רות וידאל

New Member

תפילה למצבי לחץ
רבונו של עולם , עזור לי לזכור תמיד :מה התכלית מכל ענייני העולם הזה ?הרי כולנו רק אורחים כאן לזמן קצר , אז , גם אם התקופה עכשיו לחוצה ואני מרגיש שאני לא מספיק כולם ושהדברים לא מסתדרים כמו שרציתי , זכה אותי בזכרון של קדושה - שאתה עושה את כל המעשים , עזור לי אב הרחמן , לדעת שאתה מנהל את העולם והכל תללוי ברצון שלך ולא ביכולת שלי , כלן למד אותי שאם ארגיש כישלון - כי אתה עושה את הכל , והעיקר בחיים - זה לאו דוקא להצליח בתוכניות שלנו , אלא להתחזק תמיד בשמחה ובאמונה ,תעזור לי להפוך את התקופה הזאת למנוף לעילה בעבודת ה' ,תן לי בינה שדוקא ברגעים של לחץ וכל כך הרבה משימות אדע להפוך את המצב לאתגר נפלא עבורי :לא להתרחק ממך, לא ליפול בכעס או בעצבות אלא , מתוך דביקות של שמחה לשמור על קשר איתך , אני יודע ומאמין שהכל ממך , ושזה רק נסיון , אבל , אני אוכל לעמוד בנסיון הזה רק אם תעזור לי רבונו של עולם , רחם עלי ותן בי כוחות הנפש והגוף לפעול בזריזות ובמהירות אך לא מתוך לחץ , זכה אותי בחיוך של שמחה אמיתית באופן שאוכל להאיר פנים למשפחתי ולכל הסובבים אותי , בכל מצב , הרי כל מצב יכול להפוך לעבודת קודש , אם רק אזכור לדבר איתך ולהתפלל לפניך במילים פשוטות ,תוך כדי עשיה,
אנא ה' תן בליבי שקט נפשי ע"מ שאוכל לבטוח בך בלב שלם בלי לפחד :"מה יהיה", ואשען רק עליך , ואסמוך רק על רחמיך האינסופיים , ועל יכולתך הבלתי מוגבלת לעשות הכל , ועל אהבתך כלפי , ושלא יהיה לי שום ספק שאתה תמיד רוצה בטובתי , יהי רצון שתתן לי עיניים טובות ושכל ישר להבין מה אתה מרמז לי , ואצליח להרגיש את השגחתך הנפלאה עלי גם בדברים הקטנים , היומיומיים , ושאדע דוקא הרגעים אלו לאחוז חזק באמונה ולשמוח בקשר שלי איתך - למרות כל מה שמסביב,</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' כעס
רבש"ע:- , תעזור לי שלא אכעס עוד לעולם , ואקבל האהבה ובאמונה כל מה שיעשו נגד רצוני, מתוך ידיעה שאתה עושה את כל המעשים , וכל מה שקורה לי - זה אתה עושה , וזה ממש לטובתי אפילו שאני לא מבין איך ולמה ,

</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' מחשבות טובות
יהי רצון מלפניך שתמיד יהיו לי רק מחשבות טובות , שאהיה אופטימי ולא אסתכל במשקפיים שחורות על החיים , שלא אחשוב רע על אף אחד , שלא יהיו לי הרהורי עבירה אלא רק מחשבות של קדושה , שלא יהיו לי דיעות כוזבות ומחשבות מוטעות והשקפה לא נכונה , תן בי דעת תורה , עזור לי שאהיה מכוון לאמת !</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' רק ה' יודע
לפני החלטה חשובה , כדע שהבקשה תהיה מסויגת , כי הרי אני לא יודע אם היא באמת לטובתו,
רבש"ע , אם זה יעשה נחת רוח לפניך , תעזור לי להצליח בזה , ואם לא - תעזור לי שלא אעשה טעות ח"ו , תעזור לירבש"ע להחליט נכון , רבש"ע , רק אתה יודע תעלומות, רק אתה יודע את כל הנסתרות , רק אתה יודע מה טוב לי באמת , רק אתה יודע מה יוביל אותי אל התכלית האמיתית שלי , ומה יריחק אותי מהתיקון שלי, לכן , אם יש כאן משהוא שעלול להיות לרעתי ולהרחיק אותי מהדבר הטוב האמיתי ששייך לי, ולהרחיק אותי ממך, אנא- האר את עיני להחליט נכון, ועשה ברחמיך הרבים שהדבר הזה לא ייצא אל הפועל רבש"ע תציל אותי מטעויותי ! רבש"ע , תשלח לי עיצה טובה והדרכה נכונה !</span>

רות וידאל

New Member
תפילה לאישה על הצניעות

"אין הברכה שרויה אלא בדבר הסמוי מן העין "והרי רוצה שהברכה שלך תשרה בגופי ובנשמתי . לכן , רבונו של עולם , תעזור לי שתמיד יהיו מלבושיי כפי רצונך , שיהיו בגדיי הולמים לא רק את מצוות התורה , אלא גם את רוח התורה , שאשאף תמיד ללכת בשיא הצניעות, ולא אחפש פינות בהלכה על מנת למצוא לעצמי היתרים והקלות , שיהיה לבושי שקט ועדין , ולא אמשוך תשומת לב , שתמיד תיהיה התנהגותי אצילית ועדינה כשל בת מלך : ששפת הגוף שלי תשדר צניעות ,שהדיבור שלי יהיה ענייני ולא ארחיב את הדיבור עם אף גבר , אפילו בקשר עם גבר שיש צורך בדבר {כמו:רופא , מוכר וכיו"ב}, אדע לנהוג בצניעות כפי רצונך , אל רחום וחנון , תעזור לי שלא יכשלו בי בני אדם בגלל לבוש , דיבור או התנהגות לא צנועה שלי , שהרי לא רק הם יענשו על כך , אלא גם אני על שהחטאתי אותם , ואיך אוכל לעשות תשובה ולהתוודות על חטאים אלו... שהרי , איני יודעת את מי הפלתי בחטא, מי ראה אותי ומי חשב עלי ה' אל רחום וחנון, אני לא מסתפקת בצניעות חיצונית , אני מבקשת ממך , שתזכה אותי , ברחמיך , הרבים , בצניעות פנימית שתיהיה לי עזות של קדושה להתלבש תמיד כפי רצונך באמת , ולא נחת רוח , שלא יהיה בי שום רצון לתתקשט ולהרשים אנשים ואפילו נשים , שהרי הרצון הזה הוא מצד הגאוה ,
אבא שבשמיים , הרי הפריצות היא מרחיקה את האדם ממך ומרחיקה את השמירה מעלינו , שהרי במקום שאין צניעות , אין שכינה , אין קדושה ואין שמירה ,ולכן היצר מנסה בכל כוחו שנקל ראשנו בהלכות צניעות , אבל , את מעל כל תעלולי היצר ! פתח ליבי ולהתנהג תמיד בצניעות.</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' יישוב הדעת
רבונו של עולם , יהי רצון מלפניך שאעשה כל דבר ביישוב הדעת וברגיעה ולא באימפולסיביות הגורמת לי לטעויות , שאזכה להתבונן בכל דבר במתינות ולא ייעלמו ממני פרטים חשובים , זכה אותי בראייה עמוקה ובנשימות עמוקות , יהי רצון מלפניך שתמיד אהיה בשלווה פנימית ולא אכנס למתח, ללחץ , לפחד או לכעס , לא עם משפחתי , לא חברי לעבודה ולא בשום מצב שבעולם ,</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' התקשרות
הריני מקשר עצמי לכל הצדיקים האמיתיים שבדורנו {ובפרט לרב ...}
ולכ הצדיקים האמיתיים מדורות קודמים ובפרט לאברהם ,יצחק , יעקב ,משה , אהרון , יוסף, דוד , אליהו הנביא, השב"י, האריז"ל , הרמח"ל , הבעש"ט , ר' נחמן מברסלב {וכן ....}</span>

רות וידאל

New Member

לדבר עם ה' פה קדוש
אנא תן לי פה קדוש , שייכנס לפי רק אוכל כשר, שלא אדבר דיבורים אסורים של שקר, חנופה וניבול פה , עזור לי שלא אכשל בלשון הרע ורכילות , שלא אדבר דיבורים אסורים , שתמיד אדבר דיבורים קדושים , דיבורים טהורים - דברי תורה ותפילה , עזור לי לתת תמיד עיצות טובות ולא להכשיל אף אחד בעיצה לא טובה,</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' עיניים קדושות
אנא תן לי עיניים קדושות , שאזכה לשמירת העיניים כראוי , שלא אראה דברים לא צנועים או אלימות , שאזכה להסתכל כל היום אותיות התורה והתפילה , שאזכה לראות פניהם של צדיקים,</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' לפני כל חג
עזור לי ה' יתברך לקיים את כל מצוות החג כראוי ובהתלהבות של שמחה, שנזכה לאורו הרוחני של החג ולכל ההשפעות הקדושות שלו , שנזכה להרגיש את הקדושה של החג,</span>

רות וידאל

New Member
לדבר עם ה' אזנים קדושות
אנא תן לי אזנים קדושות , שלא אשמע שום דיבורים אסורים ודיבורים בטלים , עזור לי לשמוע שיעור תורה ,
יהיה רצון שאשמע לעצות הצדיקים ולא אהיה חכמולוג....</span>

רות וידאל

New Member

לדבר עם ה' אכילה
הריני מוכן ומזומן לאכול לשם שמיים , והריני מכוין באכילתי לא לשם תאוות גופי חו"ו , אלא כדי להיות בריא ושמח לעבודת ה' וכדי לברר ולהעלות ניצוצות הקדושה אשר באוכל ,</span>

חלק עליון