• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

יום הולדת לרבנו הקדוש !!!!!א' ניסן!!!

רות וידאל

New Member
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'><span style='color:green'>בס"ד

יום הולדת לרבנו הקדוש !!!!!א' ניסן!!! elzam002 elzam030ang elzam002 elzam002 elzam001

בראש חודש ניסן שנת תקל"ב ירדה נשמתו של רבינו נחמן לעולם, בעיר מז'בוז' בביתו של הבעש"ט, שם נולד להוריו הקדושים רבי שמחה בן רבי נחמן מהורדנקא תלמיד הבעש"ט, ולאימו מרת פיגא בת הצדקת אדל בתו של הבעש"ט הקדוש.
אם רבינו מרת פיגא היתה מפורסמת בצדקותה ובמדרגותיה, ממש כאחת הנביאות, עד שהיתה נקראת בפי צדיקי הדור "פיגא הנביאה", והיתה רגילה לראות בחלום ובהקיץ את סבה הבעש"ט וכן את יתר אבותיה הקדושים.
כבר מינקותו הפליא את כל רואיו, ברוב הקדושה והטהרה שאפפה אותו, ומסופר כי פעם אחת עוד בהיותו תינוק בעריסה, נצרכה אמו לינסוע מחוץ לעיר, והפקידה אותו בידי הרב הקדוש רבי חיים מקראסנע זיע"א תלמיד הבעש"ט, ובקשה ממנו כי יפקח עיניו וישגיח עליו. בשובה לביתה, אמר לה רבי חיים, יכולה את להיות סמוכה ובטוחה כי קיימתי את בקשתך היטב, כי ויתרתי על אמירת תיקון חצות שלי, למען תינוק קדוש זה, כי ישבתי לצדו מבלי יכולת להזיז את עיני ממנו.
מקצת מעבודותיו הנוראות בימי ילדותו נרשמו בספריו הקדושים שבחי הר"ן, חיי מוהר"ן, שנערכו בידי תלמידו מורינו רבי נתן זיע"א שם כתב את הדברים שהיו מפורסמים אז בפי כל.
נזכה כולנו לשנים מתוקנות עם משיח צדקנו במהרה בימינו אמן כן יהי רצון

elzam002 הקדוש ברוך הוא אנחנו אוהבים אותך elzam002

כל אחד ואחד יש לו מקום אצלי בליבי"

"השם יתברך נתן לי זאת במתנה שאני יודע מה הוא ראש השנה"
"אני נהר המטהר מכל הכתמים"

"אני יכול להראות ללמדן הגדול שבגדולים
שעדיין אינו יכול ללמוד וכן אני יכול להראות לקטנים שהם קורבים מאוד לה´ יתברך ולתורה."

"האש שלי תוקד עד ביאת המשיח"

כתובות אינטרנט נילוות:
יום הולדת לרבנו הקדוש !!!!!א´ ניסן!!!

כתובות אינטרנט נילוות:
יום הולדת לרבנו הקדוש !!!!!א´ ניסן!!!</span>

<a href='http://777777777.goop.co.il/Web/SiteHomePage.aspx' target='_blank'>http://777777777.goop.co.il/Web/SiteHomePage.aspx</a></span>

<span style='color:purple'>אשרינו מה טוב חלקנו
שזכינו להתקרב לרבנו elzam002
נחל נובע מקור חכמה
רבנו האור הקדוש
רבי נ=ח=מ=ן מברסלב זיע"א</span>

חלק עליון