• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

נתבקשתי למסור ....

אש שלי

New Member
<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>נתבקשתי למסור ולבקש מכולם , וגם להפיץ הלאה,שמתחילים כבר עכשיו בקריאת תהילים ללא הפסק ובמיוחד להתרכז בתפילה מיוחדת לשלום חיילי צה"ל - שילכו לשלום ויחזרו בשלום.</span>

<span style='font-size:14pt;line-height:100%'>אל-נקמות יהוה אל נקמות הופיע הנשא שפט הארץ השב גמול על-גאים עד-מתי רשעים יהוה עד-מתי רשעים יעלזו יביעו ידברו עתק יתאמרו כל-פעלי און עמך יהוה ידכאו ונחלתך יענו אלמנה וגר יהרגו ויתומים ירצחו ויאמרו לא יראה-יה ולא-יבין אלהי יעקב בינו בערים בעם וכסילים מתי תשכילו הנטע אזן הלא ישמע אם-יצר עין הלא יביט היסר גוים הלא יוכיח המלמד אדם דעת יהוה ידע מחשבות אדם כי-המה הבל אשרי הגבר אשר-תיסרנו יה ומתורתך תלמדנו להשקיט לו מימי רע עד יכרה לרשע שחת כי לא-יטש יהוה עמו ונחלתו לא יעזב כי-עד-צדק ישוב משפט ואחריו כל-ישרי-לב מי-יקום לי עם-מרעים מי-יתיצב לי עם-פעלי און לולי יהוה עזרתה לי כמעט שכנה דומה נפשי אם-אמרתי מטה רגלי חסדך יהוה יסעדני ברב שרעפי בקרבי תנחומיך ישעשעו נפשי היחברך כסא הוות יצר עמל עלי-חק יגודו על-נפש צדיק ודם נקי ירשיעו ויהי יהוה לי למשגב ואלהי לצור מחסי וישב עליהם את אונם וברעתם יצמיתם יצמיתם יהוה אלהינו </span>

חלק עליון