מאמרים וראיונות

דוד רועה נאמן ג'

אמרות חז"ל ומשלים | הרב שלום ארוש | ג' כסלו התשע"ו | 2176 | 0 | |

דוד רועה נאמן ג'

דוד רועה נאמן - חלק ג'

דוד היה יפה עיניים וטוב רואי בלבד. היו לו עיניים טובות, כי היה רואה רק את הטוב בכל אחד. הוא היה מביט רק בטוב וביופי של הבריות, והיה רואה את יופיין של כל הנשמות. תמיד חיפש לראות רק את הטוב שבכל אדם, וכך ראה גם באחים שלו, שיש בהם רק טוב כמו כולם לכן, זכה להיות דוד מלך המשיח. כי זו היא תכונתו – רק בטוב להשגיח.
 
כשההורים חזרו וראו את הבית נקי ומסודר, הם שיבחו אותו ואמרו: "איזה ילד מוכשר! כל הכבוד לדוד הילד הטוב והתמים, שעוזר תמיד בבית ומשמח את ההורים".
 
האחים של דוד עמדו בצד והתביישו. הם הבינו שהיצר הרע גרם להם שיטעו. הם ראו שדוד עשה מעשה טוב ונפלא, לכן, פנו אליו וביקשו סליחה. דוד חייך ואמר: "זה בסדר, שמחתי לנקות. אני מודה להשם שזיכה אותי במצוות".
 
אבל זה לא סוף הסיפור ילדים יקרים.
 
כאשר דוד התבונן וראה שזה מה שקרה, עמד והודה לקדוש-ברוך-הוא על העזרה. הוא ביקש מהשם שיזכה אותו להעביר על מידותיו, שיוותר כשפוגעים בו ולא יכעס עוד מעכשיו.
 
"זכה אותי, אבא, שאוהב את כולם. שאהיה תמיד סולח ומוחל למי שמצער אותי ומזלזל. תן לי, בורא עולם, להאמין רק בך, תן לי להבין שאלו רק השליחים שלך. שכל מה שקורה לי, גם אם זה לא כל כך נעים, בא רק כדי לתרגל אותי להאמין באלוקים".
 
כך התפלל דוד עוד מקטנותו, ותפילותיו עזרו לו בהמשך דרכו. הן עזרו לו שימחל על כבודו, שלא יכעס כשמישהו מעליב אותו. כי התפילות של האדם מלוות אותו תמיד, הן שומרות עליו בדרך מכל דבר מפחיד. ודוד, שהתפלל כל ימי חייו ממש מקטנותו, ראה שהתפילות שלו ממש שמרו אותו!
 
כשדוד גדל והיה למלך על כל ישראל, הוא עמד בניסיון גדול מאוד בזכות שהתפלל. יום אחד, כשהלך דוד עם הצבא, בא לקראתו שמעי בן גרא. הוא קילל את דוד קללה נמרצת בחוצפה גדולה. היה זה מעשה איום ונורא! זלזול גדול בכבודו של מלך ישראל. ושר צבאו של דוד, אבישי בן צוריה, עמד והסתכל. הוא פנה לדוד המלך ואמר בתקיפות: "כבוד המלך, יש להרוג אותו מיד ועכשיו. תן לי רשות!".
 
אבל דוד לא הרשה, ואמר: "השם רצה שכך יהיה, מאת השם הוא הדבר. השם רוצה שהוא יקלל ושאני לא אכעס עליו. אז אני מקבל את זה באהבה. אני בכלל לא עצוב עכשיו. אולי השם יראה שהוא פוגע בי ומעליב אותי, ובזכות זה שאני מוחל ולא כועס הוא יעזור לי".
 
ובאמת, בזכות שדוד עמד בניסיון של אמונה, והאמין שהכל מאת השם ולטובה, בזכות שדוד הבין ששמעי בן גרא הוא רק שליח של השם ללמד אותו אמונה, יצאה בת קול משמים והכריזה בכל העולמות, שדוד יזכה בכפלי כפליים. דוד יזכה להיות הרגל הרביעית במרכבה של השם יתברך, שהיא מאוד חשובה.
 
להשם יתברך יש מרכבה גדולה וקדושה בשמים, שאי אפשר לראות אותה סתם כך בעיניים. זוהי מרכבה רוחנית נפלאה ונוראה, בעלת אינסוף צבעים, והיא רק עולה ועולה. למרכבה הזאת היו פעם רק שלוש רגליים, אלו האבות הקדושים שלנו שבשמים – אברהם, יצחק ויעקב, שזכו להיות במרכבה. ועכשיו, גם דוד זכה להיות רגל רביעית בה, מכיוון שדוד עמד בניסיון ולא כעס כלל. הוא רק מחל ולא ניצל את מעמדו כמלך ישראל, הוא לא הרג את שמעי בן גרא, רק אמר "אני סולח ומוחל".
 
דוד הודה להשם יתברך שזיכה אותו לעמוד בניסיון הזה כך. "תודה רבה לך בורא עולם, שנתת לי את הכוח הגדול לעמוד בניסיון הקשה ואת הצער לסבול. זכה אותי השם תמיד רק לשמח אותך, שתמיד אמחל ואסלח לכולם, שאהיה מלך טוב ומוצלח תמיד בשביל העם. שאזכה תמיד להתפלל".
 
חשוב לדעת!
כשדוד גדל ונהיה מלך על כל ישראל, הוא אף פעם לא הפסיק להתפלל. ההיפך, הוא התחזק עוד ועוד בכוח התפילה וחלק מתפילותיו נכתבו בספר הנפלא – התהלים הקדוש, ממנו זוכים כל העולם להתפלל ולומר שבחים והודאות, תפילות ובקשות לבורא העולם בכל המקומות ובכל השפות! ולכל זה זכה עוד מילדותו, כשהרבה להתפלל ולדבר עם בוראו. כל דבר ביקש בעזרת התפילה, והשם יתברך שמח בו שמחה גדולה.

השם הפך אותו לדמות נפלאה, שמאירה את כל העולם באור של התפילה האישית לבורא עולם, שכולם ידברו עם השם ויספרו לו את כל מה שיש להם בליבם. כך מלמד אותנו דוד המלך.

פשוט תאמרו: "בורא עולם, אבא רחמן, עזור לי, רחם עלי, שמור עלי כל הזמן. תן לי בחסדיך דיבורים של תפילה, רצונות טובים רק לדבר איתך. זכה אותי לבקש ממך כל דבר, שאבטח בך ושאדע שאתה תמיד איתי. תודה רבה לך השם הטוב והנפלא. ואני תפילתי לך השם עת רצון, אלוקים ברוב חסדך, ענני באמת ישעך..."

 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר שלנו? שלחו אלינו את המאמר ובמידה ויימצא מתאים אנו נפרסם אותו - לשליחת מאמר לחצו כאן

תגובות הגולשיםאתר של שמחה
עמוד הבית
דברי הרב אברהם ס. ציון נ"יספר הרב דבש מסלעליקוטי מוהר"ן בשפה ברורהדרושים מתנדבים לאתריצירת קשרתמיכה באתרהיה שותף להפצת האתרשיעורי הרב ברצף (אודיו)לוח שנה עברי / לועזימספרי טלפון ומידע חשובRSS
רדיו קול הנחללוח שידוריםתוכניות מוקלטותהאזנה בטלפון 077-2218-148אפליקצייה בAppStoreאפליקצייה בGooglePlayחדשות מוסיקה יהודית
היכרויות לציבור הדתיהרשמה לאתר בחינםמצאו זיווג באתרתמיכה באתרמאמרים משפחה וזוגיותפורום משפחה וזוגיות
חסידות ברסלבפרשת השבועחגים ומועדיםמשפחה וזוגיותטיפים ועצותאמונה והשקפהנקודות טובותתורה ומצוותסיפורים מהחייםפגוש את הרב הילולת הצדיקיםאמרות חז"ל ומשליםמוסיקה יהודיתאומן ראש השנהגולשים כותביםסיפורי ישועות - הצדיק מיבניאל זצ"ל
תורה נביאים כתוביםפרשות השבוע (בתנ"ך)תהיליםפרקי אבותקיצור שולחן ערוך (ליוצאי אשכנז)שמירת הלשון - החפץ חייםתפילות וסגולות
ליקוטי מוהר"ןליקוטי מוהר''ן תנינאקיצור ליקוטי מוהר''ן השלםקיצור ליקוטי מוהר''ן השלם תנינאליקוטי תפילותסיפורי מעשיותליקוטי עצותשיחות הר"ןספר המידותשמות הצדיקיםמשיבת נפש
כל הפורומיםפורום שאלות לרב אברהם ציון נ"יפורום חסידות ברסלבפורום דברי תורהפורום דברי שמחהפורום משפחה וזוגיותפורום חדשות מוסיקה יהודיתפורום חדשות ואקטואליה
תהילים יומישידור ישיר - אומןגלריית תמונותיארצייט יומיהדף היומי מזג האוויר