מאמרים וראיונות

שלח לנו ברכה משמים

גולשים כותבים | הלנה פרץ | ל' סיון התשע"ה | 2317 | 1 | |

שלח לנו ברכה משמים

ימים קשים כבשה קטנה זקוקה לעשב רענן שיחזק את עצמותיה. עשב ירקרק הצומח מתאווה למי גשמים. מביט היוגב לשמים אין ענן איפה הגשם נכסף? ממאן לרדת.
האדם צריך לשאוף לרוחניות אבל מה, ללא גשמיות קשה להתעלות.
מה יותר גשמי מגשם. מים אילו חיים. השם ברא שמים וארץ הבדיל בין מים למים ונטע חוקים בזה העולם.

מתגלגלות להן טיפות זעירות מהמרומים . רגע הן נוזל בקור הופכות למוצק לבן בחום מתאדות ושוב עולות מעלה מעלה בטמפרטורה הנכונה תרדנה שוב לאדמה.

לזה יקרה מחזור המים בטבע:

ראשיתו של המחזור בקרני השמש הפוגעות במים ומחממות אותם. אנרגיית השמש הנאגרת במי הים או במקווי המים ביבשה מאפשרת את שבירת הקשרים שבין מולקולות המים הנחוצה להתאדותם. אדי המים העולים למעלה מתקררים ומתעבים ויוצרים עננים. אלו נישאים עם הרוחות אל היבשה ומורידים שם גשמים. כ 35% ממי הגשמים היורדים על פני היבשות מקורם במים המתאדים מן האוקיינוסים. המים המתאדים מהאוקיינוסים וממקווי המים המתוקים חוזרים אליהם בצורה של משקעים, נהרות ומי תהום.
המעבר של מים ממצב צבירה אחד לאחר כרוך בקליטה של אנרגיה או בשחרורה. למשל, בעת ההתאדות של מי הים או בעת שקרחונים נמסים נקלטת אנרגיה. אנרגיה זהה נפלטת, כאשר אדי המים שבאוויר מתעבים, או כאשר מי הים קופאים מרכיבי ההידרוספרה השונים נמצאים בכל שלושת מצבי הצבירה - מוצק, נוזל וגז. מרכיבים אלה קשורים זה בזה, והם מחליפים ביניהם חומר ואנרגיה באופן מתמיד. כך, מתקיים מעבר ממצב צבירה אחד לאחר: קרחונים נמסים, מים מתאדים או קופאים ואדי מים מתעבים. זהו מחזור המים בטבע הנקרא גם המחזור ההידרולוגי.
מי מכוון כל אלו . מי קובע מתי והיכן תרדנה הטיפות ותרוונה את יושבי האדמה?
בלי מטר אין כוח לאדמה להוציא שום צמח. הגשם מחזק את יסודות הארץ. הגשמים מביאים בריאות הגוף בגלל שהם מטהרים את האוויר.
חובה עלינו להתפלל לירידת הגשמים ולברך את השם שמוריד גשמים בעיתם. הורדת הגשם דומה לתחיית המתים בע"ה שהוא מאיתו יתברך. מפתח הגשמים ומפתח תחיית המתים הוא בידו יתברך. גדול יום הגשם כיום בו נתנה התורה. כשם שהתורה נותנת חיים לנפש הגשם נותן חיים לגוף.
הגשמים נעצרים בגלל ששה עוונות: לשון הרע, עזות פנים, ביטול תורה, גזל והפסקת הצדקה.
"ועצר את השמים ולא יהיה מטר".
אם בחוקותי תלכו...
זה שנאמר נתתי מטר ארצכם בעיתו פרושו כי הגשם ירד במקום המתאים ובזמן המתאים ובכמות המתאימה וכל זו אחרי שיחזרו בתשובה באמת. מהו הזמן המתאים שלא יהיה לאנשים טורח כמו גשם שיורד בלילה כאשר האנשים לא מהלכים בחוץ ולא יצטרכו לסבול מרטיבות וקור. גשם היורד אחרי הזריעה כדי לגרום החדרת הזרע בקרקע. גשם שיורד במתינות ולא גשם סוחף השוטף את השדות וגורם נזקים. הגשם זה החיים וירד אם נקיים מצוות.
באמת למה אנו יודעים את כל הנוסחאות ואת כל המשפטים ולא דבקים בחוקים שהרי לטובתינו הם. התורה תורת חיים ניתנה לנו כדי שנחיה הכי טוב שאפשר. מובטחת לנו ברכה והצלחה במעשה ידינו. כל מי שעיניו בראש יבין כי אין דרך אחרת. אין ברירה. ישנן הרבה דרכים והרבה שיטות אבל השיטה הנכונה והיחידה לחיים נכונים ומוצלחים זו דרך על פי התורה הקדושה.

כל הברואים זקוקים למים כי בלעדיהם אין חיים על פני האדמה. המים הם חומר חיוני לקיומן של

כל צורות החיים הידועות. בעלי החיים והצמחים זקוקים למים לצורך קיום מחזור החיים שלהם.

אחת הגזירות הקשות זו הבצורת. בעבר ניסו על מיני פעלולים פזרו יודיד כסף מעל העננים לזרז

כמויות מים שיפלו מלמעלה. זהו נגמרו כל ההמצאות ובלי מים מהריבונו של עולם קשה מאד.

תפילות רבות תעניות וסיגופים שגזרו חכמים כדי לקדם את הנושא עזרו בעבר. השם שמע

לתחינותיהם והוריד גשמי ברכה.

אנו מתפללים אולי לא מספיק בכוונה או שהעיקוב בגלל מעשינו. כך או כך מים נותנים חיים לכל

היקום. המים מהווים את רוב המסה של רוב היצורים החיים, וממלאים תפקידים רבים בגופם.

התפקידים העיקריים הם שימוש כנוזל תוך-תאי (ציטופלזמה) וכמרכיבו העיקרי של הדם , אך
המים נחוצים גם לתפקידים משניים רבים אחרים, כגון ניקוי הגוף. כל תא חי זקוק לכמות מסוימת של מים כדי להתקיים. יצורים מסוימים מפיקים את הגזים הנחוצים לנשימתם מתוך המים.
מלבד השימושים הפנים-גופניים עושים יצורים שונים שימוש במים למטרות חוץ-גופניות שונות. הדוגמה העיקרית לשימוש זה היא משמעות המים כסביבת חיים עבור החיים הימיים: דגים צמחי מים וכו'. דוגמאות אחרות הן השימוש במים כסביבה להטלת ביצים, כמקור מזון וכחיץ כנגד טורפים. את המים משיגים היצורים החיים באופנים שונים. בעלי החיים סופגים מים בגופם בעיקר באמצעות שתיה , בעוד הצמחים יונקים את רוב מימיהם בעזרת שורשיהם.
כמויות המים מתדלדלות מקורות המים המצויים ברשותינו כמו האגמים מתיבשים מהשמש ומחלחלים לאדמה. הדוגמא הטובה והעצובה היא הכנרת אשר המפלס שלה יורד עם השנים ומצבה בכי רע.
בארצות העולם השלישי למיליארדים של בני אדם - רוב אוכלוסיית העולם - אין גישה למים נקיים. המחסור החמור במים אינו מאפשר לתושבי אזורים אלו לשתות מספיק ולשמור על היגיינה, דבר שמגביר את התחלואה. אחרים משתמשים במקורות מים מזוהמים, דבר שאף הוא גורם לתחלואה; רוב מוחלט של המקרים של כמה מחלות הנפוצות בעולם השלישי, נגרם ממים מזוהמים.

חובה עלינו לעשות כל השתדלות להרים עיננו לאבא שבשמים שיציל אותנו וישלח לנו גשמי ברכה.
דוחקים אותנו שנזעק . מעמידים אותנו בניסיון ואנו חייבים לתת על זה את דעתנו כי רק הוא יתברך אצלו הכוחות כולם יציל אותנו כרחם אב על בנים והלוואי תתקיים התפילה וברכה תשלח ממקור הברכות כולן.
המים הם מקור ברכה ונותנים חיים לאדם ולכל אשר לו, כאשר האדם נוהג כראוי. השם גומל להולכים בדרך הטובה - "והורדתי הגשם בעתו, גשמי ברכה יהיו".
 

להתגשמות התפילה בפרנסה ובבריאות לכל עם ישראל.
לכל בני משפחתי ולילדי ובכלל אלה לדוד בן אסתר, רחל בת אסתר.
הלנה פרץ - כסלו תשס"ט

מעוניינים לפרסם מאמר באתר שלנו? שלחו אלינו את המאמר ובמידה ויימצא מתאים אנו נפרסם אותו - לשליחת מאמר לחצו כאן

תגובות הגולשים1. איזה יופי !
מאת: נעמה :) | 30.04.2009 | 20:44:21

איזה יופי!! תודה שהסברת ככ יפה וברור.

אתר של שמחה
עמוד הבית
דברי הרב אברהם ס. ציון נ"יספר הרב דבש מסלעליקוטי מוהר"ן בשפה ברורהדרושים מתנדבים לאתריצירת קשרתמיכה באתרהיה שותף להפצת האתרשיעורי הרב ברצף (אודיו)לוח שנה עברי / לועזימספרי טלפון ומידע חשובRSS
רדיו קול הנחללוח שידוריםתוכניות מוקלטותהאזנה בטלפון 077-2218-148אפליקצייה בAppStoreאפליקצייה בGooglePlayחדשות מוסיקה יהודית
היכרויות לציבור הדתיהרשמה לאתר בחינםמצאו זיווג באתרתמיכה באתרמאמרים משפחה וזוגיותפורום משפחה וזוגיות
חסידות ברסלבפרשת השבועחגים ומועדיםמשפחה וזוגיותטיפים ועצותאמונה והשקפהנקודות טובותתורה ומצוותסיפורים מהחייםפגוש את הרב הילולת הצדיקיםאמרות חז"ל ומשליםמוסיקה יהודיתאומן ראש השנהגולשים כותביםסיפורי ישועות - הצדיק מיבניאל זצ"ל
תורה נביאים כתוביםפרשות השבוע (בתנ"ך)תהיליםפרקי אבותקיצור שולחן ערוך (ליוצאי אשכנז)שמירת הלשון - החפץ חייםתפילות וסגולות
ליקוטי מוהר"ןליקוטי מוהר''ן תנינאקיצור ליקוטי מוהר''ן השלםקיצור ליקוטי מוהר''ן השלם תנינאליקוטי תפילותסיפורי מעשיותליקוטי עצותשיחות הר"ןספר המידותשמות הצדיקיםמשיבת נפש
כל הפורומיםפורום שאלות לרב אברהם ציון נ"יפורום חסידות ברסלבפורום דברי תורהפורום דברי שמחהפורום משפחה וזוגיותפורום חדשות מוסיקה יהודיתפורום חדשות ואקטואליה
תהילים יומישידור ישיר - אומןגלריית תמונותיארצייט יומיהדף היומי מזג האוויר