מאמרים וראיונות

מתפארים בך

נקודות טובות | גלעד אברהמי | ד' טבת התשע"ו | 4008 | 0 | |

מתפארים בך

צריך לדעת שהשם יתברך מתפאר אפילו עם הקל שבקלים שבישראל

אפילו פושעי ישראל כל זמן ששם ישראל נקרא עליו יש בו התפארות פרטית שהשם יתברך מתפאר עימו.

על כן אסור לאדם ליאש עצמו מהשם יתברך אפילו אם קלקל ופגם הרבה מאוד חס-ושלום כי עדין לא פסק חביבות השם יתברך מימנו כנ"ל, ועל כן עדין יכול לשוב לשם יתברך והעיקר הוא על-ידי אנשי אמת שהם יכולים לימצוא גם הטוב וההיתפארות שיש אפילו בגרוע שבגרועים ולהשיב הכול לשם יתברך.

רבי נחמן אומר שיש להשם התפארות פרטית מכל יהודי לא משנה מה הוא אפילו פושע ישראל יש לשם התפארות פרטית שיש רק בו, ועליו להיתחזק בזה שהשם אוהב אותו כדי לא ליפול בדעתו או אמונתו בהשם ולדבר אם השם ולספר לו מה עובר עליו כדי שיעזור לו ולמצוא בעצמו איזה נקודה טובה. הנקודה הזאת היא המעשים הטובים איך יכול להיות שאין לנו איזה משהו טוב כמו שמחת חתן וכלה או שעזרנו למשהו או בפרט בזה שאנחנו יהודים ילדיו של הקדוש ברוך הוא בפרט זה ראוי לנו לשמוח שזה נקודה גבוהה מהכול שאין כמוה על כן אסור לו לייאש עצמו רק לחזק ולדבר בינו לבין קונו ולהסביר מה עובר עלינו.

יבוא השואל ישאל למה הרי השם יודע הכול מהתחלה ועד הסוף כי השם אוהב לישמוע אותנו יש לו מי זה שעשוע הרי גם האבות שלנו היו להם זכויות לקבל דברים בלי תפילה אבל נענו רק אחרי תחנונים, ומשה רבנו נענה גם אחרי התפילה למרות כל הזכויות שהיו לו. 

כמו שכתוב מסכת ברכות פרק חמישי בתחילת הדף אמר רבי אלעזר גדולה התפילה ממעשים טובים מפרש רש"י שאין לאדם מעשים יותר טובים ממשה רבנו ואיך הוא נענה רק על ידי התפילה רק לדבר אם השם להודות לו ותראו ישועות!

אני רוצה לסיום לספר משהו על התפילה שאפילו אותי זה חזק יש לי חבר ממש טוב שיש לו פחד גבהים ממש חזק שאפילו על סולם או גשר קשה לו לעלות בגלל הפחד שהוא מתחיל להזיע מהפחד בידיים אז על מטוס בטוח הוא לא יכול לעלות נכון אז אותו חבר התפלל להשם שהוא רוצה ללכת לאומן אבל הוא לא יכול כי יש לו פחד גבהים מהטיסה...הוא ביקש עזרה מהשם שיעזור לו.

הוא התפלל שש שעות רצוף על זה אחרי זה עוד כמה פעמים גם על הכסף כי לא היה לו גם כסף ואז עוד פעם שבוע שבועיים לפניי אם אני זוכר טוב טוב התפלל שוב שש שעות רצוף על הפחד, וגם ביקש מהצדיק שיתפלל עליו שם למעלה על זה.

הוא דיבר עם חבר ובסוף גם הודה להשם שהוא לא הולך כי ככה הוא רוצה, וזה הכי טוב בשבילו אם לא ילך, ואמר ככה תודה אבא שזיכתה אותי לרצות ליכסוף להתפלל על זה, אבל אם אני לא הולך גם טוב גם זה לטובה.

עלה לבית לנוח שוב הודה להשם יתברך, ואמר הלוואי וכן היה הולך. הוא רצה לנוח ואז חבר שלו צלצל אליו ואמר לו יש לך כרטיס לאומן תבוא למטה אני יביא לך את דף שתלך לשדה התעופה שם יביאו לך כרטיס! הוא ירד למטה לקח את הטופס הודה להשם.

הגיע היום הגדול יום הטיסה הכול עבר הבדיקות מה שהיה צריך ובדיוטי פרי מי שמכיר יש בסוף פינת עישון איפה שמחכים למטוס הוא ראה מטוס עומד להמריא.... והוא נבהל ממש, פשוט רצה ללכת הביתה חזרה, ואז אמר לא! אני נשאר! הוא דיבר אם השם וביקש עזרה מהצדיק שיתפלל עליו הוא עלה למטוס מתיי שהמטוס המריא הוא ראה שניה שתיים לבן רק לבן, ואז עבר לו ישתבח שמו לעד.

אתם יודעים מה?! הוא לא פחד כל הטיסה שהוא אפילו הסתובב במטוס בכיף, בנחת. בחזור זה היה בשעות היום הוא עלה למטוס ואיך שהוא המריא הוא לא פחד בכלל רק עמד להניח תפילין ראה מהחלון בטעות את הקרקע שזה היה כמו נקודה ממש קטנה ניבהל לרגע ואז עבר לו הפחד.

השם העביר לו בשניה את פחד שאפילו במהלך הטיסה היסתכל על העננים ובנחיתה הסתכל על השמיים, למרות שהוא עדיין פוחד, יש לו עדיין פחד גבהים, אבל תראו איך תפילה משנה הכול.

גם אתם תבקשו מהצדיקים להיתפלל עליכם, ותראה נפלאות ה'!

מקווה שהיתחזקתם מדברי הצדיק כי אני רק שליח.

מעוניינים לפרסם מאמר באתר שלנו? שלחו אלינו את המאמר ובמידה ויימצא מתאים אנו נפרסם אותו - לשליחת מאמר לחצו כאן

תגובות הגולשיםאתר של שמחה
עמוד הבית
אודותדרושים מתנדבים לאתריצירת קשרלוח שנה עברי / לועזי
רדיו קול הנחללוח שידוריםתוכניות מוקלטותהאזנה בטלפון 077-2218-148אפליקצייה בAppStoreאפליקצייה בGooglePlayחדשות מוסיקה יהודית
היכרויות לציבור הדתיהרשמה לאתר בחינםמצאו זיווג באתרתמיכה באתרמאמרים משפחה וזוגיותפורום משפחה וזוגיות
חסידות ברסלבפרשת השבועחגים ומועדיםמשפחה וזוגיותטיפים ועצותאמונה והשקפהנקודות טובותתורה ומצוותסיפורים מהחייםפגוש את הרב הילולת הצדיקיםאמרות חז"ל ומשליםמוסיקה יהודיתאומן ראש השנהגולשים כותביםסיפורי ישועות - הצדיק מיבניאל זצ"ל
תורה נביאים כתוביםפרשות השבוע (בתנ"ך)תהיליםפרקי אבותקיצור שולחן ערוך (ליוצאי אשכנז)שמירת הלשון - החפץ חייםתפילות וסגולות
ליקוטי מוהר"ןליקוטי מוהר''ן תנינאקיצור ליקוטי מוהר''ן השלםקיצור ליקוטי מוהר''ן השלם תנינאליקוטי תפילותסיפורי מעשיותליקוטי עצותשיחות הר"ןספר המידותשמות הצדיקיםמשיבת נפש
כל הפורומיםפורום שאלות לרב אברהם ציון נ"יפורום חסידות ברסלבפורום דברי תורהפורום דברי שמחהפורום משפחה וזוגיותפורום חדשות מוסיקה יהודיתפורום חדשות ואקטואליה
תהילים יומישידור ישיר - אומןגלריית תמונותיארצייט יומיהדף היומי מזג האוויר