מאמרים וראיונות

ראיון עם הזמר משה הגדול

מוסיקה יהודית | מערכת האתר | ל' סיון התשע"ה | 2812 | 0 | |

ראיון עם הזמר משה הגדול

מידע כללי:
השם המקורי זה משה צבי בראונר.
בן 31 נשוי +2
גר בבני ברק, לפני זה בהוד השרון.
גדלתי במשפחה של 15 אחים ואחיות, כיום עובד במשק ירקות אורגני.


הראיון המלא:

מאיפה הגיע השם משה צבי "הגדול" ?
הרב אמר לי לקרוא : "משה צבי הגדול", הכוונה לא גדול מבחינת כבוד, באמת אני אדם גדול.
(משה הוא לא בחור קטן, מתנוסס לגובה של 1.93 מ').

מתי בפעם הראשונה חשבת להיות זמר?
זה לא ככה, לא החלטתי להיות זמר.
התחלתי להתעסק עם מוזיקה לפני 8 שנים, אז נסעתי בפעם הראשונה לאומן, זה היה חודש לפני שהתחתנתי, היה לי משבר אישי, אפשר להגיד שרבנו הוציא אותי מזה, באותו ראש השנה כתבתי את השיר הראשון שלי : "אין ייאוש בעולם כלל", שמדבר על המשבר שלי, לאחר מכן שהרב שלי שמע את השיר הוא עודד אותי להמשיך לכתוב ולהלחין, וככה כתבתי עוד הרבה שירים.
תמיד היה לי בראש דמיון אם אני יכול להיות זמר, אבל לא עשיתי שום דבר פרקטי בעניין.
גם ידעתי שאני לא יחצן גדול שאני יכול לדחוף את עצמי, ולכן השארתי את הכל לשם יתברך, שאם הקדוש ברוך הוא ירצה אז הדיסקים יצאו.

איך בעצם יצא הדיסק?
עם הזמן הצטברו הרבה שירים והמון "חברה" במעגל הקרוב אהבו, וכולם אמרו : "מתי אתה מוציא דיסק?", אני תמיד חיכיתי מתי שהשם יביא את ההזדמנות, לפני שנה הכרתי את "אייל אהרון - מרדיו ברסלב", שהרב שלי (הרב אברהם ציון שליט"א) התחיל לתת שיעורים ברדיו, ופעם אחת יצא לו לשמוע את שירי עם ה"חברה" בגיטרה והוא מאוד התלהב ממני והודיע שאבוא לאולפן ונעשה משהו ביחד, שאלתי את רבי אברהם אם ללכת על זה ? – והוא אמר שכן, מידי פעם גם היה דוחף אותי ומתעניין, ובאמת לאחר ראש השנה שעבר התחלנו להקליט את הדיסק – "רק כולו טוב", בדיעבד התברר לי שאייל אהרון הוא מוזיקאי שמנגן על מגוון כלים ובנוסף יש לו כל מיני חברים שהם בעצמם מוזיקאים שעזרו לי מאוד בהוצאת הדיסק, כל הזמן ראיתי שהדיסק יצא בהשגחה עליונה וגם הקשר עם אייל אהרון וכל שאר האנשים שעזרו מסביב, וגם לאחר הוצאת הדיסק, אייל קישר אותי ל"הינדיק הפקות" והם בעצם אלו שמוציאים לי את הדיסק, ככה בלי שהייתי צריך להתרוצץ וליחצן הדיסק יצא לפועל!.


בערב שבת (אחרי ראש השנה) פה באומן סיפרת לי על "תיקון" עם הוצאת הדיסק...
ההסכם עם הינדיק הפקות היה שאני מקבל 1000 דיסקים, ותכננתי למכרם פה באומן.
קודם כל ההוצאה של הדיסקים התעכבה, ראש השנה התקרב והדיסקים אינם מוכנים, כל פעם הייתי מתקשר לחיים מהינדיק הפקות והוא אמר שהדיסק מתעכב. סיפרתי זאת לרבי אברהם והוא אמר לי : "להפסיק להתקשר ומה שהשם ירצה לעשות – יעשה!" וכך עשיתי. למחרת אני מקבל טלפון מחיים שמודיע לי שהדיסקים יהיו מוכנים בעוד שבוע, לאחר שבוע הם לא היו מוכנים אבל אני כבר לא התקשרתי. שבוע לפני ראש השנה קיבלתי טלפון מחיים שמודיע שהדיסקים עדיין לא מוכנים ושאני יתקשר למפעל עצמו, במפעל אמרו שהדיסקים יהיו מוכנים עד לפני ראש השנה, אני לא לחצתי למרות שכל התכנון היה למכור את הדיסקים באומן.
ביום חמישי בצהרים, יומיים לפני הטיסה לאומן שאני כולי מתלבט : יהיו דיסקים / לא יהיו דיסקים, ולהתארגן עם מערכת וכו'... קיבלתי טלפון מהמפעל, מודיעים לי שהדיסקים מוכנים ושאני אבוא לקחת אותם. ארגנתי מערכת, בוקסות, וחברים שיעזרו לי עם הדיסקים במטוס.
הגעתי לאומן ולפני שעליתי עם המערכת והדיסקים לאזור הציון שאלתי את רבי אברהם : מהיכן אני אקח חשמל למערכת? והוא ענה לי : "הכי כדאי שתפיץ את הדיסקים בתור צדקה – זאת אומרת לתת את הדיסק ולבקש צדקה. וזה מה שבאמת עשית. (כאן משה צוחק ואמר) – זה באמת היה תיקון די גדול!
אנשים לא הבינו את הקטע – לתת דיסק מושלם ולבקש עליו רק צדקה?!, היו עוד מס' אנשים ששמעו את הדיסק כאן באומן ושאלו אותי – "דיסק מאוד יפה, איך אתה מפיץ את הדיסק בתור צדקה?", רבי אברהם אמר לי: "בכל מקרה הדיסק נועד לפרסם את דברי רבנו (נחמן מברסלב זיע"א) וזה הפרסום הכי טוב."

מתי הדיסק יוצא?
הדיסק אמור לצאת בעזרת השם מיד לאחר יום כיפור בכל חנויות המוזיקה ויופץ ע"י הינדיק הפקות.

האם אתה מתכנן לצאת בעוד דיסק ? מה מחכה לנו?
בעזרת השם שהדיסק יצליח אני מתכון להתחיל מיד בדיסק השני.
(בדיוק בנקודה זאת במהלך הראיון, מגיע חבר של משה שהפיץ את הדיסק ליד הציון ונותן סכום כסף למשה ואמר שהדיסקים "עפו" ... משה מחייך ואומר: "כל הכסף שכרגע קיבלתי – הם לדיסק הבא בעזרת השם – הכל בהשגחה!")


ספר איך התקרבת לחסידות ברסלב?
מסלול החיים שלי לא היה קשור לברסלב כלל, גדלתי במשפחה דתית, למדתי בתיכון רגיל, הייתי שחקן כדורסל, סיימתי את לימודי הנדסאי אלקטרוניקה, עשיתי שירות סדיר מלא, אבל תמיד חיפשתי את האמת, לאחר הצבא הייתי שנה בישיבה ובאמצע הכרתי את אשתי לעתיד גיתית, שבדיעבד התברר שהיא מגיעה ממשפחה ברסלבית הדוקה, כך שחודש לפני החתונה מצאתי את עצמי יוצא בפעם הראשונה מארץ ישראל- לאומן. מאז רבנו כבר משך אותי אליו, בדיעבד התברר שאבא של אשתי, רבי אברהם מוסר שיעורים בליקוטי מוהר"ן, לעניות דעתי הוא מהיחידים שמבינים את רבנו באמת, אצלו מצאתי את נקודת האמת והאמונה.


במהלך הראיון אמרת הרבה :"שאלתי את רבי אברהם ...", תמיד הייתי ככה באמונה חזקה?
לא, את האמונה קיבלתי ואני עדיין מקבל עם השנים, מאז שהתחברתי לרבנו.
ובוא נגיד שבנושא של הדיסק, בגלל שאני מרגיש שאני עושה אותו בגלל שזה מה שהקדוש ברוך הוא רוצה, לכן אני מתייעץ הרבה, בשביל שאני לא יעשה את מה שאני רוצה אלה מה שהשם רוצה!.
גם הקטע של הפצת הדיסק באומן בתור צדקה זה היה ניסיון גדול באמונה.


 

במהלך ראש השנה שרת לנו את השיר: "מי יתן לי עבר כיונה ..." (ששיר זה לא נמצא בדיסק).
את השיר הזה כתבתי אחרי שהדיסק כבר היה גמור, וגם היו לי עוד מס' שירים שכתבתי וכדאי היה להכניס, אבל זה נמנע מחוסר תקציב.
שיר זה באמת אנשים "נגנבים" עליו, ניגנתי אותו בציון אנשים החלו לחייך וכולם מכירים את הקטעים של "דרך צדיקים" ואת אלו המשנוררים בטרמינל.

קטע מתוך השיר: (בית ראשון)
מי יתן לי 800 דולרים,
אעוף מיד לאומן עם דרך צדיקים.
מי יתן לי 800 דולרים.
אפשר גם בעצם, עם מעיינות חיים.
אבל אם יש לי רק 500 מטבעות.
אפשר דרך טורקיה עם כמה עגינות.
אבל אני בעצם אין לי כלום בכלל,
אני הולך ל"שנורר" בתוך הטרמינל.

פזמון: מי יתן לי עבר כיונה, אעופה ציון הקדוש אומנה.


 

 

מהו סגנון השירים בדיסק?
השתדלתי להכניס מס' סגנונות בדיסק, כך שיש בו גם שירים שחוזרים על עצמם כמו: "רק כולו טוב, והרני מקשר עצמי", וגם שירי רוק שבנויים על הופעות, כי השאיפה שלי להתחיל להופיע.
חוץ מזה יש לי מס' שירים בכל מיני סגנונות כי אני רוצה להשתדל לנגוע בכל אחד, וככה על ידי המוזיקה להכניס את הדיבורים של רבנו ללב של כולם.


האם אתה לוקח שירים מזמרים אחרים?
לא, כל השירים הם שלי.

אתה כותב ומלחין את כל השירים?
כן, כל השירים הם לחן מקורי שלי, חלקם ציטוטים מדברי רבנו הקדוש וחלקם הם במילים מקוריות משלי.

האם אתה רוצה להיות זמר גדול?
כן בטח, אחת השאיפות זה להתפתח בנושא המוזיקה.

היכן אתה רואה את עצמך בעוד מס' שנים?
היכן שהשם ישים אותי.

על איזה כלים את מנגן ?
כיום רק על גיטרה, אבל אני לא נגן גדול.

ישנו זמר או להקה שהם מודל לחיקוי?
לא.

מה מצחיק אותך?
בדיחות.

מה מעציב אותך?
כשעושים עוול למישהו.

כמה פעמים היית באומן?
8 שנים ברציפות.

על מה בחיים לא היית מוותר?
על האמונה. כמו שרבנו אמר: "אצל העולם האמונה זה דבר קטן, אבל אצלי זה דבר גדול!"

לסיום ספר לנו על חוויה מרגשת שקרה לך בחיים?
(משה חושב), התיקון הכללי הראשון.
רמזתי לך בראיון שבאתי לאומן עם משבר אישי, ידעתי שהיחידי שיכול להוציא אותי מזה זה רבנו, הכל היה מוטל ספק, ותליתי בהבטחה של רבנו שמי שנמצא בשאול תחתיות ותחתיו הוא יוציא אותו משם.
לכן איך שהגעתי לאומן לפני 8 שנים, זה היה מאוחר בלילה, הגעתי לציון ורציתי לקרוא את התיקון הכללי בצורה מושלמת להיות על הקבר ממש, אנשים, כולם נדחפו, לא רציתי לקרוא את התיקון הכללי בצורה שהצטרך לדחוף מישהו או לעצבן מישהו, איך תגיע לציון בלי לדחוף?!, כך אני עומד מאחור ומחכה שיתפנה מקום, כל פעם מישהו מסיים ושלושה אנשים נדחפים, כל הזמן התפללתי שהשם יעזור לי להגיע לציון בלי לדחוף וככה לאט לאט התחלתי להתקדם (לא יודע איך – בהשגחה),לבסוף הגעתי לשורה לפני הציון, מישהו מסיים מישהו נדחף, כבר כמעט בכיתי איך אני מגיע לציון??!!, פתאום, זה שמלפני זז ואף אחד לא נדחף!, המקום הזה שמור לי. איך עכשיו אני אתן פרוטה לצדקה?! הסתובבתי לאחור בלי לדבר ופתאום מישהו מושיט יד, נתתי לו פרוטה והתחלתי לקרוא את התיקון!
לא היו עוד הרבה הזדמנויות בחיים שבהם בכיתי כ"כ הרבה!!
לאחר מכן הבעיה החלה להיפטר.


 

 

לסיום: תודה משה על הראיון הנפלא כאן בדירתו הקטנה באומן.
תודה לך, ולכל צוות האתר מצווה גדולה להיות בשמחה, והלוואי שכולם יזכו להיות כאן באומן בראש השנה.
בנוסף אם ישנם נגנים שמעוניינים להקים להקה אשמח שיצרו עימי קשר בטלפון: 0544739433

גולשים יקרים, הנכם מוזנים לשמוע 2 שירים מתוך הדיסק החדש "רק כולו טוב" :
שיר מס' 2: ושמחת בחגך - לחצו כאן להורדה
שיר מס' 9: מה לכם לדאוג - לחצו כאן להורדה
 

מעוניינים לפרסם מאמר באתר שלנו? שלחו אלינו את המאמר ובמידה ויימצא מתאים אנו נפרסם אותו - לשליחת מאמר לחצו כאן

תגובות הגולשיםאתר של שמחה
עמוד הבית
דברי הרב אברהם ס. ציון נ"יספר הרב דבש מסלעליקוטי מוהר"ן בשפה ברורהדרושים מתנדבים לאתריצירת קשרתמיכה באתרהיה שותף להפצת האתרשיעורי הרב ברצף (אודיו)לוח שנה עברי / לועזימספרי טלפון ומידע חשובRSS
רדיו קול הנחללוח שידוריםתוכניות מוקלטותהאזנה בטלפון 077-2218-148אפליקצייה בAppStoreאפליקצייה בGooglePlayחדשות מוסיקה יהודית
היכרויות לציבור הדתיהרשמה לאתר בחינםמצאו זיווג באתרתמיכה באתרמאמרים משפחה וזוגיותפורום משפחה וזוגיות
חסידות ברסלבפרשת השבועחגים ומועדיםמשפחה וזוגיותטיפים ועצותאמונה והשקפהנקודות טובותתורה ומצוותסיפורים מהחייםפגוש את הרב הילולת הצדיקיםאמרות חז"ל ומשליםמוסיקה יהודיתאומן ראש השנהגולשים כותביםסיפורי ישועות - הצדיק מיבניאל זצ"ל
תורה נביאים כתוביםפרשות השבוע (בתנ"ך)תהיליםפרקי אבותקיצור שולחן ערוך (ליוצאי אשכנז)שמירת הלשון - החפץ חייםתפילות וסגולות
ליקוטי מוהר"ןליקוטי מוהר''ן תנינאקיצור ליקוטי מוהר''ן השלםקיצור ליקוטי מוהר''ן השלם תנינאליקוטי תפילותסיפורי מעשיותליקוטי עצותשיחות הר"ןספר המידותשמות הצדיקיםמשיבת נפש
כל הפורומיםפורום שאלות לרב אברהם ציון נ"יפורום חסידות ברסלבפורום דברי תורהפורום דברי שמחהפורום משפחה וזוגיותפורום חדשות מוסיקה יהודיתפורום חדשות ואקטואליה
תהילים יומישידור ישיר - אומןגלריית תמונותיארצייט יומיהדף היומי מזג האוויר