• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

שאלה לרב.

חן1

New Member
שלום לרב.אני בעבר הייתי כבר בתהליך תשובה .בזמן האחרון בעקבות אירועים בחיי שוב נכנס בי הרצון ללימוד תורה ושמירת השבת.בחשבון נפש עם עצמי חד משמעית ברור לי בדיעבד שכל ההתרחקות והבלבולים שלי היו בעקבות אנשים ודעות נפסדות והפחדות.יש בי רצון להגיע לעמק השווה מבחינתי ובאמת לחיות חיים טובים ומלאים אבל מצד שני אין הכוונה וגם יש חשש משוב לפנות ולשמוע דברים שרק ירחיקו.עד שאתייצב עם עם עצמי ואתפוס כיוון.תודה מראש.

breslav

Member
בעזרהי"ת
שלום חן.
"שבע יפול צדיק וקם". היינו אל תתרשם מהנפילות שלך, אף על פי שהנפילה היא לגמרי, כי זו הדרך שהקב"ה מוביל אותך אליו.
גם כשאתה נמצא לגמרי בריחוק מהקב"ה אתה נמצא בעבודת ה',זו העבודה בבחינתך. לכן גם במצב הזה תהיה בקשר עם הקב"ה תדבר איתו ספר לו את לבבך, את קשייך, את תשוקותיך וכיסופיך וכו'.
אומר רבנו (ליקוטי מוהר"ן ח"ב מ"ח): כְּשֶׁאָדָם נִכְנָס בַּעֲבוֹדַת הַשֵּׁם, אֲזַי הַדֶּרֶךְ-שֶׁמַּרְאִין לוֹ הִתְרַחֲקוּת וְנִדְמֶה לוֹ שֶׁמַּרְחִיקִין אוֹתוֹ מִלְמַעְלָה, וְאֵין מַנִּיחִין אוֹתוֹ כְּלָל לִכָּנֵס לַעֲבוֹדַת הַשֵּׁם, וּבֶאֱמֶת כָּל הַהִתְרַחֲקוּת הוּא רַק כֻּלּוֹ הִתְקָרְבוּת, וְצָרִיךְ הִתְחַזְּקוּת גָּדוֹל מְאד מְאד לִבְלִי לִפּל בְּדַעְתּוֹ, חַס וְשָׁלוֹם, כְּשֶׁרוֹאֶה שֶׁעוֹבְרִים כַּמָּה וְכַמָּה יָמִים וְשָׁנִים, שֶׁהוּא מִתְיַגֵּעַ בִּיגִיעוֹת גְּדוֹלוֹת בִּשְׁבִיל עֲבוֹדוֹת הַשֵּׁם, וַעֲדַיִן הוּא רָחוֹק מְאד, וְלא הִתְחִיל כְּלָל לִכְנס לְשַׁעֲרֵי הַקְּדֻשָּׁה, כִּי רוֹאֶה עַצְמוֹ שֶׁהוּא מָלֵא עֲדַיִן עֲבִיּוּת וְגַשְׁמִיּוּת וְהִרְהוּרִים וּבִלְבּוּלִים גְּדוֹלִים, וְכָל מַה שֶּׁהוּא רוֹצֶה לַעֲשׂוֹת בַּעֲבוֹדַת הַשֵּׁם אֵיזֶה דָּבָר שֶׁבִּקְדֻשָּׁה, אֵין מַנִּיחִין אוֹתוֹ וְנִדְמֶה לוֹ כְּאִלּוּ אֵין הַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ מִסְתַּכֵּל עָלָיו כְּלָל, וְאֵין רוֹצֶה כְּלָל בַּעֲבוֹדָתוֹ, מֵחֲמַת שֶׁהוּא רוֹאֶה שֶׁהוּא צוֹעֵק בְּכָל פַּעַם וּמִתְחַנֵּן וּמִתְנַפֵּל לְפָנָיו יִתְבָּרַךְ שֶׁיַּעְזְרֵהוּ בַּעֲבוֹדָתוֹ, וְאַף-עַל-פִּי-כֵן עֲדַיִן הוּא רָחוֹק מְאד מְאד עַל-כֵּן נִדְמֶה לוֹ כְּאִלּוּ אֵין הַשֵּׁם יִתְבָּרַךְ מִסְתַּכֵּל עָלָיו כְּלָל וְאֵין פּוֹנֶה אֵלָיו כְּלָל, כִּי הוּא יִתְבָּרַךְ אֵין רוֹצֶה בּוֹ כְּלָל הֵן עַל כָּל אֵלֶּה וְכַיּוֹצֵא בָּזֶה צָרִיךְ הִתְחַזְּקוּת גָּדוֹל, לְחַזֵּק עַצְמוֹ מְאד מְאד, וְלִבְלִי לְהִסְתַּכֵּל עַל כָּל זֶה כְּלָל כִּי בֶּאֱמֶת כָּל הַהִתְרַחֲקוּת הוּא רַק כֻּלּוֹ הִתְקָרְבוּת. עיין שם כל התורה.

תקשיב לשיעורים ברדיו קול הנחל (אפליקציה) או לשיעורים באתר ותהיה לך התחזקות.
תהיה בקשר וספר לי התקדמותך, כי הקב"ה לא מוותר על אף אחד מבניו.
בהצלחה
אברהם

חלק עליון