• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

עצה לחוזר בתשובה

NetanelK

New Member
שלום לכבוד הרב הצדיק אברהם סייג שליט"א.

אני בחור בן 23 וכרגע לא עובד ולא לומד בישיבה. בעיקר לומד תורה דרך המחשב וקצת הלכות אחרי תפילת שחרית.
מה אני עושה בכדי להתחתן בע"ה (עוד לא יצאתי לשידוכים) וכרגע אני בפרשת דרכים.
ואין לי כ"כ אפשרות כלכלית להתחתן. מה הנכון לעשות?

תודה חג כשר ושמח.

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום ומועדים לשמחה

צא לשידוכים, ה' ישלח לך אשה כלבבך, אל תדאג בעניין הכלכלי, ההורים יעזרו לכם.
אחרי החתונה יסתדר לך גם עניין לימוד התורה.

אל תדקדק הרבה, הראשונה שתרצה אותך ואתה תרצה אותה תתחתן, ואל תחשוב אולי יש יותר טובה.

בהצלחה

אברהם

NetanelK

New Member
שלום לכבוד הרב הצדיק.

לקחתי את עצתך ברצינות ונרשמתי לשתי אתרי הכרויות גם שלכם. וקבלתי כבר כמה הצעות וכולם בדרגה רוחנית מאוד נמוכה ואני מבין שזה בירורים. ולהבדיל ב"ה התחלתי לעבוד ואני מרגיש שאני עושה את הדברים לא מרצון כ"כ. אני לא אוהב כסף אני לא אוהב תעולם הזה בכלל ואם היה אפשר גם לא הייתי מתחתן אני אוהב את התורה ולימוד הקבלה. ולהבדיל כל העבודה הזאת מרגיש לי מוות כי זה ירידה רוחנית עצומה ואני בחור מאוד נאה ויש לי נסיונות קשים בעריות והכל כבר עשיתי פלאפון כשר אנטרנט כשר אין לי טלויזיה אין לי פייסבוק וכל הרעות האלו. והרצון שלי להכנס לישיבה וללמוד כל היום אבל אין לי תמיכה כלכלית מההורים ואין לי כ"כ חסכונות. וגם להתחתן אני לא הייתי רוצה שחלילה בחורה תפרנס אותי כי אני ממש מתבייש לקבל לחם של בושה. ואני יודע שהגבר הוא המשפיע על האישה והיא מקבלת את השפע מהגבר אבל אפילו קשה לי מאוד. ואני מרגיש חסום מכל הכיוונים המשפחה רוצים שאני כבר יצא מהבית עוד מאז שחזרתי בתשובה והתחילו לצער אותי בשבת עם טלויזיה בקולות חזקים שאני ילך... ואני לא יודע מה לעשות. מה אני יעשה ימשיך לעבוד כמו עבד כנעני שמונה עשר שעות בישביל לצאת מהבית הזה ולהתחתן? או לא יודע ... אין לי מושג. תודה שבוע טוב ומבורך (=

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום ידידי
דע לך שעיקר התורה היא ענווה, כי זה הדבר העיקרי שהתורה משבחת במשה, 'והאיש משה ענו מכל האדם'. ואז משה הענו הולך לעבוד כמו בן אדם, לקח פטיש ובנה את המשכן, נשא אשה והביא ילדים, ולמרות הכל היה מאוד רוחני. כי מי שרוצה להיות רוחני ומנותק מהעולם הזה, הוא משתגע, כי הבעל שם טוב אומר שכל המשוגעים באים מגדלות.
אסור להמציא תורה חדשה, זה לא רצון הבורא יתברך, רצונו שתהיה בן אדם טוב, ענו, איש חסד, אוהב את הבריות וכו', זה עיקר עבודת ה'. אצל ההודים וכמותם, רוחני זה אחד שלא חי כמו כלם אלא הוא מעל כלם - רוחני ומשוגע, אצלנו הפוך, תהיה בן אדם ורוחני כמו שכתוב על משה, "איש האלקים' - אמרו חז"ל, חציו ולמטה איש - בן אדם פשוט, וחציו ולמעלה - אלקים - רוחני.

כדאי לך לציית, כי אין חכם כבעל נסיון, שלא תאבד הכל חס ושלום, במיוחד שיש לך כזה לב טהור להתקרב לקב"ה.

אברהם

NetanelK

New Member
מה אני ומה חיי שחס ושלום לא הציית לדברי אלוקים חיים. תודה על החיזוק והעצות. :) ואשמח אם לא יפריע לרב לשלוח לי בבקשה שיעור שאני מחפש כבר כמעט שנה על הסבא משיפולי שירד לחלוק לעולם הזה לחלוק על רבנו ויש לי כמה חברים שיסתלקו מהם כמה קושיות בעכבות השיעור הזה.

חלק עליון