• ברוכים הבאים לפורום החדש של חסידות ברסלב

אמונה

בגהנום ראיתי והבנתי דברים מעולמות גבוהים, שגרמו לי לאבד את האמונה
שיש השם שמנהיג את העולם ושהוא אוהב אותנו..קשה לי לפרט, אולי הרב מבין לבד
וראיתי שרבינו כתב שיש ספרים שצדיקים גנוזים גנזו כי יש דברים שאם היו מתגלים, לא היה אפשר
להתקרב להשם. דברים כאלה ועוד דברים גבוהים גרמו לי לאבד אמונה.
איך אפשר לשקם את זה? מה אפשר לעשות?
קשה לי לפרט, אם הרב מבין לבד..

breslav

Member
בעזרהי"ת

שלום

רבנו אומר: אם אתה מאמין שאפשר לקלקל, תאמין שאפשר לתקן, כי אין דבר מקולקל שאין לו תיקון, כי הרי לפני שהוא התקלקל הוא היה שלם ומתוקן, כך שלא צריך לברוא דבר חדש, צריך רק לחזור אחורה למצב השלם שישנו במציאות אך מוסתר ממך. בדומה למה שאומר רבנו, כאשר נאבד לאדם איזה אבידה, זה לא נעלם מהעולם, זה נמצא באיזה מקום, רק מוסתר ממך המקום.
תקראי את הסיפור של רבנו 'מאבידת בת המלך', או שתצפי באתר בשיעור הזה בסיפורי מעשיות ותראי שיש תיקון לכל מצב. המשנה למלך הלך לחפש את בת המלך שנאבדה, לחפש את הקב"ה, את האמונה שלו שנאבדה. והוא עבר משברים על משברים, הוא נתקל בחיפושיו בשלושת הפילוסופים (שלשת הענקים עם האילן שעל הגב) שרצו להכניס בדעתו את הפילוסופיות שלהם שאין תיקוה, והוא לא יוכל למצוא את האמונה וכו', והוא התעקש, ואמר בתמימות אני יודע שהבת מלך נמצאת, רק אני לא יודע היכן היא. העקשנות שלו השתלמה כי בסוף מצאה בעזרתם של הפילוסופים ובעל כורחם.
רבנו בא לעולם כדי להכניס את האמונה לאנושות, והוא מציע להרבות בהתבודדות, כפי שהציע הבת מלך למשנה למלך כאשר פגש אותה במבצר, והוא עשה זאת ונכשל שלוש פעמים, ובכל פעם התרחקה ממנו יותר ויותר עד שנעלמה. הרגל ההתבודדות יפתח לך את העיניים, עד שבסוף 'תיראי' בעינייך את הקב"ה, ואז כל החכמות והתירוצים ה'הגיוניים' נופלים, כי שום הגיון לא יכול לעמוד מול הרגשת הלב, התחושה שהקב"ה ממלא את הלב למי שזכה לזה.
בודאי ברור לך, שכל טומאת הרעיונות שהלבישו במוחך צריך לנקות לאט לאט ואי אפשר בבת אחת, לכן תתחילי יום יום, שעה מלאה ללכת למקום פנוי מבני אדם, לדבר עם הקב"ה, אפילו בלא אמונה, לספר לו את ליבך, את ספקותייך באמונה, בלי להתבייש, לדבר אמת, אפילו לומר לו: אני לא מאמינה בך, תוכיח לי. הקב"ה רחמן עד אין סוף, את הבת מלך שנאבדה לו, ורבנו מספר שאביה הצטער מאוד ושלח לחפשה ולהשיבה אליו.
כל ההתחלות קשות, אבל לאט לאט על ידי 'אימונים' שתתאמני בלהתבודד עם ה', יפול הוילון שמסתיר מדעתך את הקב"ה.
תתחילי בזה, ותהיה בקשר, תספרי לי בהמשך איך זה הולך, ומה את מרגישה, והוסיף לך מידי פעם עוד טיפים מרבנו שישיבו אותך לגן עדן - לאמונה הנפלאה בקב"ה.
אחר שתטעמי קצת בעזרת ה', את טעם דבקות המחשבה והלב באהבת ה', את תראי שכל הסבל שאת סובלת היה משתלם, כדי להגיע לגן עדן. כי רבנו סיפר במעשה הנ"ל את כל הסבל שעבר על המשנה למלך, שדווקא סבל זה, היה ה'מנוע' שהביא אותו לתכלית הזו.

שמרי על קשר, תטיילי בשיעורים ובסיפורים שבאתר ותמצאי בינתיים מרגוע לנפשך המתייסרת מחוסר חיות, עקב המרחק משורש החיים - הקב"ה. קווי אל ה', חזקי ואמצי לבך וקווי אל ה', כי בסוף הוא יעזור לך למצוא אותו.

בהצלחה

אברהם
hh@breslav.co.il

אפשר לתקן גם את הראש שמתפרק ונופל יותר מידי..בזרימה? (קשה לי לעמוד בגלל שנופל)
והעור שנהיה דק יותר בטעות? יחזור להיות תקין?
הקו על היד שלי- הקו של הלב התקצר בגלל שהחסרתי מאוד את נפש, מחקתי אותה, זה יתוקן?
יצרתי דברים שהם ממש חורבן ברמות קשות..שיבושים..ניתוקים..פירודים..דברים שאי אפשר להעלות על הדעת. הכל בטוח אפשר לתקן?
אני מפחדת שהתשובה היא לא. נישמע לי הזוי שאפשר לתקן.
אולי זה יותר גרוע ממה שזה ניראה? אני כל הזמן במגמת התפרקות, גם הגוף..

המשיח כבר היה אמור להתגלות..עבר הזמן..אני מבינה שזה כבר אבוד.
עוד בנות דומות לי שאני מכירה ועוד אנשים שלא יתוקנו..אנחנו הולכים לאבדון
עם ישראל יגאל ואנחנו נישאר בחושך, אבל המשיח לא יבוא עכשיו.
אני מסובכת עם הבנות מאוד מפחידות שהורגות אותי. אני צריכה לדבר על זה להבין מה קורה פה
והמוח עומד להיגמר לי ואני מתה מפחד, גוססת מיסורים..אף אחד לא מבין באיזה גודל היסורים שלי,
אני מנסה להסביר את עצמי עוד קצת ועוד קצת ולחפש עוד ועוד אפשרות להתקדם ואני נופלת
כי אני בטוחה שהכל אבוד ולא מבינה מה קורה פה

חלק עליון